Постанова № 16072573, 23.05.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2011
Номер справи
2а-4538/11/1370
Номер документу
16072573
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2011 р. № 2а-4538/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Дака Т.П.,

представника позивача Мамая П.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бродівському районі Львівської області до Відкритого акціонерного товариства «Бродівське хлібоприймальне підприємство»про стягнення податкової заборгованості-

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Бродівському районі Львівської області (далі ДПІ у Бродівському районі) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Бродівське хлібоприймальне підприємство»коштів до бюджету в сумі 376544,98 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті земельного податку в сумі 4114,03 грн., податку на прибуток в сумі 179 019,78 грн., податку на додану вартість в сумі 193411,17 грн., яка ним в добровільному порядку не сплачена, а тому визнається податковим боргом, що підлягає стягненню в судовому порядку.

В судовому засіданні 23.05.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові, а також просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №466452 відповідач зареєстрований Бродівською районною державною адміністрацією Львівської області у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 17.07.2008 року та йому присвоєно ідентифікаційний код 00954863.

Згідно довідки позивача №587237 від 16.08.2010 року відповідач взятий на податковий облік платника податків № 00954863 від 21.07.1998 року.

Відповідно до Довідки про структуру податкового боргу заборгованість відповідача складається:

1.По земельному податку:

- 4114,03 грн. - узгоджена та частково несплачена сума податкового зобов'язання згідно поданої декларації № 161 від 27.01.2011 року.

2. По податку на прибуток:

- 1850 грн. - угоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на прибуток, згідно поданої декларації № 14505 від 09.08.2010 року;

- 12 219,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на прибуток, згідно поданої декларації № 9004889017 від 08.11.2010 року;

- 19085,00 грн. узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на прибуток, згідно поданої декларації № 1704 від 15.02.2011 року;

- 114558,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на прибуток, згідно поданої декларації № 27234 від 07.02.2011 року;

- 28153 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання, згідно із податкового повідомлення-рішення ДШ у Бродівському районі від 15.07.2010р. № 0000212311/0/6784;

- 2454,78 грн.-пеня.

3. По податку на додану вартість:

- 28 175 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання, згідно із податкового повідомлення-рішення ДПІ у Бродівському районі від 15.07.2010р. № 0000222311/0/6783;

- 296 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання, по податку на додану вартість , згідно поданої декларації № 9002617669 від 16.07.2010 року;

- 67 419,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації № 90003535945 від 20.08.2010 року;

- 12 581,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації № 9003968114 від 20.09.2010 року;

- 10 676,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації № 9004549690 від 20.10.2010 року;

- 21 827,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації № 9005152877 від 18.11.2010 року;

- 36 745,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації № 9005662828 від 17.12.2010 року;

- 4 477,00 грн. - узгоджена та несплачена сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість, згідно поданої декларації №25619 від 18.01.2011 року;

- 11215,17 грн. пеня.

Всього 376 544,98 грн.

Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Статтею 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.

На момент звернення до суду, спірні правовідносини регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими нормативно-правовими актами.

Так, відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-111 від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Суд встановив, що позивач направляв відповідачу:

-першу податкову вимогу №1/38/2069 від 02.03.2010 року;

-другу податкову вимогу №2/50 від 06.04.2010 року.

Суд приходить до висновку, що сума податку відповідача є узгодженою та у встановлені строки ним до бюджету не сплаченою, тобто визнаються сумою податкового боргу.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-14, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Бродівське хлібоприймальне підприємство»(80600, Львівська область, Бродівський район, м. Броди, вул. Коженівського, 13, ЄДРПОУ 00954863) заборгованість в сумі 376544 (триста сімдесят шість тисяч пятсот сорок чотири) гривні 98 (девяносто вісім) копійок.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 26 травня 2011 року.

Суддя В.М. Сакалош