Постанова № 16064828, 23.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2011
Номер справи
2а/0570/7102/2011
Номер документу
16064828
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2011 р. справа № 2а/0570/7102/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Бойка М.І.

при секретаріСметані М.В.

за участю

представника позивача Малєєвої Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області до Громадської організації «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва» про припинення діяльності юридичної особи, -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Харцизьку Донецької області (далі . ДПІ у м. Харцизьку, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Громадської організації «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва» (далі ГО «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва», відповідач) про припинення юридичної особи, обґрунтовуючи свої вимоги неподанням відповідачем до органів державної податкової служби податкової звітності більше пяти років.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Харцизьку до Громадської організації «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва» про припинення юридичної особи задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що Громадська організація «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва», код за ЄДРПОУ 34752735, зареєстроване на підставі рішення виконавчого комітету Харцизької міської ради від 06.09.2006 року. На податковому обліку в Державній податковій інспекції м. Харцизьку Донецької області знаходиться з 01.03.2007 року за № 3745.

Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського Кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (п.4.1.4 ст.4), який діяв на час виникнення спірних правовідносин визначено порядок подання податкових декларацій.

Відповідно до п.3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» позивач уповноважений здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Згідно акту № 52/15 1 від 01.03.2011 року податкова звітність відповідачем не надавалась з 2007 року.

Відповідач є громадською організацією, тому відносини щодо його реєстрації, дії та припинення регулюються Законом України «Про обєднання громадян».

Статтею 3 Закону передбачено, що громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Згідно із статтею 14 Закону України «Про обєднання громадян» об'єднання громадян набувають статусу юридичної особи лише у разі реєстрації (офіційного визнання), так легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.

У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.

Легалізація благодійної організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Згідно до ч. 4 цього Закону, не підлягають легалізації, а діяльність легалізованих об'єднань громадян забороняється у судовому порядку, коли їх метою є: зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави; підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав; пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму; розпалювання національної та релігійної ворожнечі; створення незаконних воєнізованих формувань; обмеження загальновизнаних прав людини. Відповідно до ч. 1, 3 ст. 19 Закону, припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.

Згідно до ст. 25 цього закону, державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України.

Органи, що проводять легалізацію об'єднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводяться об'єднаннями громадян, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення.

Нагляд за виконанням та додержанням законності об'єднаннями громадян здійснюють органи прокуратури.

Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції.

Здійснюючи контрольну функцію, легалізуючи органи вживають відповідні заходи, передбачені законодавством. Так, статтею 28 Закону України «Про обєднання громадян» передбачено, що за порушення законодавства легалізуючим органом до громадських організацій самостійно може бути застосований такий вид стягнення, як письмове попередження, в разі грубого або систематичного вчинення правопорушень, легалізуючий орган звертається до суду з поданням про накладення штрафу. Крім того, з метою припинення протиправної діяльності громадської організації легалізуючий орган може направляти до суду подання про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів діяльності, тимчасову заборону діяльності обєднання на строк до трьох місяців, або про примусовий розпуск (ліквідацію).

Так, оскільки відповідачем не здійснювались порушення законодавства, передбачені вищевказаною статтею Закону України «Про обєднання громадян», а також, оскільки ДПІ в м. Харцизьку ставиться вимога саме про припинення юридичної особи Громадської організації «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва», а не накладення такого стягнення як ліквідація, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Також, оскільки податковий орган не є легалізуючим органом, то ДПІ в м. Харцизьку не має повноважень щодо припинення міської організації.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позову Державної податкової інспекції в м. Харцизьку Донецької області до Громадської організації «Іловайський курінь Кальміуської паланки Українського козацтва» про припинення юридичної особи - відмовити.

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 23.05.2011 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Бойко М.І.