Постанова № 16038473, 20.04.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2а-3813/11/1370
Номер документу
16038473
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2011 р.                                                                                 № 2а-3813/11/1370

у складі: головуючого –судді Кузьмича С. М.

при секретарі Залуцькій І. І.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом контрольно-ревізійного управління у Львівській області в особі Дрогобицького об’єднаного контрольно-ревізійного відділу до управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради про стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В :

          Контрольно-ревізійне управління у Львівській області в особі Дрогобицького об’єднаного контрольно-ревізійного відділу звернулось в суд із позовом до управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради про стягнення коштів в сумі 46012,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до п.1.3.2 плану контрольно-ревізійної роботи на ІІІ-й квартал 2010р. працівниками Дрогобицького об'єднаного контрольно-ревізійного відділу проведено ревізію фінансово-господарської діяльності управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради за період з 01.10.2008р. по 30.06.2010р., якою встановлено нецільове використання коштів субвенції, отриманої з обласного бюджету, в сумі 46 012,00 грн.

Позивач будучи належно повідомленим в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив та не подав заяви про розгляд справи у його відсутності, тому справу розглянуто у відсутності позивача, про що судом було винесено ухвалу. Відповідач надав суду письмове клопотання в якому позов визнає та просить розглянути справу без його участі. За таких обставин суд на підставі ст. 122 КАС України розглядає справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подане суду клопотання відповідача, з'ясувавши обставини, на які відповідач посилається, як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Відповідно до п.1.3.2 плану контрольно-ревізійної роботи на ІІІ-й квартал 2010р. працівниками Дрогобицького об'єднаного контрольно-ревізійного відділу проведено ревізію фінансово-господарської діяльності управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради за період з 01.10.2008р. по 30.06.2010р., якою встановлено нецільове використання коштів субвенції, отриманої з обласного бюджету, в сумі 46 012,00 грн.

Ревізією використання коштів на природоохоронні заходи встановлено, що в 2009р. з обласного бюджету по КФКВ 240605 "Збереження природно-заповідного фонду" по спеціальному фонду міським бюджетом м. Трускавця отримано субвенцію на природоохоронні заходи в сумі 50 000,00 грн., яку в подальшому було перераховано на рахунок управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради на виконання спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів на території парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва м. Трускавця.

Управлінням житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради укладено договір з КП "Парк "Курортний" на виконання робіт щодо проведення спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів на території парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва м. Трускавця на загальну суму 50 000,00 грн.

На підставі актів виконаних робіт управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради проведено оплату КП "Парк "Курортний" на загальну суму 50 000,00 грн. за рахунок отриманих коштів субвенції з обласного бюджету по КФКВ 240605 "Збереження природно-заповідного фонду" КЕКВ 1172 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм" на виконання спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів на території парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва м. Трускавця. Однак, проведеною ревізією цільового використання зазначених коштів встановлено, що в червні - липні 2009р. КП "Парк "Курортний" виконувало роботи по викошуванні газонів партерних та звичайних моторною косаркою, підготовці грунту під квітники та садінні сажанців квітів, тобто на роботи з поточного ремонту та утримання зелених насаджень.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" №2457 від 25.07.1992р. збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду забезпечується шляхом: встановлення заповідного режиму, організації систематичних спостережень за станом заповідних природних комплексів та об'єктів, проведення комплексних досліджень з метою розробки наукових основ їх збереження та ефективного використання, додержання вимог щодо охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду під час здійснення господарської діяльності, розробки проектної та проектно-планувальної документації, проведення екологічних експертиз, запровадження економічних важелів стимулювання їх охорони, здійснення державного та громадського контролю за додержанням режиму їх охорони та використання.

Порядком проведення ремонту та утримання об'єктів міського благоустрою, затвердженим наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №154 від 23.09.2003р., Додатком №3 та Додатком №5 та Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №105 від 10.04.2006р., роботи з викошування газонів, підготовка грунту під квітники та саджання квітів на газонах відносяться до робіт з поточного ремонту та утримання і догляду за зеленими насадженнями.

Вказані види робіт не належать до спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів на території парку та шляхів збереження природно-заповідного фонду і повинні були фінансуватись по КФК 100203 "Благоустрій міст, сіл, селищ".

Оплату за виконані роботи по КФКВ 240605 "Збереження природно-заповідного фонду" КЕКВ 1172 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм" згідно актів за червень - липень 2009р. на суму 50 000,00 грн. проведено в порушення наказу Міністерства фінансів України "Про бюджетну класифікацію та її застосування" №604 від 27.12.2001р., Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів міського благоустрою, затвердженим наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №154 від 23.09.2003р. і Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №105 від 10.04.2006р., ст.8 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

При перевірці достовірності використання вказаних коштів, проведеної в ході планової ревізії фінансово-господарської діяльності КП "Парк "Курортний" в червні 2010р., було встановлено завищення вартості виконаних робіт на суму 3 988,00 грн., в результаті завищення кількості використаного пального. Зайво витрачені кошти повернуто КП "Парк "Курортний" на рахунок управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради, які останнім перераховано згідно платіжного поручення №105 від 30.06.2010р. на рахунок обласного бюджету. Таким чином, із врахуванням наведеної суми, яка вже відшкодована, нецільове використання коштів склало в сумі 46 012,00 грн.

Відповідно до Порядку повернення бюджетних коштів, отриманих як субвенція, до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №495 від 11.04.2002р., керуючись вимогами ст.119 Бюджетного кодексу України, начальнику управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради при супровідному листі №20-15/1915 від 22.12.2010р. скеровано вимогу про повернення використаної не за цільовим призначенням суми субвенції до обласного бюджету.

Пунктом 6 вищевказаного Порядку було передбачено, що бюджетна установа, в якій виявлено бюджетне правопорушення, самостійно виконує вимогу в десятиденний термін після її отримання та надсилає уповноваженому державному органу, що проводив ревізію (перевірку), копію документа, який підтверджує перерахування використаних не за цільовим призначенням сум субвенції до відповідного бюджету.

Проте, використані не за цільовим призначенням кошти субвенції управлінням житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради до обласного бюджету не повернуто, тим самим вимоги Дрогобицького об'єднаного КРВ №20-15/1903 від 21.12.2010р. та №20-15/1915 від 22.12.2010р. не виконані.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору, з відповідача не підлягають стягнення.

Керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 70, 71, 86, 122, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

          Позов задовольнити.

Стягнути з управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради (місце знаходження: Львівська область, м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, ЄДРПОУ 22410879) в користь обласного бюджету кошти субвенції в сумі 46012,00 грн.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий                                                                                 С. М. Кузьмич