Постанова № 1603953, 20.12.2007, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2007
Номер справи
2-а-2222/07
Номер документу
1603953
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна, 10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, тел.42-24-91

П О СТ А Н О В А

І М І Н Е М      У К Р А Ї Н И

20 грудня 2007 року                                                                              Справа № 2-а-2222/07

Категорія 34

Житомирський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р.

при секретарі судового засідання Кравчук Н.В.,

за участю представників сторін:

- від позивача - Костюченко А.А. – представник за довіреністю;

- від ДПІ - Олексієнко В.М. – представник за довірнеістю;

- від ГУ ДКУ - не з’явився;

- від прокуратури – Вихристюк О.Л - прокурор.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу

за позовомВідкритого акціонерного товариства „Малинська паперова фабрика”

до 1) Державної податкової інспекції в Малинському районі;

2) Головне управління Державного казначейства України у Житомирській області;

3) Прокуратура Житомирської області

простягнення 3173541,00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ та відсотків, нарахованих на заборгованість у розмірі 45732,91 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Малинська паперова фабрика звернулась із позовом до Державної податкової інспекції у Малинському районі та Малинського управління ГУДКУ у Житомирській обл. та просить стягнути з Державного бюджету 3173541,00 грн. бюджетної заборгованості та 45732,91 грн. нарахованих на неї відсотків, а також стягнути з ДПІ у Малинському районі на свою користь 1700 грн. судового збору.

В судовому засіданні 12.10.2007 р. представником Позивача було подано заяву №2386 від 10.10.2007 року про часткову відмову від позову, оскільки бюджетна заборгованість була частково погашена Малинським управлінням ГУДКУ у Житомирській області у сумі 527443,00 грн.

Позивач вказав, що в зв’язку із зменшенням суми бюджетного відшкодування за квітень 2007 року зроблено перерахунок відсотків на суму бюджетної заборгованості за цей місяць і всіх сум станом на 10.10.2007 року, та просить стягнути з державного бюджету 2972498,00грн. бюджетної заборгованості та 56445,02грн. нарахованих на неї відсотків.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 12.10.2007 р. прийнято відмову Позивача від позовних вимог заявлених у частині стягнення 527 443,00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ і провадження в цій частині по справі закрито.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 15.11.2007 р. замінено другого відповідача по справі – Малинське управління Державного казначейства України у Житомирській області на належного відповідача – Головне управління Державного казначейства України у Житомирській області.

21.11.2007 р. до суду надійшла заява Прокуратури Житомирської області про вступ у розгляд справи в порядку представництва інтересів держави.

В судовому засіданні 04.12.2007 р. представником Позивача було подано заяву №2977 від 04.12.2007 року про часткову відмову від позову в частині 750000,00грн. у зв’язку з перерахуванням вказаної суми на його рахунок Малинським управлінням ГУДКУ у Житомирській області.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2007 р. прийнято відмову Позивача від позовних вимог у частині стягнення 750000,00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ і провадження в цій частині по справі закрито.

У обґрунтування своєї правової позиції Позивач зазначає, що Відкрите акціонерне товариство „Малинська паперова фабрика” є платником податку на додану вартість. Законом України „Про податок на додану вартість” (далі – Закон „Про ПДВ”) передбачено, що надмірно сплачений податок на додану вартість, підлягає поверненню платнику податку з бюджету. Відповідно до п.п.7.7.1 Закону „Про ПДВ”, сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного періоду.

За результатами господарської діяльності Позивача між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту виникла різниця з від’ємним значенням. Яка підлягає відшкодуванню з бюджету, у наступних розмірах по відповідних періодах: в листопаді 2006 р. – 380179,00 грн.; в грудні 2006 р. – 150033,00 грн.; в січні 2007 р. – 541804,00 грн.; в лютому 2007 р. – 370575,00 грн.

На думку Позивача, це підтверджується податковими деклараціями з ПДВ за листопад 2006 р. – лютий 2007 р., поданими Позивачем відповідно 20.12.2006 р., 22.01.2007, 20.02.2007 р. та 20.03.2007 р., Довідкою ДПІ у Малинському районі №9/23-12/00278735 від 30.01.2007 р., Актом ДПІ №34/23-12/00278735 від 29.03.2007 р. та Довідкою ДПІ №56/23-12/00278735 від 21.05.2007 р.

