Постанова № 16060272, 28.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2011
Номер справи
2а/0470/1296/11
Номер документу
16060272
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2011 р. Справа № 2а/0470/1296/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кононенко О. В. при секретаріКуцеволі В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства «Берег» про стягнення штрафних санкцій, - ВСТАНОВИВ: 18 січня 2011 року Державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з Приватного підприємства «Берег» штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій та норм регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами у сумі 9363, 07 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Державною податковою інспекціє у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська проведено перевірку Приватного підприємства «Берег» за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів, ліцензій, за результатами якої складено Акт № 0148/04/61/23/23932321 від 27.05.2010 року. Перевіркою встановлено порушення: статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» - здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту з 02.03.2010 року по 27.05.2010 року (87 днів); пункту 2.6. Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного Банку України № 637 від 15.12.2004 року не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних чеків «Z»- звітів РРО за 06.03.2010 року, сума виручки 1235, 25 грн., 29.04.2010 року сума виручки 0,00 грн., 15.05.2010 року сума виручки 80,00 грн. на загальну суму 1615,25 грн.; пунктів 9, 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечення щоденного друкування фіскальних звітів чеків «Z»- звітів РРО за - 06.03.2010 року, 29.04.2010 року, 15.05.2010 року, застосування РРО без використання режиму попереднього програмування найменувань цін товарів; частини 22 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» - зберігання алкогольних напоїв в місцях зберігання алкогольних напоїв, не внесених до Єдиного реєстру; статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» - зберігання з метою реалізації двох пляшок шампанського «Asti cinzano» по ціні 350,00 грн. та «Asti Mondoro» по ціні 360.00 грн. На підставі Акту перевірки № 0148/04/61/23/23932321 від 27.05.2010 року позивачем прийнято рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 9363, 07 грн. Позивач просив позов задовольнити повністю та надав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника. В судове засідання відповідач не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Приватне підприємство «Берег», зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 22.09.2006 року та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська з 13.05.1996 року.

Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265-ВР.

Так, статтями 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Слід зазначити, що статтею 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509 визначені підстави та порядок проведення планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і у зв'язку з цим, ці норми не поширюються на перевірки щодо контролю за дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який регулює питання порядку проведення розрахунків і не відноситься до законодавства з питань оподаткування.

При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким контроль за проведенням готівкових розрахунків покладено на органи державної податкової служби, статтею 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», в частині дотримання умов допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок та чинними наказами Державної податкової адміністрації України.

Згідно статті 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість.

27.05.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська було проведено планову перевірку щодо порядку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці ресторану «Берег», що розташований за адресою вул. Малиновського, 21 у м. Дніпропетровську, субєкта господарської діяльності Приватного підприємства «Берег».

Перевірку проведено відповідно до плану проведення перевірок, та згідно з направлень про проведення перевірок від 18.05.2010 року № 0543 та № 0542, виданого на підставі пункту 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» з метою здійснення контролю за здійсненням порядку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами планової перевірки, посадовими особами Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська був складений Акт № 0148/04/61/23/23932321 від 27.05.2010 року, в якому зафіксовано порушення статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» - здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту з 02.03.2010 року по 27.05.2010 року (87 днів); пункту 2.6. Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного Банку України № 637 від 15.12.2004 року не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних чеків «Z»- звітів РРО за 06.03.2010 року, сума виручки 1235, 25 грн., 29.04.2010 року сума виручки 0,00 грн., 15.05.2010 року сума виручки 80,00 грн. на загальну суму 1615,25 грн.; пунктів 9, 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечення щоденного друкування фіскальних звітів чеків «Z»- звітів РРО за - 06.03.2010 року, 29.04.2010 року, 15.05.2010 року, застосування РРО без використання режиму попереднього програмування найменувань цін товарів; частини 22 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» - зберігання алкогольних напоїв в місцях зберігання алкогольних напоїв, не внесених до Єдиного реєстру; статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» - зберігання з метою реалізації двох пляшок шампанського «Asti cinzano» по ціні 350,00 грн. та «Asti Mondoro» по ціні 360.00 грн.

Зазначений Акт перевірки № 0148/04/61/23/23932321 від 27.05.2010 року підписаний адміністратором ресторану «Берег» ОСОБА_4 без зауважень.

23.06.2010 року заступником начальника Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0001772303, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12 911 грн. 83 коп.

Як вбачається з матеріалів справи, у господарській одиниці, ресторані «Берег» розрахунки з покупцями здійснюються за готівкові кошти з використанням реєстратора розрахункових операцій Mini 500.02 МЕ, заводський № ПБ 57105192, фіскальний № 0461002570 внутрішнього програмного забезпечення 52-02 та книги обліку розрахункових операцій № 0461002570/6 від 02.03.2010 року, зареєстрованої в Державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська.

