Постанова № 16037721, 02.06.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2011
Номер справи
2а-9479/10/1270
Номер документу
16037721
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.33

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 червня 2011 року Справа № 2а-9479/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Єгоровій О.О.

за участю представників:

від позивачаКоваленко В.Є., Шуба Ю.Г.

від відповідачаСтоянов Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська хіміко-енергетична компанія" до Управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про зобов'язання провести реєстрацію транспортних засобів

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року відкрито провадження в даній адміністративній справі. Позивач з урахуванням заяви від 17.12.2010 просить суд зобов'язати посадових осіб відповідача, керуючись протоколом проведення аукціону №23/089/10/А від 27.09.2010 та акту прийому-передачі реалізованого арештованого майна від 14.10.2010 провести реєстрацію транспортних засобів позивача згідно переліку.

На обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено наступне.

Підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області на виконання рішень судів про стягнення коштів з Державного підприємства "Хімічний завод "Південний" було проведено продаж певної кількості майна боржника шляхом проведення відкритих торгів.

Переможцем відкритих торгів, а отже і власником майна стало ТОВ "Українська хіміко-енергетична компанія" (далі ТОВ "УХЕК"), серед майна власником якого став позивач є автотранспортні засоби в кількості 104 одиниць.

Відповідно до діючого законодавства, а саме, абзаца 2. п.7, Постанови Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998. "Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (далі Постанова №1388) експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не переєстровані) у підрозділах Державтоінспекції (крім транспортних засобів, зареєстрованих до надбання чинності цим Порядком) та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Позивач 24.11.2010 року звернувся до Рубіжанського ВРЕР з проханням провести реєстрацію транспортних засобів, додавши при цьому усі необхідні документи та провівши передбачені законом платежі за проведення огляду транспортних засобів, державної реєстрації, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів і номерних знаків і т.п.

Однак, посадовими особами Рубіжанського ВРЕР було прийнято рішення про відмову в реєстрації транспортних засобів (вих. № 269 від 07.12.2010р.).

Мотивоване таке рішення було тим, що на думку ВРЕР м. Рубіжне позивач не надав документів на підтвердження правомірності придбання автотранспортних засобів. Зокрема, відсутня передбачена п.8 Постанови № 1388, довідка-рахунок встановленого зразка.

Позивач вважає, що такий висновок відповідача суперечить діючому законодавству, з наступних причин.

Продаж автотранспортних засобів здійснювався державною виконавчою службою, а відповідно до п.8 Постанови № 1388 передбачено що довідка-рахунок встановленого зразку видається субєктом господарювання, діяльність якого повязана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери. Орган виконавчої служби не є організацією, діяльність якої повязана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, отже, вищезгадана довідка-рахунок жодним чином не могла бути видана позивачу.

Таким чином на цей час склалася ситуація за якої службовими особами відповідача, створюються перепони, щодо вільного та безперешкодного користування позивача своїм майном.

Представники позивача присутні у судовому засіданні надали пояснення аналогічні викладеним у позові та заяві про зміну позовних вимог та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідачем подано заперечення на адміністративний позов, в яких відповідач з заявленими вимогами не погоджується, вважає, що відповідачем не було порушено норм діючого законодавства.

Відповідач вважає, що позивачу для здійснення державної реєстрації транспортних засобів необхідно надати до УДАІ УМВС України в Луганській області один із документів, зазначених у п. 8 Постанови №1388, що підтверджує право власності на придбані транспортні засоби.

Також відповідач зазначив, що реалізація транспортних засобів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 11.11.2009 № 1200 "Про затвердження Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери".

Цей Порядок визначає механізм провадження торговельної діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі автомобілями та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, а також тими транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, які перебували в користуванні і були зареєстровані відповідно в Державтоінспекції або в інспекції державного технічного нагляду Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - інспекція державного технічного нагляду).

Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють передачу для реалізації транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, оптову та роздрібну торгівлю ними і оформлення необхідних документів (далі - суб'єкти господарювання).

Відповідно до п. 7 вказаної постанови КМУ суб'єкти господарювання зобов'язані стати на облік відповідно у департаменті Державтоінспекції МВС і Держтехнагляді та вести облік, зокрема в електронному вигляді, надходження, продажу та передачі транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Згідно із положеннями ст. 45 постанови КМУ від 06.06.2007 №803 "Про затвердження порядку відчуження державної власності" затверджений протокол аукціону є підставою для укладення протягом 10 днів договору купівлі-продажу між переможцем та суб'єктом господарювання"

Відповідно до вимог ст. 16 Постанови КМУ від 22 грудня 1997 року №1448 "Про затвердження Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставленого майна" на підставі акта про проведений аукціон нотаріус видає переможцю аукціону свідоцтво про придбання майна на аукціоні.

Таким чином відповідач вважає, що за відсутності одного з вищезазначених документів, що підтверджує право власності на придбані транспортні засоби, провести реєстрацію автотранспорту неможливо.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд встановив наступне.

Протоколом проведення аукціону №23/089/10/А від 27.09.210 переможцем аукціону визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська хіміко-енергетична компанія", відповідно до цього протоколу предметом аукціону був лот №1 транспортні засоби ДП "Хімічний завод "Південний" у кількості 104 одиниці згідно додатку до протоколу №1.

Позивач здійснив оплату зазначеного предмету аукціону, що підтверджується платіжними дорученнями від 22.09.2010 №818 на суму 3700,26 гарантійний внесок за участь в аукціоні, від 01.10.2010 №896 та № 897 на суму 0,52 грн. та 3697081,22 грн. відповідно вартість лоту.

Отримувачем коштів відповідно до платіжних документів зазначено Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, кошти перераховані на рахунок отримувача в Головному управлінні Державного казначейства України в Луганські області.

14.10.2010 Державним підприємством "Хімічний завод "Південний" з одного боку, та ТОВ "УХЕК" з іншого, складено акт прийому-передачі реалізованого арештованого майна за результатами проведених 27.09.2010 прилюдних торгів з продажу будівель, споруд, передавальних приладів, а також аукціонів з продажу обладнання і транспортних засобів відповідно до якого позивачу у справі в тому числі передано транспортні засоби у кількості 104 одиниці, які були предметом аукціону оформленого протоколом №23/089/10/А від 27.09.2010.

Після цього позивач звернувся до ВРЕР м. Рубіжне з заявами про проведення державної реєстрації транспортних засобів. До заяв позивачем також були надані висновки спеціаліста про проведення експертного огляду (дослідження) транспортних засобів, свідоцтва про реєстрацію та документи, що підтверджують здійснення оплати за техогляд транспортних засобів, сплату транспортного податку, оплату експертних та комп'ютерних послуг.

Обставини щодо здійснення позивачем визначених законом платежів та надання для реєстрації зазначених вище документів визнаються сторонами, що відповідно до приписів статті 72 КАС України є підставою для звільнення від доказування.

Листами №01-12/10 від 01.12.2010 та №06-12/10 від 06.12.2010 позивач звернувся з запитами щодо підстав відмови у проведенні реєстрації транспортних засобів до УДАІ УМВС України в Луганській області та ВРЕР м. Рубіжне відповідно.

06.12.2010 та 07.12.2010 позивачем було отримано відповіді відповідача у справі та ВРЕР м. Рубіжне зі змісту яких вбачається, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації транспортних засобів стало не надання позивачем документів, що підтверджують право власності на придбані транспортні засоби, зокрема довідки-рахунку.

Вирішуючи даний спір суд враховує наступне.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1388 від 07.09.1998 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (далі постанова №1388).

Відповідно до пункту 8 зазначеної постанови державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух") , а також транспортні засоби, зібрані (складені) із складових частин серійних транспортних засобів без дотримання вимог зазначеного Закону.