Пунктом 7.7.4 Закону „Про ПДВ” передбачено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку у п’ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Позивач вказує, що ним додано до декларацій заяви про повернення суми бюджетного відшкодування розрахунки таких сум та подано копії таких декларацій в Малинське управління ГУДКУ у Житомирській області (далі - Казначейство), відповідно 20.12.2006 р., 22.01.2007 р., 20.02.2007 р. та 20.03.2007 р. про що проставлена відмітка на деклараціях.

Згідно п.п.7.7.6 Закону „Про ПДВ” на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Казначейство перерахувало Позивачу за листопад 2006 р. 200000,00 грн. 26.02.2007 р. та 120000,00 грн. 22.03.2007 р., за грудень 2006 р. 120000,00 грн. 27.04.2007 р., за січень 2007 р. 380000,00 грн. 27.04.2007 р., що підтверджується  виписками ФАКБ „Національний кредит”.

У зв’язку з тим, що Позивачем отримані не всі суми, заявлені до відшкодування, існує бюджетна заборгованість у розмірі 622591,00 грн. за вказаний період.

Згідно п.п.7.7.5 Закону „Про ПДВ” протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до цього Позивачем робиться висновок, що крайній термін повернення йому бюджетної заборгованості з врахуванням складених ДПІ та Акту відповідно по періодах: за листопад 2006 р. (Довідка ДПІ від 30.01.2007 р.) – 12.02.2007 р. (включно); за грудень 2006 р. (Акт ДПІ від 29.03.2007 р.) – 10.04.2007 р. (включно); за січень 2007 р. (Акт ДПІ від 29.03.2007 р.) – 10.042007 р. (включно); за лютий 2007 р. (Довідка ДПІ від 21.05.2007) – 01.06.2007 р. (включно).

Крім того, Позивачем подано до ДПІ у Малинському районі та Казначейства 21.05.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за квітень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 1011864,00 грн.; 20.06.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за травень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 610990,00 грн.; 20.07.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за червень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 928096,00 грн.

Відповідно до цього, на думку Позивача, крайній термін повернення бюджетної заборгованості є: за квітень 2007 р. – 02.08.2007 р. (включно); за травень 2007 р. – 31.08.2007 р. (включно); за червень 2007 р. – 02.10.2007 р. (включно).

Всього бюджетному відшкодуванню за листопад 2006 р. – червень 2007 р., на момент подання позову, підлягала сума в розмірі 3173541,00 грн.

Однак за результатами господарської діяльності Позивача за липень 2007 р. між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту виникла різниця з від’ємним значенням, яка підлягає відшкодуванню з бюджету у розмірі 411628,00 грн. Це підтверджується податковою декларацією з ПДВ за липень 2007 р. та Актом  ДПІ №133/23-12/00278735 від 28.09.2007 р.

Зважаючи на те, що за час розгляду справи у суді Казначейством перераховано на рахунок Позивача: за листопад 2006 р. – 23400,00 грн.; за грудень 2006 р. – 30033,00 грн.; за січень 2007 р. – 103435,00 грн.; за лютий 2007 р. – 370575 грн.; за квітень 2007 р. – 750000,00 грн. бюджетного відшкодування, тому Позивач вважає, що бюджетному відшкодуванню за листопад 2006 р. -  липень 2007 р. підлягає сума в розмірі 2222498,00 грн.

Крім цього, Позивач посилаючись на п.6.1 та п.6.3 Наказу Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України №209/72 від 02.07.1997 р. (у редакції від 21.05.2001 р. №200/86) зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 8 червня 2001 р. за №489/5680 „Про затвердження Порядку відшкодування податку на додану вартість”,  вважає, що на суму бюджетної заборгованості податковими органами в особовому рахунку платника після повного перерахунку коштів з бюджету нараховуються відсотки на рівні 120 відсотків річних від облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

У зв’язку з цим, просить стягнути з Державного бюджету відсотки на суму бюджетної заборгованості в розмірі 56445,02 грн.

Відповідач – Державна податкова інспекція у Малинському районі проти позову заперечує, зазначає, що Порядок відшкодування податку на додану вартість, затверджений наказом ДПА України та Державного казначейства України від 02.07.1997 р. №209/72, на який посилається Позивач відсутній. Натомість Законом „Про ПДВ” (у чинній редакції) передбачено інший Порядок взаємодії Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України при відшкодуванні сум податку на додану вартість у рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі затверджений наказом ДПА України, Мінфіну України, Державного казначейства України від 14.02.2006 р. №68/168/46.

