Постанова № 16061578, 17.05.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а/0470/3056/11
Номер документу
16061578
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/3056/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бондар М. В. при секретаріКайстро О.М. без участі представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокуратура м.Павлограда Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області до Приватного підприємства "Нікастройсервіс" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Прокурор м. Павлограда Дніпропетровської області (далі прокурор) в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області (далі УПФУ в м. Павлоград, позивач) звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Нікастройсервіс» (далі ПП «Нікастройсервіс», відповідач) в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1503,94 грн. Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначаючи, що відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції. Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ. В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058-IV) відповідачу були нараховані фінансові санкції в сумі 1245,68 грн. та пеня в сумі 258,26 грн., у звязку з несплатою або неповною сплатою внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Сторони у судове засідання не з`явились.

Прокурор належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Неприбуття в судове засідання прокурора не перешкоджає розгляду справи по суті.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності. Позивач просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з`явився. На адресу відповідача, вказану у Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, було направлено повістку про виклик, у судове засідання, які були отримані відповідачем, про що свідчить повернуте до суду повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. На підставі ч.4 ст.128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників сторін.

Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ПП «Нікастройсервіс» (ідентифікаційний код 34773446) зареєстроване виконавчим комітетом Павлоградської міської ради Дніпропетровської області 11.01.2007 року та перебуває в УПФУ в м. Павлоград як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до Розрахунку суми заборгованості по штрафним санкціям та пені ПП «Нікастройсервіс» перед УПФУ в м. Павлоград складає 1503,94 грн.

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року та розробленою відповідно до Закону №1058-IV Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України№21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 від 16 січня 2004 року (далі - Інструкція №21-1). Відповідно до зазначених нормативно-правових актів на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць. Відповідно до частини 12 статті 20 Закону №1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до пункту 11.11 Інструкції №21-1 платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї інструкції.

Статтею 106 Закону №1058-IV передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).

Відповідно до ч.5 ст.106 Закону №1058 за рахунок сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню або фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Відповідно до п.2 ч.9 ст. 106 Закону №1058 за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків, Рішенням позивача №1438 від 17.12.2010 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду України до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 69,75 грн. та пеню в розмірі 0,70 грн.; Рішенням №1439 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 67,05 грн. та пеню в розмірі 18,11 грн.; Рішенням №1440 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 155,49 грн. та пеню в розмірі 99,51 грн.; Рішенням №1441 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 140,30 грн. та пеню в розмірі 1,40 грн.; Рішенням №1442 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 225,74 грн. та пеню в розмірі 2,26 грн.; Рішенням №1443 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 183,04 грн. та пеню в розмірі 64,06 грн.; Рішенням №1444 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 173,25 грн. та пеню в розмірі 39,88 грн.; Рішенням №1445 від 17.12.2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 231,06 грн. та пеню в розмірі 32,34 грн.

Вищевказані рішення були надіслані на адресу відповідача та отримані ним 21.12.2010 року.

У звязку з виникненням недоїмки позивачем було сформовано та направлено на адресу відповідача вимогу від 04.02.2011 року №Ю-824 про сплату боргу у розмірі 8271,27 грн., у тому числі недоїмка із внесків на суму 4194,03 грн., фінансові санкції (штрафи) на суму 3818,98 грн., пеня на суму 258,26 грн., яка була отримана відповідачем 08.02.2011 року.

Доказів сплати відповідачем заборгованості до суду не надано.

Частиною 3 статті 106 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду наділені правом звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь позивача фінансові санкції та пеню в загальному розмірі 1503,94 грн.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Нікастройсервіс» заборгованість зі сплати фінансових санкцій в загальній сумі 1503 (одна тисяча пятсот три) гривні 94 копійки на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 18 квітня 2011 року.

Суддя М.В. Бондар