ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2011 р. № 2а-7178/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Падляк О.І.
за участю:
представника позивача Асафата І.Б.
представника відповідача Смотрича Д.В.
представника третьої особи Кузбита В.С.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтертранстур" до Львівської обласної державної адміністрації, третя особа: МПП "Транспортник" про визнання протиправними і скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтертранстур" звернулось до суду з адміністративним позовом до Львівської обласної державної адміністрації, третя особа: МПП "Транспортник" про визнання протиправними і скасування рішення конкурсного комітету Львівської обласної державної адміністрації від 17.12.2009 р. в частині призначення тимчасового перевізника на маршруті №150 МПП "Транспортник" та рішення від 16.07.2010 р., від 29.07.2010 р. в частині залишення МПП "Транспортник" тимчасовим перевізником на маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4 та в частині відновлення роботи маршруту Стебник - Східниця.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що конкурсним комітетом Львівської обласної державної адміністрації прийнято неправомірні рішення від 17.12.2009 р., від 16.07.2010 р., 29.07.2010 р. щодо визначення МПП "Транспортник" тимчасовим перевізником на маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4 Вказані рішення відповідача суперечать Закону України "Про автомобільний транспорт", Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03.12.2008р., а тому підлягають визнанню недійсними.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених в позовній заяві, поданих до суду змінах і доповненнях та уточненнях позову, просить позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечує з підстав, наведених у запереченні на позовну заяву та просить в задоволенні позову відмовити, мотивуючи тим, що відповідачем прийнято законні рішення щодо призначення тимчасового перевізника.
Третя особа проти позову заперечила з тих підстав, що відповідачем прийнято законне рішення про призначення тимчасового перевізника у зв'язку із відсутністю постійного перевізника, твердження позивача є необгрунтованими, а наведені докази - суперечливими. На підставі наведеного, просить відмовити в задоволенні позову повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтертранстур" зареєстроване Виконавчим комітетом Трускавецької міської ради Львівської області 25.03.2004 р., ЄДРПОУ 32836954.
03.08.2007 р. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті видано ліцензію серія АВ № 354204, згідно якої ТзОВ «Інтертранстур»надано право на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно матеріалів справи, рішенням конкурсного комітету Львівської обласної державної адміністрації від 03.06.2009 р. ПП «Галичина-Авто»визначено переможцем конкурсу на маршруті загального користування №150 Борислав АС - ОСОБА_4
Не погодившись з вищевказаним рішенням, ТзОВ «Інтертранстур»подало позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду про скасування та визнання недійсним рішення обласного комітету від 05.05. - 20.05. - 03.06.09 р. з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4 Додатково, ТзОВ «Інтертранстур»заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення конкурсного комітету Львівської обласної державної адміністрації від 03.06.2009 p., прийнятого за результатами конкурсу на визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування в частині переможця на автобусному маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4
Львівським окружним адміністративним судом задоволено клопотання ТзОВ «Інтертранстур»та винесено ухвалу від 30.07.2009 р. у справі №2а-4585/09/1370 про забезпечення адміністративного позову, а саме зупинено дію рішення конкурсного комітету Львівської обласної державної адміністрації від 03.06.2009 p., прийнятого за результатами конкурсу на визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування в частині переможця на автобусному маршруті № 150 Борислав АС - ОСОБА_4 до вирішення позову по суті.
З метою уникнення ситуації щодо відсутності перевізника на затвердженому маршруті та на виконання ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2009 p., до вирішення судом спору по суті, конкурсним комітетом Львівської обласної державної адміністрації прийнято рішення від 17.12.2009 р. про призначення МПП "Транспортник" тимчасовим перевізником на маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4
Рішенням конкурсного комітету Львівської обласної державної адміністрації від 16.07.2010 р. залишено МПП "Транспортник" тимчасовим перевізником на маршруті №150 Борислав АС - ОСОБА_4 до винесення судом рішення по суті.