Відповідач вказує, що відшкодування ПДВ Позивачу вже частково здійснено, із заявлених до відшкодування 2972498,00 грн. відшкодовано 750000,00 грн. згідно висновку №56. Крім цього, 28.11.2007 р. ДПІ у Малинському районі надано до Малинського відділення ГУДКУ у Житомирській області три висновки №64, №65, №66 на загальну суму – 1450000,00 грн., а 30.11.2007 р. була складена довідка про підтвердження  суми бюджетного відшкодування у розмірі 772498,00 грн.

У своєму запереченні Відповідач просить відмовити Позивачу у стягнення з нього судового збору в сумі 1700,00 грн. і посилається при цьому на п.15 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” від 21.01.1993 р., де вказано, що органи податкової служби звільняються від сплати державного мита.

Представник прокуратури заперечував проти позовних вимог у частині стягнення з Державного бюджету нарахованих відсотків на суму бюджетної заборгованості, а також заперечував проти стягнення з ДПІ судового збору в сумі 1700,00 грн.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступних підстав:

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство „Малинська паперова фабрика” є платником податку на додану вартість.

Згідно із п.п. 7.7.3  п.7.7 ст.7 Закону „Про ПДВ”, у разі коли за результати звітного періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 цієї статті, має від’ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації. Підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.

Відповідно до п.п.7.7.1 Закону „Про ПДВ”, сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного періоду.

За результатами господарської діяльності Позивача між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту виникла різниця з від’ємним значенням, яка підлягає відшкодуванню з бюджету у наступних розмірах по відповідних періодах: в листопаді 2006 р. – 380179,00 грн.; в грудні 2006 р. – 150033,00 грн.; в січні 2007 р. – 541804,00 грн.; в лютому 2007 р. – 370575,00 грн.

Це підтверджується податковими деклараціями з ПДВ за листопад 2006 р. – лютий 2007 р., поданими Позивачем відповідно 20.12.2006 р., 22.01.2007, 20.02.2007 р. та 20.03.2007 р.

Вказані обставини підтверджуються також іншими доказами по справі:

- згідно Довідки ДПІ у Малинському районі від 30.01.2007 р. №9/23-12/00278735 „Про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ „Малинська паперова фабрика” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ за період жовтень-листопад 2006 р.” підтверджено заявлену Позивачем суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад місяць в розмірі 380179 грн.;

- згідно Акту ДПІ у Малинському районі від 29.03.2007 р. №34/23-12/00278735 „Про результати позапланової перевірки ВАТ „Малинська паперова фабрика” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ за період грудня 2006 р. та січня 2007 р.” підтверджено заявлену Позивачем суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень місяць 2006 р. в розмірі 150033 грн. та за січень 2007 р. в розмірі 541804 грн.;

- згідно Довідки ДПІ у Малинському районі від 21.05.2007 р. №56/23-12/00278735 „Про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ „Малинська паперова фабрика” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ за період лютого 2007 р.” підтверджено заявлену Позивачем суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий місяць в розмірі 370575 грн.;

Пунктом 7.7.4 Закону „Про ПДВ” передбачено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку у п’ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Позивачем, згідно з вимогами чинного законодавства, додано до декларацій заяви про повернення суми бюджетного відшкодування розрахунки таких сум та подано копії таких декларацій в Казначейство відповідно 20.12.2006 р., 22.01.2007 р., 20.02.2007 р. та 20.03.2007 р., про що проставлена відмітка на деклараціях.

Згідно п.п.7.7.6 Закону „Про ПДВ”, на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Казначейство перерахувало Позивачу за листопад 2006 р. 200000,00 грн. 26.02.2007 р. та 120000,00 грн. 22.03.2007 р., за грудень 2006 р. 120000,00 грн. 27.04.2007 р. за січень 2007 р. 380000,00 грн. 27.04.2007 р.. що підтверджується  виписками ФАКБ „Національний кредит”.

У зв’язку з тим, що надійшли не всі суми, заявлені до відшкодування, існує бюджетна заборгованість у розмірі 622591,00 грн. за вказаний період.

