Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 травня 2011 року Справа № 2а-4097/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Балябі В.С.,
за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 2924/10 від 12.04.2011 р.),
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність № 18/01-02-11 від 10.01.2011 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
19 травня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу, в якому зазначив, що відповідач станом на 16.05.2011 року має податковий борг в загальній сумі 30451,40 грн.
18.04.2003 року в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зареєстровано в податкову заставу усе майно та майнові права Експлуатаційної дільниці ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго». 15.09.2010 року до реєстраційного запису в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна внесено зміни, згідно яких замінено боржника, а саме, Експлуатаційну дільницію ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» замінено на її правонаступника ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго».
На підставі викладеного, позивач просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» у розмірі 30451,40 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов повністю
Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги повністю та підтвердив згоду на реалізацію обєкта нерухомості в рахунок погашення податкового боргу.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Судом встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 22 січня 1993 року за реєстраційним номером 315. Відповідач мав у своєму складі експлуатаційну дільницю «Луганськтеплокомуненерго», яка знаходилася за адресою: м.Лутугине, вул. Гагаріна, 13, без права юридичної особи. Згідно наказу ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» від 17.05.2010 року № 44, структурний підрозділ Лутугинська експлуатаційна дільниця ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» ліквідовано з 18.07.2010 року та правонаступником всіх прав і обовязків є Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго».
Станом на 16.05.2010 відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 30451,40 грн., яка складається:
-9876,32 грн. частина суми податкового зобовязання, яка визначена платником самостійно, згідно податкового розрахунку від 29.01.2010 року № 1472;
-318,56 грн. частина суми податкового зобовязання, яка визначена платником самостійно, згідно уточнюючого податкового розрахунку від 27.03.2010 року № 6723;
-4791,33 грн. - частина суми податкового зобовязання, яка визначена платником самостійно, згідно податкової декларації від 31.01.2011 року № 1745;
-12702,51 грн. частина суми штрафної санкції, нарахованої податковим повідомленням рішенням від 01.06.2010 року № 0001721501/0 ;
-2762,68 грн. сума пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податкового зобовязання.
З метою погашення податкового боргу на адресу експлуатаційної дільниці ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» позивачем було направлено першу податкову вимогу від 09.11.2001 № 1/108, яка вручена відповідачу 09.11.2001 року, та другу податкову вимогу від 11.12.2001 № 2/256, яка вручена відповідачу 12.12.2001 року.
Згідно витягу про внесення запису до Державного реєстру застав рухомого майна, все майно і майнові права ЕД ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» знаходяться у податковій заставі.
15.09.2010 року до реєстраційного запису в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна внесено зміни, згідно яких замінено боржника, а саме, ЕД ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» замінено на її правонаступника ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго».
Листом від 14.03.2011 року відповідач повідомив позивачу, що для опису у податкову заставу ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» виділяє будівлю котельні інв. № 103013, яка розташована за адресою: м. Лутугине, вул. Залізнична, 10-б, залишковою вартістю 237385,11 грн. Проти реалізації вказаного обєкту в рахунок погашення податкового боргу підприємство не заперечує.
Позивачем складено акт опису майна відповідача № 2-24 від 18.03.2011 року усього на загальну суму 237385,11 грн.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п5 4.3 ст. 54 Податкового кодексу України, Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: 54.3.1. платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; 54.3.2. дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; 54.3.3. згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; 54.3.4. рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; 54.3.5. дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; 54.3.6. результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
Згідно п. 49.16 ст. 49 Податкового кодексу України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 95.4 та 95.5 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Із зазначених норм випливає, що орган державної податкової служби насамперед здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а потім, лише в разі недостатності коштів - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового боргу в розмірі 31136,89 грн. з відповідача стягнута постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09.03.2011 по справі № 2а-1409/11/1270, яка набрала законної сили. До позовної заяви позивачем надано докази відсутності грошових коштів у боржника для погашення податкового боргу, а саме, копії платіжних вимог, які були повернуті без виконання.
З огляду на вищенаведене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» задовольнити у повному обсязі.
Надати дозвіл Державній податковій інспекції в Лутугинському районі Луганської області на погашення усієї суми податкового боргу Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 03340529) у розмірі 30451,40 грн. (тридцять тисяч чотириста пятдесят одна грн. 40 коп.) за рахунок реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, визначеного актом опису майна від № 2-24 від 18 березня 2011 року.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову у повному обсязі складено 06 червня 2011 року.
СуддяО.В. Солоніченко