Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2011 р. справа № 2а/0570/4954/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Бойка М.І.
при секретаріСметані М.В.
за участю
представника позивача Антонова В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Димитрові Донецької області до Димитрівської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил про припинення діяльності юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Димитрові Донецької області (далі . ДПІ у м. Димитрові, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Димитрівської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил (далі Димитрівська міська організація інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил, відповідач) про припинення юридичної особи, обґрунтовуючи свої вимоги неподанням відповідачем до органів державної податкової служби податкової звітності більше пяти років.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Димитрові до Димитрівської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил про припинення юридичної особи задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що Димитрівська міська організація інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил, код за ЄДРПОУ 25669796, зареєстроване на підставі рішення виконавчого комітету Димитрівської міської ради народних депутатів від 18.01.1995 року № 38. Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 16.03.2011 року №86/1029-014-4, виданою ДПІ в м. Димитрові на податковому обліку знаходиться з 01.10.1998 року за № 146-О.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського Кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Відповідно до п.3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» позивач уповноважений здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до довідки від 18.03.2011 року № 50 у відповідача відсутня заборгованість з податків і зборів. Остання податкова звітність відповідачем була надана за 2006 рік.
Відповідач є громадською організацією, тому відносини щодо його реєстрації, дії та припинення регулюються Законом України «Про обєднання громадян».
Статтею 3 Закону передбачено, що громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Згідно із статтею 14 Закону України «Про обєднання громадян» об'єднання громадян набувають статусу юридичної особи лише у разі реєстрації (офіційного визнання), так легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.
У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.
Легалізація благодійної організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.
Згідно до ч. 4 цього Закону, не підлягають легалізації, а діяльність легалізованих об'єднань громадян забороняється у судовому порядку, коли їх метою є: зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави; підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав; пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму; розпалювання національної та релігійної ворожнечі; створення незаконних воєнізованих формувань; обмеження загальновизнаних прав людини. Відповідно до ч. 1, 3 ст. 19 Закону, припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
Згідно до ст. 25 цього закону, державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України.
Органи, що проводять легалізацію об'єднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводяться об'єднаннями громадян, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення.
Нагляд за виконанням та додержанням законності об'єднаннями громадян здійснюють органи прокуратури.
Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції.
Здійснюючи контрольну функцію, легалізуючи органи вживають відповідні заходи, передбачені законодавством. Так, статтею 28 Закону України «Про обєднання громадян» передбачено, що за порушення законодавства легалізуючим органом до громадських організацій самостійно може бути застосований такий вид стягнення, як письмове попередження, в разі грубого або систематичного вчинення правопорушень, легалізуючий орган звертається до суду з поданням про накладення штрафу. Крім того, з метою припинення протиправної діяльності громадської організації легалізуючий орган може направляти до суду подання про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів діяльності, тимчасову заборону діяльності обєднання на строк до трьох місяців, або про примусовий розпуск (ліквідацію).
Так, оскільки відповідачем не здійснювались порушення законодавства, передбачені вищевказаною статтею Закону України «Про обєднання громадян», а також, оскільки ДПІ в м. Димитрові ставиться вимога саме про припинення юридичної особи Димитрівської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил, а не накладення такого стягнення як ліквідація, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Також, оскільки податковий орган не є легалізуючим органом, то ДПІ в м. Димитрові не має повноважень щодо припинення міської організації.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні позову Державної податкової інспекції в м. Димитрові Донецької області до Димитрівської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної Війни і збройних сил про припинення юридичної особи - відмовити.
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 16.05.2011 року.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Бойко М.І.