Згідно п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону „Про ПДВ” протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до цього крайній термін повернення Позивачу бюджетної заборгованості з врахуванням складених ДПІ довідок та актів, відповідно по періодах: за листопад 2006 р. (Довідка ДПІ від 30.01.2007 р.) – 12.02.2007 р. (включно); за грудень 2006 р. (Акт ДПІ від 29.03.2007 р.) – 10.04.2007 р. (включно); за січень 2007 р. (Акт ДПІ від 29.03.2007 р.) – 10.042007 р. (включно); за лютий 2007 р. (Довідка ДПІ від 21.05.2007) – 01.06.2007 р. (включно).

Крім того, Позивачем подано до ДПІ та Казначейства 21.05.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за квітень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 1011864,00 грн.; 20.06.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за травень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 610990,00 грн.; 20.07.2007 р. податкову декларацію з ПДВ за червень 2007 р. із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування та відповідним розрахунком на суму 928096,00 грн.

Відповідно до цього, крайній термін повернення бюджетної заборгованості є: за квітень 2007 р. – 02.08.2007 р. (включно); за травень 2007 р. – 31.08.2007 р. (включно); за червень 2007 р. – 02.10.2007 р. (включно).

За результатами господарської діяльності Позивача за липень 2007 р. між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту виникла різниця з від’ємним значенням, яка підлягає відшкодуванню з бюджету у розмірі 411628,00 грн. Це підтверджується податковою декларацією з ПДВ за липень 2007 р. та Актом  ДПІ №133/23-12/00278735 від 28.09.2007 р. „Про результати позапланової перевірки ВАТ „Малинська паперова фабрика” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ за період квітень-липень  2007 р.” підтверджено заявлену Позивачем суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2007 р. в розмірі 926636 грн., за травень 2007 р. в розмірі 610990 грн., за червень 2007 р. в розмірі 928096 грн., за липень 2007 р. в розмірі 411628 грн.

За час розгляду справи у суді, Казначейством перераховано на рахунок Позивача частину бюджетного відшкодування за наступні періоди: за листопад 2006 р. – 23400,00 грн.; за грудень 2006 р. – 30033,00 грн.; за січень 2007 р. – 103435,00 грн.; за лютий 2007 р. – 370575 грн.; за квітень 2007 р. – 750000,00 грн.

Крім цього, ДПІ у Малинському районі 28.11.2007 р. було надіслано до Казначейства висновки про відшкодування Позивачу ПДВ №64 від 28.11.2007 р. на суму 500000,00 грн., №65 від 28.11.2007 р. на суму 650000,00 грн., №66 від 28.11.2007 р. на суму 300000,00 грн. Вказаними діями, відповідно до п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону „Про ПДВ”, Відповідач фактично частково визнав позовні вимоги Позивача.

За таких обставин, існують законні підстави для відшкодування Позивачу з Державного бюджету податку на додану вартість  за листопад 2006 р. -  липень 2007 р. в сумі 2222498,00 грн.

Щодо вимоги Позивача про стягнення на його користь 56445,02 грн. нарахованих відсотків на суму бюджетної заборгованості, то вказана вимога не підлягає задоволенню виходячи з наступного:

Згідно Закону „Про ПДВ”, цей Закон визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.

Пунктом 7.7. Закону „Про ПДВ” визначається порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Ні вказаною нормою, ні іншим законодавчим актом, не передбачено нарахування відсотків на суму бюджетної заборгованості.

Згідно ч.4 ст.9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Посилання Позивача на положення Наказу Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України №209/72 від 02.07.1997 р. (у редакції від 21.05.2001 р. №200/86) не можуть бути судом прийняті зважаючи на вимоги ч.4 ст.9 КАС України.

Згідно ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, відповідно до Закону України  „Про податок на додану вартість”від 03.04.1997 р. №168/97-ВР,керуючись ст. ст.9, 94, 158 – 163, 167, 254 КАС України,  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Державного бюджету на користь Відкритого акціонерного товариства „Малинська паперова фабрика” 2222498,00 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.

3. Відшкодувати на користь Відкритого акціонерного товариства „Малинська паперова фабрика” (Житомирська обл., м.Малин, вул.Неманихіна, 2, п/р №2604301180003 в філії АКБ „Національний кредит” м.Малин МФО 311788, код ЄДРПОУ 00278735) з державного бюджету 1700,00 грн. державного мита.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не  встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву  не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                               В.Р.Щавінський

Постанова складена в повному обсязі та підписана 25 грудня 2007 року.