Постанова № 16066543, 30.05.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
2а-0870/2103/11
Номер документу
16066543
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2011 року Справа № 2а-0870/2103/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Щербака А.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Інтерфонд-707» ЛТД про стягнення податкового боргу у сумі 26069 грн. 94 коп.

ВСТАНОВИВ:

08.04.2011 Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Інтерфонд-707» ЛТД про стягнення податкового боргу у сумі 26069 грн. 94 коп.

Ухвалою суду від 11.04.2011 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №2а-0870/2103/11. Рекомендоване поштове відправлення, що містило зазначену ухвалу було направлено відповідачу за адресою: вул. Вороніна, буд. 29, кв. 299, м. Запоріжжя, 69120, та повернуто до суду 17.05.2011 з відміткою відділення поштового звязку «за закінченням терміну зберігання».

Враховуючи те, що вищезазначена адреса вказана у довідці з єдиного державного реєстру, суд на підставі ч. 4 ст. 33 КАС України вважає, що ухвала від 11.04.2011 була вручена відповідачу належним чином.

Станом на 30.05.2011 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.

За правилами частин 1, 6 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Інтерфонд-707» ЛТД (ідентифікаційний код 23284632), зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 30.06.1995 року, за адресою: вул. Вороніна, буд. 29, кв. 299, м. Запоріжжя, 69120.

Податковий орган у позовній заяві зазначив, що відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 167 грн. 00 коп. та з пені за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 25 902 грн. 94 коп.

Податковий борг по пені за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 25902 грн. 94 коп. виник на підставі наступного.

12.06.2009 року на підприємстві відповідача було проведено позапланову перевірку дотримання вимог валютного законодавства, на підставі якої було складено акт № 71/22-0/23284632. Зазначеним актом перевірки встановлено порушення ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.

Дебіторська заборгованість тривала 52 дні та не погашена.

Таким чином, згідно зі ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

Згідно додатку № 2 (розрахунок пені) до акту перевірки заборгованість по пені склала 25902 грн. 94 коп.

На підставі акту № 71/22-0/23284632 від 12.06.2009 року прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.06.2009 № 0000222200/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 25 902 грн. 94 коп. Зазначене податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці обяв 27.07.2009 року у звязку з відсутністю відповідача за місцезнаходженням, складено акт № 9 від 27.07.2009 року щодо неможливості вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Податковий борг з податку на додану вартість виник за результатами невиїзної документальної перевірки, на підставі якої було складено акт № 533/16-23284632 від 29.07.2010 року. Зазначеним актом перевірки встановлено порушення п.п «г» п.п 9.8 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. «а» п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі акту № 533/16-23284632 від 29.07.2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 07.09.2010 № 0092971600/0, яким до відповідача застосоване податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 170 грн. 00 коп. Зазначене податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці обяв 07.09.2010 року у звязку з відсутністю відповідача за місцезнаходженням, складено акт № 663/16-23284632 від 07.09.2010 року щодо неможливості вручення податкового повідомлення-рішення.

Зважаючи на переплату у розмірі 3 грн. 00 коп., заборгованість по податку на додану вартість склала 167 грн. 00 коп.

Відповідно до п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану діяльність», якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, платник податку зобовязаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцять календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку. Тобто граничний термін повернення до ДПІ свідоцтва про реєстрацію платника податку ТОВ ВКФ «Інтерфонд-707» 17.06.2010 року.

Згідно з п.п «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, податкові декларації подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

Відповідно до п..п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Підпункт 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачає, якщо у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме відповідачу було надіслано першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/414 від 28.04.2009 року на суму 158 грн. 48 коп. та другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/846 від 19.10.2009 року на суму 26 061 грн. 42 коп.

Перша податкова вимога була отримана головним бухгалтером відповідача, про що свідчить її підпис на корінці податкової вимоги. Другу податкову вимогу було направлено поштовим звязком відповідачу.

Відповідачем сума визначеного податковим органом податкового зобовязання не погашена, податкові повідомлення рішення та податкові вимоги не оскаржені.

Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Конституцією України у статті 67 встановлений обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Відповідно до підпункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах встановлених законами України.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі, якщо грошове зобовязання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» не сплачено в повному обсязі заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 167 грн. 00 коп. та пені за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 25902 грн. 94 коп., разом 26069 грн. 94 коп. Тому, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 12, 14, 86, 158 162, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Інтерфонд-707» ЛТД (вул. Вороніна, буд. 29, кв. 299, м. Запоріжжя, 69120, ідентифікаційний код 23284632) пеню за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 25 902 грн. 94 коп. (двадцять пять тисяч девятсот дві гривні девяносто чотири копійки) на користь Державного бюджету Шевченківського району (р/р 31115105700009, код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21081000).

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Інтерфонд-707» ЛТД (вул. Вороніна, буд. 29, кв. 299, м. Запоріжжя, 69120, ідентифікаційний код 23284632) податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 167 грн. 00 коп. (сто шістдесят сім гривень нуль копійок) на користь Державного бюджету Шевченківського району (р/р 31116029700009, код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100).

Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.А. Щербак