Позивач зазначає, що ТзОВ «Інтертранстур»неодноразово зверталось з листами до Львівської обласної державної адміністрації про видачу рішень, відповідно до яких приймались, рішення, які впливали на права і свободи підприємства.
Однак, станом на 15.12.2010 р. ТзОВ «Інтертранстур»не отримано рішення ЛОДА від 17.12.2009 р. про призначення тимчасового перевізника на маршруті Борислав АС - ОСОБА_4, про яке позивачу стало відомо відповідно до листа голови конкурсного комітету від 18.02.2010 р. №5/26-888/0/2-10/2-13, рішення ЛОДА від 16.07.2010 р. про призначення тимчасового перевізника на маршруті Борислав АС - ОСОБА_4 та рішення ЛОДА від 29.07.2010 р. про призначення тимчасового перевізника на маршруті Борислав АС - ОСОБА_4
Позивач звертає увагу суду на те, що підприємство протягом тривалого часу здійснювало перевезення пасажирів на машруті Борислав АС - ОСОБА_4 і за час здійснення перевезення пасажирів не було жодних скарг від населення та органів влади щодо якості здійснюваних перевезень.
На думку позивача, при прийнятті оскаржуваних рішень, відповідач не дотримав вимог п.40 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та Закону України «Про автомобільний транспорт»та безпідставно надав перевагу МПП "Транспортник", залишивши водіїв та сім'ї працівників ТзОВ «Інтертранстур»без засобів до існування.
Натомість представник відповідача зазначає, що відповідач діяв у відповідності до вимог п. 55 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування при визначенні тимчасового перевізника. На засіданні обласного конкурсного комітету від 16.07.2010 року та 29.07.2010 року розглядалося звернення Дрогобицької міської ради щодо призначення ТзОВ «Інтертранстур»тимчасом перевізником на маршруті №150. Оскільки переможцем конкурсу на маршруті №150 з його обслуговування стало інше підприємство - ПП «Галич - Авто», а рішення про визначення переможця оскаржило в судовому порядку ТзОВ «Інтертранстур», яке по цьому маршруту програло тендер, конкурсним комітетом прийнято рішення залишити тимчасовим перевізником на маршруті №150 МПП «Траспортник»до вирішення питання в судовому порядку щодо визначення безпосереднього переможця тендеру. З мотивів, які наводить позивач як підставу скасування оскаржуваних рішень, а саме, що раніше ТзОВ "Інтертранстур" обслуговувало цей маршрут, скарг на діяльність підприємства не було, водії та сім'ї працівників підприємства залишаються без засобів до існування не є правовими підставами скасування рішення, яким тимчасово врегульовано (забезпечено) перевезення пасажирів.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з наступного.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.
Згідно ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" основними засадами визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування є визначення його на конкурсних засадах.
Процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначено Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
Згідно Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 року, цей Порядок визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - конкурс) і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.
Відповідно до п. 55 вказаного Порядку, організатор (орган виконавчої влади, виконавчий орган сільської, селищної і міської ради) має право у разі зупинення судом рішення конкурсного комітету призначити тимчасового (до винесення судом рішення по суті) автомобільного перевізника для виконання перевезень, зумовлених об'єктом конкурсу.
Дослідивши наявні в матеріалах справи копії протоколів №9 від 17.12.2009 р., №4 від 16.07.2010 р. та №5 від 29.07.2010 р. засідань обласного конкурсного комітету з розляду конкурсних пропозицій та прийняття рішень про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування, суд дійшов до висновку, що відповідач, при винесенні оскаржуваних рішень, діяв у відповідності до вимог чинного законодавства України (зокрема п. 55 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування), у відповідності до наданих відповідачу повноважень у сфері організації та забезпечення здійснення регулярних перевезень та з метою забезпечення якісного та ефективного перевезення пасажирів.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 118 КАС України якщо у задоволенні вимог позивачеві буде відмовлено, вжиті заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання постановою суду законної сили.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Брильовський Р.М.
повний текст постанови виготовлено 11.05.2011 р.