Постанова № 16070838, 16.05.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
2а-3255/11/1370
Номер документу
16070838
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 травня 2011 р. № 2а-3255/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судових засідань Дака Т.П.,

представника позивача Пастернак У.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі Львівської області до Державного комунального підприємства роздрібної торгівлі магазин «Дари ланів»про стягнення податкової заборгованості -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі Львівської області (далі - ДПІ у Дрогобицькому районі) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Державного комунального підприємства роздрібної торгівлі магазин «Дари ланів» до бюджету коштів в сумі 6969,48 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку на додану вартість в сумі 169, 48 грн., податку на прибуток в сумі 4 250 грн., та частини чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств в сумі 2550 грн. Заборгованість відповідача в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

В судовому засіданні 16.05.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, 30.01.2009 року Державне комунальне підприємство роздрібної торгівлі магазин «Дари ланів»зареєстроване виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області як юридична особа.

Згідно довідки ДПІ у Дрогобицькому районі №1220/10/24-110 від 31.01.2011 року за ДКПРТМ «Дари ланів»рахується заборгованість по сплаті податків до бюджету, зокрема:

1.По податку на додану вартість в сумі 169, 48 грн., з яких:

- 169,44 грн. згідно податкового повідомлення-рішенням № 0002541502/0 від 05.06.2008 року (винесеного на підставі акту перевірки № 484/15-6 від 07.05.2008 року);

- 0,04 грн. пеня згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

2. По податку на прибуток в сумі 4 250 грн., з яких:

- 2550,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0003531501/0 від 17.11.2008 року (винесеного на підставі акту перевірки від 15.10.2008 року № 1050/1501);

- 1 020,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0004521501/0 від 23.12.2009 року (винесеного на підставі акту перевірки 16.11.2009 року №001058/1501);

- 510,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0004271501/0 від 08.11.2010 року (винесеного на підставі акту перевірки від 30.09.2010 року № 1001/1501);

- 170,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0000631501/0 від 11.01.2011 року (винесеного на підставі акту перевірки від 11.01.2011 року № 61/1501).

3. Частина чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств в сумі 2550 грн., з яких:

- 1 870,00грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0001091501/0 від 15.02.2010 року (винесеного на підставі акту перевірки від 15.02.2010 року № 00026/1501);

- 510,00грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0004271501/0 від 08.11.2010р. (винесеного на підставі акту перевірки від 30.09.2010 року № 1001/1501);

- 170,00грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0000641501/0 від 11.01.2011 р. (винесеного на підставі акту перевірки від 11.01.2011 р. №61/1501).

На момент звернення до суду, спірні правовідносини регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-111 від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Суд встановив, що позивач направляв відповідачу:

- першу податкову вимогу №1/157 від 05.11.2001 року в сумі 84,97 грн.;

- другу податкову вимогу №2/85 від 21.01.2002 року в сумі 5521,50грн.

Крім того, згідно рішення ДПІ у Дрогобицькому районі №110/26-122 від 15.07.2002 року до відповідача застосовано заходи погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Суд приходить до висновку, що суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені строки ним до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державного комунального підприємства роздрібної торгівлі магазин «Дари ланів»(82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. Грушевського, буд. 76, ЄДРПОУ 20777357) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 6 969 (шість тисяч девятсот шістдесят девять) гривень 48 (сорок вісім) копійок.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 19 травня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.