Постанова № 16071611, 28.04.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2011
Номер справи
2а-2963/11/1370
Номер документу
16071611
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2011 р. № 2а-2963/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.;

за участю:

секретаря судового засідання Андрушакевич Т.В.,

представника позивача Бобик Л.В.,

відповідач не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

Бродівський районний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Бродовського районного центру зайнятості суму коштів у розмірі 1910 грн. 01 коп.

Підставами подання позову є невиконання відповідачем своїх обовязків застрахованої на випадок безробіття особи, внаслідок чого відповідач безпідставно отримав допомогу на випадок безробіття.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Бродівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», здійснює контроль витрат за страхуванням на випадок безробіття. Проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі заяви відповідача про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідача визнано безробітним та призначено допомогу по безробіттю.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється державною службою зайнятості шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.

При цьому, перевірка достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення проводиться центром зайнятості шляхом звіряння наданої інформації з відомостями, наявними в Державній податковій адміністрації України, Пенсійному фонді України, у державних реєстраторах.

Львівським міським центром зайнятості на підставі запиту Бродовського районного центру зайнятості від 13.09.2010 року № 1847/02 проведено перевірку в частині достовірності даних, які є підставою для виплати відповідачу матеріального забезпечення, за результатами якої складено акт № 1317 від 29.09.2010 року розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Вказаною вище перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з ТзОВ «Компанія Дністер»з 01.02.2008 року по 30.09.2008 року, що підтверджується трудовими угодами, та отримав дохід згідно з актами приймання виконаних робіт.

Під час розгляду справи судом встановлено, що під час перебування на обліку у Бродівському районному центрі зайнятості відповідач отримав допомогу по безробіттю з 01.02.2008 року по 30.09.2008 року та, одночасно, перебував у трудових відносинах з ТзОВ «Компанія Дністер»згідно з трудовими угодами від 01.02.2008 року, від 01.03.2008 року, від 01.04.2008 року, від 01.05.2008 року, від 01.06.2008 року, від 01.07.2008 року, 01.08.2008 року, 01.09.2008 року, у звязку з чим, отримав дохід від трудової діяльності, що також підтверджується актом приймання виконаних робіт, а також податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за І, ІІ та ІІІ квартали 2008 року.

Згідно з матеріалами розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідачу, відповідно до п. 5 ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», Бродівським районним центром зайнятості прийнято наказ від 12.11.2010 року № 368 «Про повернення особою незаконно отриманих коштів, виявлених під час розслідування страхових випадків».

Як вбачається з розрахунку позовних вимог, сума отриманої відповідачем допомоги по безробіттю за період з 01.02.2008 року по 30.09.2008 року становить 1910 грн. 01 коп., а саме: 210 грн. 00 коп. (за лютий 2008 року) + 210 грн. 00 коп. (за березень 2008 року) + 240 грн. 00 коп. (за квітень 2008 року) + 240 грн. 00 коп. (за травень 2008 року) + 250 грн. 00 коп. (за червень 2008 року) + 280 грн. 00 коп. (за липень 2008 року) + 280 грн. 00 коп. (за серпень 2008 року) + 200 грн. 00 коп. (за вересень 2008 року) = 1910 грн. 01 коп. (загальна сума виплаченого матеріального забезпечення).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року №803-ХІІ, зайнятість - це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Тобто, головною ознакою зайнятості особи є факт отримання доходу на законних підставах незалежно від його способу (в тому числі, перебування в трудових відносинах, зайняття підприємницькою діяльністю, самостійне забезпечення себе роботою).

Пункт 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачає, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно із п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості (місцезнаходження: 80600, Львівська область, м. Броди, вул. Гончарська, буд. 15, код ЄДРПОУ - 20848943) суму коштів у розмірі 1910 грн. 01 коп. (одна тисяча девятсот десять гривень одна копійка).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 травня 2011 року.

Суддя Гулик А.Г.

З оригіналом згідно

Суддя Гулик А.Г.