Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/4176/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЖукової Є.О.
при секретарі судового засіданняКоваленко М.В.
за участю представника позивачаКомбарова О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до приватного підприємства рекламного агентства «Діалеко»про стягнення податкової заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
07 квітня 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, в якому позивач просить стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство рекламне агентство «Діалеко» (код ЄДРПОУ 32058580) на користь державного бюджету 556грн. 39коп., згідно бюджетної класифікації 14010100 на р/р 31118029700004 в УДКУ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, МФО 805012.
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 07.04.2011р.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити за викладених у ньому підстав.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заперечень проти адміністративного позову суду не надав. Однак, на адресу суду повернулося повідомлення з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться».
Частиною 1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Всупереч вимогам ч.1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: перша податкова вимога від 12.07.2010р.; друга податкова вимоги від 16.08.2010р.; довідка про стан розрахунків з бюджетом підприємства; довідка від 23.03.2011р.; довідка про наявність рахунків у підприємства; ППР від 29.06.2010р.; акт від 29.06.2010р.; акт від 29.06.2010р.; ППР від 29.06.2010р.; сальдовка підприємства; витяг з ЄДР.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.
Приватне підприємство рекламне агентство «Діалеко» зареєстроване згідно з рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради з присвоєнням коду ЄДРПОУ 32058580 та взяте на облік платників податку в ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, що підтверджується довідкою від 23.03.2011р.
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська була проведена невиїзна документальна перевірка ПП «Діалеко» з питань своєчасності подання до податкового органу податкової звітності з ПДВ та повернення свідоцтва платника ПДВ до податкового органу, за результатами перевірки були складені акти від 29.06.2010р. №3107/152 та №3108/152, відповідно до висновків яких виявлені порушення п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» та п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільові фондами», а саме: відповідачем порушені терміни надання податкових декларацій з ПДВ за ІІІ квартал 2009 року, січень та лютий 2010 року, також несвоєчасно повернуто свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ до податкового органу по строку встановленому до 15.03.2010р., фактично повернуто 20.06.2010р.
Акти перевірки були підписані директором підприємства без зауважень та додаткових пояснень, заперечень проти акту перевірки до податкового органу не надходило.
На підставі актів перевірки від 29.06.2010р. №3107/152 та №3108/152, податковим органом були винесені податкові повідомлення рішення №0008481502/0 на суму 170грн. та №0008471502/0 на суму 510грн.
Згідно з п.п. 6.2.1 п.6.2 6.2.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Перша та друга податкові вимоги від 12.07.2010р. №1/1211 та від 16.08.2010р. №2/138 були отримані відповідачем, що підтверджується відміткою про отримання на корінцях вимог.
Отже, станом на 31.03.2011р. загальна сума заборгованості підприємства перед державним бюджетом становить 556грн. 39коп.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 р №2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
На момент виникнення заборгованості підприємства, правовідносини сторін з питань подання податкової декларації регулювались згідно нормам Закону України №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно до пп.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі ЗУ 2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Як передбачено пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з пп.16.41 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктами 36.1. 36.3 ст.36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до пп. 20.1.1 та пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно із п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У відповідності до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до приватного підприємства рекламного агентства «Діалеко» про стягнення податкової заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство рекламне агентство «Діалеко» (код ЄДРПОУ 32058580) на користь державного бюджету 556 (пятсот пятдесят шість)грн. 39коп., згідно бюджетної класифікації 14010100 на р/р 31118029700004 в УДКУ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 03.06.2011р.
Суддя Є.О. Жукова