Постанова № 16063676, 09.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2011
Номер справи
2а/0470/3517/11
Номер документу
16063676
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/3517/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЖукової Є.О.

при секретарі судового засіданняКоваленко М.В.

за участю представника позивачаДолідзе А.О.

за участю представника відповідачаОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Елліпс»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

28 березня 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з приватного підприємства «Елліпс» (код ЄДРПОУ 24236306) заборгованість в сумі 2659 (дві тисячі шістсот пятдесят девять)грн. 30коп. на користь державного бюджету (р/р 31112104700174, код платежу 21080911, одержувач УДК у Нікопольському районі, код ЄДРПОУ 23929796, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 28.03.2011р.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити за викладених у ньому підстав.

Представник відповідача частково визнала позовні вимоги, а саме: в частині порушення вимог п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.п.7.2 п.7 Порядку реєстрація ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, також зазначила що всі покладені на неї особисто, як на директора ПП «Елліпс» штрафні санкції за порушення ч.1 ст.155-1 КупАП, які були застосовані за результатами перевірки від 29.10.2010р., сплачені ОСОБА_2 в повному обсязі, що підтверджується квитанціями від 30.05.2011р. №№3-10.

Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: свідоцтво про державну реєстрацію ПП «Елліпс»; витяг з ЄДР; довідка про включення до ЄДР; статут ПП «Елліпс»; акт від 29.10.2010р.; наказ від 01.10.2010р. №13; акт від 29.10.2010р.; лист Нікопольської ОДПІ від 09.11.2010р.; розрахунок штрафних санкцій від 29.10.2010р.; корінець ППР від 25.11.2010р.; наказ №1 від 29.04.1996р.; постанова Нікопольського міського суду по справі №3-198/11 від 17.01.2011р. та по справі №3-199/11 від 17.01.2011р.; квитанції про сплату №3-10 від 30.05.2011р.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін по справі, допитавши свідків та зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.

Приватне підприємство «Елліпс» зареєстроване згідно з свідоцтвом Нікопольської райдержадміністрації від 12.04.2005р. з присвоєнням коду ЄДРПОУ 24236306 та взяте на облік платника податків в Нікопольській ОДПІ.

29.10.2010р. працівниками Нікопольської ОДПІ була проведена перевірка ПП «Елліпас»за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт від 29.10.2010р. №04070284/2340, відповідно до висновків якого, були виявлені порушення:

- п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідно до якого, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.6 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді фінансових санкцій в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідно до якого, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті - реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданим початку робочого дня;

Відповідальність за вказане порушення передбачена ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді нарахування фінансових санкцій у п'ятикратному розміру суми на яку виявлено невідповідність.

- п.п.7.2 п.7 Порядку реєстрація ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок від 01.12.2000р. за № 614, відповідно до якого, суб'єкти підприємницької діяльності повинен забезпечити зберігання у господарській одиниці (депо) довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операція останньої використаної книги ОРО.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.3 ст.17 З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно якого нараховуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідач відмовився від підписання акту перевірки від 29.10.2010р. №04070284/2340, про що податковим органом був складений акт про відмову від підписання акту перевірки від 29.10.2010р., який був направлений на адресу відповідача разом з атом перевірки від 29.10.2010р. №04070284/2340 та був отриманий останнім 16.11.2010р., що підтверджується відміткою про отримання на поштовому повідомленні.

На підставі акту перевірки від 29.10.2010р. №04070284/2340 податковим органом було винесено податкове повідомлення - рішення від 25.11.2010р. №0003642340 на суму 2663грн., яке було направлене на адресу відповідача та отримане останнім 07.12.2010р., що підтверджується відміткою про отримання на поштовому повідомленні.

Відповідачем не було оскаржено податкове повідомлення - рішення від 25.11.2010р. №0003642340 до Нікопольської ОДПІ чи ДПА у Дніпропетровській області.

У звязку з наявною переплатою сумі 3грн. 20коп., залишок несплаченої суми заборгованості відповідача перед державним бюджетом становить 2659грн. 30коп.

Також, в судовому засіданні 30.05.2011р. представниками сторін були заявлені клопотання про допит свідків, які були задоволені суддею на підставі ст.65 КАС України.

Як свідок на стороні позивача виступав ОСОБА_3, а на стороні відповідача ОСОБА_4 Зазначені свідки були викликані, приведені до присяги та допитані з урахуванням вимог ст.ст.77, 78 КАС України.

З пояснень ОСОБА_3, в судовому засіданні було зясовано, що перевірка ПП «Елліпс» була проведена відповідно до вимог чинного законодавства України, а податковим органом були дійсно встановлені зазначені у акті перевірки від 29.10.2010р. №04070284/2340 правопорушення п.11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.п.7.2. п.7 Порядку реєстрації ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок.

З пояснень ОСОБА_4, в судовому засіданні було встановлено, що з боку відповідача дійсно мали місце порушення, зазначені в акті перевірки №04070284/2340. При цьому судом було зясовано, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідала показникам денного «Х» - звіту реєстратора розрахункових операцій на суму 447грн. 60коп.

Також, поясненнями свідка ОСОБА_4 було спростовано твердження відповідача щодо неналежності їй грошових коштів в сумі 592грн. 55коп. на місці проведення розрахунків та підтверджено недотримання норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» саме з боку відповідача.

З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010р №2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Правовідносини сторін щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюються нормами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р.

Субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, і видавати такий розрахунковий документ на повну суму проведеної операції особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї (пункти 1, 2 статті 3 Закону №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Згідно зі ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

У відповідності до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із вищевикладеного, суд дійшов висновку, що суб'єкт владних повноважень при проведені перевірки 29.10.2010р. та при винесенні податкового повідомлення рішення від 25.11.2010р. №0003642340 діяв на підставі, в межах та у спосіб передбачений законодавством України, що було повною мірою доведено позивачем, натомість відповідач жодними доказами не спростував правомірність дій податкового органу та законність і обґрунтованість прийнятого ним рішення.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Елліпс» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Елліпс» (код ЄДРПОУ 24236306) заборгованість в сумі 2659 (дві тисячі шістсот пятдесят девять)грн. 30коп. на користь державного бюджету (р/р 31112104700174, код платежу 21080911, одержувач УДК у Нікопольському районі, код ЄДРПОУ 23929796, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 03.06.2011р.

Суддя Є.О. Жукова