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою:

довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби;

копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин;

довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску;

акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача;

вантажна митна декларація або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

договір фінансового лізингу.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Перед відчуженням, передачею зазначені транспортні засоби повинні бути зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспеції, не допускається.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Бланки довідок-рахунків, актів приймання-передачі транспортних засобів підприємств - виробників таких засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, за формами згідно з додатками 1 і 6 є бланками суворої звітності і виготовляються відповідно до порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283.

У разі коли власники транспортних засобів мають заборгованість із сплати штрафу за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, їм може бути відмовлено в проведенні державної реєстрації (перереєстрації), знятті з обліку транспортного засобу.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем не було надано документа з переліку, визначеного пунктом 8 постанови №1388, на підтвердження права власності на транспортні засоби, що і стало підставою для відмови у проведенні реєстрації.

Як встановлено судом, позивач набув права власності на транспортні засоби внаслідок здійснення їх продажу шляхом проведення аукціону з реалізації арештованого майна боржника ДП "Хімічний завод "Південний".

Судом відхиляються посилання відповідача на норми постанови КМУ від 11.11.2009 №1200 "Про затвердження Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери". В даному випадку реалізація майна здійснювалася виконавчою службою, а саме підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Луганській області (далі ППВР).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну виконавчу службу" №202/98-ВР від 24.03.1998 державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб (далі - рішень) відповідно до законів України. Завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.

Статтею 20-1 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 на підрозділ примусового виконання рішень відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції покладається виконання рішень:

1) за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів державної влади, місцеві суди, міські або районні ради чи районні державні адміністрації, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, а також інші територіальні підрозділи органів державної влади;

2) за якими підлягає стягненню сума боргу від п'яти до десяти мільйонів гривень або еквівалента сума в іноземній валюті.

Отже, ППВР є спеціалізованим державним органом діяльність якого спрямована на своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом, і здійснення господарської діяльності з реалізації автомобільного транспорту не є метою даної установи. Реалізація транспортних засобів в даному випадку проводилась не внаслідок здійснення господарської діяльності з метою отримання прибутку, а з метою виконання визначених законом обов'язків щодо вжиття заходів для примусового виконання судових рішень. Таким чином, ППВР не повинен реєструватися як суб'єкт, що проводить торгівельну діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі автомобілями та їх складовими частинами, і відповідно не може видавати довідки-рахунки встановленого зразку.

Щодо посилання відповідача на норми ст. 45 постанови КМУ від 06.06.2007 №803 "Про затвердження порядку відчуження державної власності", то відповідно до пункту 1 цієї постанови відчуження майна - передача права власності на майно юридичним чи фізичним особам за процедурами та у спосіб, що передбачені цим Порядком.

Пунктом 6 зазначеного вище порядку "Прийняття рішення про відчуження майна" встановлено, що відчуження майна здійснюється безпосередньо суб'єктом господарювання, на балансі якого перебуває таке майно, лише після надання на це згоди або дозволу відповідного суб'єкта управління майном, який є представником власника і виконує його функції у межах, визначених законодавчими актами.

Отже, дія даного нормативно-правового акту розповсюджується на випадки, коли власник майна самостійно приймає рішення про його відчуження, в даному ж випадку реалізація майна державного підприємства відбувалася не за рішенням його власника, а за рішенням органу держаної виконавчої служби в межах здійснення заходів щодо примусового виконання судових рішень.

Що стосується посилань відповідача на норми Постанови КМУ від 22 грудня 1997 року №1448 "Про затвердження Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставленого майна", відповідно до якої на підставі акта про проведений аукціон нотаріус видає переможцю аукціону свідоцтво про придбання майна на аукціоні, дана постанова стосується випадків реалізації саме заставленого майна, і передбачає затвердження відповідного акту в залежності від того, який документ був підставою звернення стягнення на об'єкт застави відповідно компетентним судом, що прийняв рішення про звернення стягнення на об'єкт застави чи нотаріусом, який вчинив виконавчий напис. Як вбачається з матеріалів справи позивач не був заставодержателем майна ДП "Хімічний завод "Південний" і реалізація транспортних засобів відбувалася не внаслідок виконання договору застави.

