Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2011 р. № 2а-3767/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.
за участю секретаря Галійчук А.В.,
за участю представника позивача Руй Р.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Миколаївському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Розділ-Сервіс»про стягнення податкової заборгованості в сумі 25476,06 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Миколаївському районі Львівської області (далі-Управління) звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Розділ-Сервіс»25476,06 грн. заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується актом перевірки, корінцем податкового повідомлення-рішення, корінцем податкової вимоги, скерованими відповідачу у встановленому законом порядку та поданими ним деклараціями по податку на додану вартість та по податку на прибуток.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розглядусправи, заперечень на позов суду не подав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно дост. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. № 1251-XII з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №1251) платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Розділ-Сервіс»зареєстроване виконавчим комітетом Новороздільської міської ради Львівської області 19.09.2003 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №462426, зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 260309 та згідно довідки форми №4-ОПП від 16.10.2003 року за № 02101125 взято на облік в ДПІ у Миколаївському районі Львівської області.
Згідно п.1.2 ст.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 Закону № 2181 вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно поданої декларації по податку на додану вартість №30470 від 18.11.2010 року позивачем визначено зобовязання в сумі 2000 грн.
Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
ДПІ у Миколаївському районі Львівської області 13.12.2010 року було вручено Товариству податкову вимогу від 09.12.10 року № 1/323.
Згідно Акту перевірки від 30.12.2010 року №1225/150/32511614 встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість чим порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 та ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», а саме Товариство сплатило узгоджену суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість із затримкою 7 днів. На підставі Акта перевірки ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 31.12.2010 року №0003541650/0, яким до Товариства застосовано штрафну фінансову санкцію у розмірі 10% на суму 200,00 грн., яке належним чином доведене до відома платника та ним не оскаржене.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується власноручно поданими податковими деклараціями з податку на додану вартість грудень 2010 року та січень 2011 року та податковою декларацією з податку на прибуток № 36786 від 24.01.2011 року.
Відповідно до п.5.3.1 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податковий (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобовязання платника податків і підлягає сплаті.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно Акту опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.12.2010 року активи Товариства перебувають у податковій заставі, що підтверджується Витягом з державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Згідно п. п. 8.2.2. п. 8.2. ст. 8 цього ж Закону з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Згідно довідки ДПІ у Миколаївському районі Львівської області від 11.03.2011 року вбачається, що у відповідача станом на 11.03.2011 р. існує заборгованість перед бюджетом та становить 25476,06 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, не погасив заборгованість, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні, підтвердженні матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Розділ-Сервіс»(Львівська область, м. Новий Розділ, пр-т Шевченка, 15а, ЄДРПОУ 32511614) на користь Державного бюджету України заборгованість в розмірі 25 476,06 грн. (двадцять пять тисяч чотириста сімдесят шість гривень 06 коп.).
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 20.05.2011 року.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.