Перевіркою встановлено неоприбуткування готівкових коштів у розмірі 1 315 грн. 25 коп. в книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних чеків реєстратора розрахункових операцій, а саме: несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків «Z»- звітів реєстратора розрахункових операцій за 06.03.2010 року сума виручки 1235 грн. 25 коп., 29.04.2010 року сума виручки - 0,00 грн., 15.05.2010 року сума виручки 80,00 грн., здійснено на підставі фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій за 06.03.2010 року, 29.04.2010 року, 15.05.2010 року, які були роздруковані наступного дня.

Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Отже, у звязку з невиконанням щоденного друку фіскального звітного чеку до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція на суму 1020 грн. 00 коп. згідно з пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).

В силу пункту 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні каса приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів; оприбуткування готівки - це проведення підприємствами та підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні уся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або використанням розрахункової книжки (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

У випадку, коли готівка проведена через РРО, однак не проведена у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, такий випадок можна кваліфікувати як неповне оприбуткування.

Згідно з пунктом 7.4 статті Порядку реєстрації та ведення книги обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614 використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, передбачає: наявність книги ОРО в господарській одиниці, на яку ця книга зареєстрована, або на місці проведення розрахунків; здійснення записів про реквізити розрахункових квитанцій до початку використання розрахункової книжки та безпосередньо після закінчення її використання у межах робочого дня чи зміни; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Пунктом 7.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні визначено, що у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків, усі вони підклеюються у відповідній КОРО, а записи в розділі 2 КОРО здійснюються за кожним фіскальним звітним чеком окремо.

Згідно статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті; денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

З урахуванням викладеного, суд доходить висновку, що при визначенні терміну оприбуткування готівки необхідно виходити із 24-годинної доби, яка розпочинається об 00 год. 01 хв. та закінчується об 00 год. 00 хв. відповідного дня.

Таким чином, з аналізу вищенаведених норм законодавства випливає, що оприбуткування готівки в касі відповідача, який проводить готівкові розрахунки із застосуванням РРО, є здійснення обліку такої готівки у книзі обліку розрахункових операцій (на підставі фіскальних звітних чеків - «Z»- звітів), та відображення в ній всіх господарських і фінансових операцій (з підсумком за день).

Проте, як свідчать матеріали справи, відповідачем не було дотримано порядку ведення книги обліку розрахункових операцій, та як наслідок цього не було оприбутковано грошові кошти у сумі 1315 грн. 25 коп. за 06.03.2010 року, 29.04.2010 року та 15.05.2010 року.

Отже, суд дійшов висновку, що зазначена сума всупереч зазначеним вище вимогам нормативних актів, не була оприбуткована у книзі обліку розрахункових операцій в день її фактичного надходження.

Статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року № 436/95 встановлена відповідальність за порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, у вигляді штрафу, зокрема, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Тому, позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 6576 грн. 25 коп.

Як встановлено судом, Приватним підприємством «Берег» було частково погашено заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3027 грн. 49 коп.

Згідно пункту 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Пунктом 6 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Як встановлено перевіркою, відповідач проводив розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Частина 1 статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» визначає, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Згідно абзацу 6 частини 3 статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» під пунктами продажу товарів у цьому Законі слід розуміти: фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування;

Відповідач, Приватне підприємство «Берег», всупереч статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» з 02.03.2010 року по 27.05.2010 року 87 днів здійснював торгівельну діяльність без придбання торгового патенту.

Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Згідно статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

В ході перевірки господарської одиниці ресторану «Берег» встановлено зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного реєстру на суму 710 грн. 00 коп. за ціною реалізації.

Згідно абзацу 9 частини статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», яким передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень, до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700 грн. 00 коп.

Відповідно до частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно зі статті 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», марка акцизного збору - це спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в України, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

В силу абзацу 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до пункту 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року № 567, алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавались безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими.

Згідно з абзацу 13 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Крім того, статтею 8 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» встановлена відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору, яку несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

З огляду на викладене вище, до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1700 грн. 00 коп. за зберігання з метою реалізації двох пляшок шампанського «Asti cinzano» по ціні 350,00 грн. та «Asti Mondoro» по ціні 360.00 грн. без марок акцизного збору України встановленого зразка.

Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення № 0001922303 від 23.06.2010 року, № 0001762303 від23.06.2010 року, № 0001912303 від 23.06.2010 року, № 0001772303 від 23.06.2010 року відповідачем не оскаржені, отже, податкове зобовязання є узгодженим.

Таким чином, на підставі на викладених обставин, враховуючи, суд доходить висновку про правомірність застосування позивачем до Приватного підприємства «Берег» штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9363 грн. 07 коп. за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій та норм регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами згідно рішення № 0001772303 від 23.06.2010 року.

Керуючись ст.ст 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства «Берег» про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Берег» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маршала Малиновського, 60/256, код ЄДРПОУ 23932321) на загальну суму 9363 (девять тисяч триста шістдесят три) грн. 07 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 21.02.2010 року.

Суддя О.В. Кононенко