Постанова № 16037764, 12.04.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2011
Номер справи
2а-1244/11/1370
Номер документу
16037764
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2011 р. № 2а-1244/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.;

за участю:

секретаря судового засідання Андрушакевич Т.В.,

представника позивача Мацук Н.М.;

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новояворівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

Новояворівський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Львівського міського центру зайнятості суму коштів у розмірі 585 грн. 17 коп.

Підставами подання позову є невиконання відповідачем своїх обовязків застрахованої на випадок безробіття особи, внаслідок чого відповідач безпідставно отримував допомогу на випадок безробіття.

Позивачем подано до суду клопотання про зменшення позовних вимог № 1093/07 від 14.03.20011 року, в якому просить суд стягнути з відповідача суму коштів в розмірі 285 грн. 17 коп., у звязку із частковою сплатою відповідачем суми боргу.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив. Просить суд відмовити позивачу у задоволенні адміністративного позову.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Новояворівський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», здійснює контроль витрат за страхуванням на випадок безробіття. Проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі заяви відповідача про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідача визнано безробітним та призначено допомогу по безробіттю.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється державною службою зайнятості шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.

При цьому, перевірка достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення проводиться центром зайнятості шляхом звіряння наданої інформації з відомостями, наявними в Державній податковій адміністрації України, Пенсійному фонді України, у державних реєстраторах.

Новояворівським міським центром зайнятості проведено перевірку в частині достовірності даних, які є підставою для надання ОСОБА_2 статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, за результатами якої складено акт № 651 від 30.12.2010 року розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Вказаною вище перевіркою встановлено, що з 18.10.2010 року по 30.11.2010 року згідно з трудовими договорами № 89 від 18.10.2010 року та № 109 від 01.11.2010 року ОСОБА_2 виконував роботи (надавав послуги) у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті. Згідно з відомостями нарахування заробітної плати робітникам і службовцям за жовтень 2010 року відповідачу нарахована заробітна плата в розмірі 562 грн. 43 коп., а за листопад 2010 року 1327 грн. 16 коп.

Під час розгляду справи судом встановлено, що під час перебування на обліку у Новояворівському міському центрі зайнятості відповідач отримав допомогу по безробіттю з 28.04.2010 року по 13.11.2010 року та, одночасно, виконував роботи (надавав) послуги у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті згідно з трудовим договором № 80 від 18.10.2010 року в період з 18.10.2010 року по 30.11.2010 року, та згідно з трудовим договором № 109 від 01.11.2010 року в період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, у звязку з чим, отримав дохід від трудової діяльності, що також підтверджується актами здавання-приймання виконаної роботи від 28.10.2010 року та від 30.11.2010 року, а також відомостями нарахування заробітної плати робітникам і службовцям за жовтень 2010 року та листопад 2010 року.

Згідно з матеріалами розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідачу, відповідно до п. 5 ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», Новояворівським міським центром зайнятості прийнято наказ від 04.01.2011 року № 01 «Про повернення коштів особою, яка їх отримала обманним шляхом».

Як вбачається з довідки про виплачену допомогу з безробіття за період з 18.10.2010 року по 13.11.2010 року, сума отриманої відповідачем допомоги становить 585 грн. 17 коп., а саме: 313 грн. 17 коп. (за жовтень 2010 року) + 272 грн. 00 коп. (за листопад 2010 року) = 585 грн. 17 коп. (загальна сума виплаченого матеріального забезпечення).

Враховуючи те, що відповідачем сплачено суму заборгованості в розмірі 300 грн. 00 коп., що підтверджується квитанцією № 1/1 від 02.02.2011 року, сума боргу відповідача становить 285 грн. 17 коп., а саме: 585 грн. 17 коп. (загальна сума виплаченого матеріального забезпечення) 300 грн. 00 коп. = 285 грн. 17 коп. (сума боргу).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року №803-ХІІ, зайнятість - це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Тобто, головною ознакою зайнятості особи є факт отримання доходу на законних підставах незалежно від його способу (в тому числі, перебування в трудових відносинах, зайняття підприємницькою діяльністю, самостійне забезпечення себе роботою).

Пункт 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачає, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно із п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Новояворівського міського центру зайнятості (місцезнаходження: 81053, Львівська область, м. Новояворівськ, вул. С.Стрільців, буд. 16, код ЄДРПОУ - 26413047) суму коштів у розмірі 285 грн. 17 коп. (двісті вісімдесят пять гривень сімнадцять копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 квітня 2011 року.

Суддя Гулик А.Г.