Постанова № 16079515, 20.05.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2011
Номер справи
2а-2242/11/1470
Номер документу
16079515
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

20.05.2011 р.                                         12:47                              Справа № 2а-2242/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А., секретар судового засідання Васильєва А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомМиколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46,Миколаїв,54001

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Вим-Сервис", вул. Лагерна, 6,Миколаїв,54025

простягнення штрафних санкцій в сумі 15 752,15 грн., за участю представників: від позивача: ОСОБА_1 довіреність від 23.12.2010 року

від відповідача: ОСОБА_2 довіреність № 2 від 18.04.2011 року

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вим-Сервис" адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 15752 грн. 15 коп. за нестворення у 2009 р. робочих місць для інвалідів.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач позовні вимоги не визнав зазначив, що ним подавалась звітність за формою 3-ПН до Центрального районного центру зайнятості протягом 2009 року щомісяця.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд, -

встановив:

Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 2 місця і ввести їх в дію шляхом працевлаштування на них інвалідів.

Згідно матеріалів справи, а саме лист Центрального районного центру зайнятості № 04-542 від 09.02.2011 року, відповідач протягом 2009 року подавав звітність за формою 3-ПН лише один раз, а саме 30.09.2009 року (а.с.11). Таким чином, твердження відповідача про те що ним подавалась звітність за формою 3-ПН до Центрального районного центру зайнятості протягом 2009 року щомісяця не відповідає дійсності.

Статтею 20 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.

У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Отже, загальна сума штрафу складає 15752 грн.15 коп., з яких:

-          адміністративно господарські санкції в сумі 14315 грн. ;

-          пені в сумі 1437,15 грн..

Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.

Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 –163, КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вим-Сервис" (код ЄДРПОУ 36200983) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ 20917114) кошти в сумі 15752 грн. 15 коп. (п'ятнадцять тисяч сімсот п'ятдесят дві грн. 15 коп.) з яких адміністративно-господарські санкції у розмірі 14315 грн. та пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1437 грн. 15 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                           О. А. Зіньковський