ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2011 року 15:00 Справа № 2а-0870/2617/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
суддіСтрельнікової Н.В.
розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом:Бердянського міжрайонного прокурора в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку,
м. Бердянськ Запорізької області
до: Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель»,
м. Бердянськ Запорізької області
про: стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Бердянський міжрайонний прокурор в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі ЗТУ ДКЦПФР) звернувся з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» (далі ВАТ «Азовкабель»), в якому прокурор просить суд стягнути з відповідача штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 17000 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначає, що відповідачем не виконане розпорядження ЗТУ ДКЦПФР №144-ЗП від 09.11.2010 яким ТОВ «Азовкабель» було зобовязано усунути порушення ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», проте зазначене порушення відповідач, у встановлений термін, не виконав. Постановою №24-ЗП від 10.02.2011, за невиконання зазначеного розпорядження, на ВАТ «Азовкабель» було накладено штраф у розмірі 17000 грн., однак відповідач у добровільному порядку його не сплатив.
Представники сторін у судове засідання не зявились.
Представником позивача подана до суду заява у якій він просить розглянути справу за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Прокурор та відповідач належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, причини не явки суду не відомі.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до п. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності прокурора та представника відповідача, в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Правові засади регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 р. № 448/96-ВР (надалі за текстом Закон).
Контроль за випуском та обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, за винятком приватизаційних, здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку і її територіальні відділення на місцях.
Статтею 5 Закону передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 6 Закону, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Пунктами 1, 3, 4 Положення про Запорізьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є позивачем у справі, зазначене територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і реалізує в м. Запоріжжі і Запорізькій області завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку у сфері забезпечення реалізації єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних відповідно до визначених повноважень.
Як встановлено судом, ВАТ «Азовкабель» не виконало розпорядження ЗТУ ДКЦПФР про усунення порушень законодавства про цінні папери №144-ЗП від 09.11.2010, відповідно до якого товариство у термін до 10.01.2010 повинно було усунути порушення ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п. 1 гл. 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, п.п. 1.14 п. 1 гл. 2 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, п. 1 гл. 2 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
Згідно з пунктами 3.1., 3.2. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил. Доказами в справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в законному порядку, що свідчать про наявність чи відсутність правопорушення.
18 січня 2011 року позивачем порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Азовкабель», про що прийнято постанову.
28 січня 2011 року уповноваженою особою ЗТУ ДКЦПФР складено акт №17-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів.
Постановою ЗТУ ДКЦПФР від 02.02.2011 призначено дату розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Азовкабель» на 10.02.2011 об 11 год. 00 хв.
Пунктом 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Постановою №24-ЗП від 10.02.2011, за невиконання розпорядження уповноваженої особи ЗТУ ДКЦПФР, на ВАТ «Завод «Прилив» накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 грн. Зазначена постанова направлена відповідачу супровідним листом №06/12/565 від 10.02.2011.
Згідно з п. 19.1. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Відповідач суму штрафу в добровільному порядку не сплатив, позивача про сплату штрафу не повідомив, доказів оскарження постанови в судовому порядку не надав.
Відповідно до п. 19.4. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, зазначених вище, у разі не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 зазначених Правил), штраф стягується у судовому порядку.
Згідно з п. п. 6 п. 5 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 14.02.1997 р. № 142/97, комісія, у т.ч. і її територіальні управління, мають право звертатись до суду з позовами у звязку з порушенням законодавства України про цінні папери.
За таких обставин, заявлені прокурором вимоги, в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, про стягнення з ВАТ «Азовкабель» штрафних санкцій в сумі 17000 грн. за невиконання розпорядження №144-ЗП від 09.11.2010 ЗТУ ДКЦПФР, суд визнає обґрунтованими, підтвердженими доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» (Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Кабельників, 3, ЄДРПОУ 00214511) на користь Державного бюджету м. Бердянськ Запорізької області штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя(підпис) Н.В. Стрельнікова