Як вбачається з аналізу наведених вище нормативно-правових документів, жоден з них не встановлює процедури оформлення результатів аукціону з продажу арештованого майна в ході здійснення примусового виконання судового рішення.

Статтею 8 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Стаття 41 Конституції України зазначає, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Аналогічне положення "кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном" викладено і в статті 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 20.03.1952, положення якої відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" №3477-IV від 23.02.2006 застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відсутність реєстрації транспортних засобів та відмова у її проведенні за наявності законодавчо визначеної заборони на експлуатацію транспортних засобів, що не мають держаної реєстрації, передбаченої пунктом 8 постанови №1388, фактично позбавляє позивача у справі можливості здійснювати користування та розпорядження своєю власністю, що безумовно порушує конституційні права позивача.

Відповідно до пункту 8 постанови №1388 до заяви про реєстрацію транспортних засобів додаються документи, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів.

В абзаці другому цього ж пункту наведений перелік таких документів. Постановою №1388 не визначено, що цей перелік є вичерпним, а матеріалами справи підтверджено правомірність придбання позивачем транспортних засобів про здійснення реєстрації яких він просить.

Статтею 105 КАС України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

З огляду на встановлені обставини суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про зобов'язання відповідача провести державну реєстрацію транспортних засобів, оскільки правомірність їх придбання встановлена судом та підтверджена документально, наданими до матеріалів справи та дослідженими судом письмовими доказами.

Приймаючи рішення про задоволення позову суд враховує наступне.

Відповідно до Положення про управління Державної автомобільної інспекції Управління МВС України в Луганській області, затвердженого наказом УМВС України в Луганській області від 14.07.2010 №844 Управління Державної автомобільної інспекції (далі - управління) Управління МВС України в Луганській області є самостійним структурним підрозділом у складі Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - ДАІ) та виконує функції територіального органу ДАІ.

До управління входять відділи (сектори) моніторингу та юридичного забезпечення; дорожньо-патрульної служби; організації розшуку викраденого автомототранспорту; автомобільно-технічної інспекції; реєстраційно-екзаменаційної роботи; організації дорожнього руху; упровадження та експлуатації автоматизованої системи управління дорожнім рухом; зв'язків з громадськістю; кадрового забезпечення; адміністративної практики, оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод та дізнання; забезпечення діяльності підрозділів ДАІ; експлуатації, інформаційного забезпечення; а також чергова частина, бухгалтерія та канцелярія.

Типовим положенням про відділ (відділення) з реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції (підпорядкований УДАІ) ГУМВС України в Луганській області, затвердженим наказом ГУМВС України в Луганській області №583 від 05.06.2009 визначено, що відділ (відділення) з реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції МВС України (далі - ВРЕР) управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в Луганській області (далі - ГУМВСУ) є самостійним структурним підрозділом УДАІ і виконує функції, покладені на Державну автомобільну інспекцію МВС України.

Основними завданнями ВРЕР є:

Реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів.

Видача тимчасових реєстраційних талонів.

Прийняття теоретичних та практичних іспитів водіїв з Правил дорожнього руху (далі - ПДР).

Видача дублікатів втрачених посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

За таких обставин суд вважає за необхідне зобов'язати УДАІ УМВС України в Луганській області в особі ВРЕР м. Рубіжне Луганської області провести державну реєстрацію транспортних засобів відповідно до переліку, оскільки повноваження щодо здійснення реєстрації, відповідно до внутрішніх документів відповідача, покладені саме на ВРЕР.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська хіміко-енергетична компанія" до Управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про зобов'язання провести реєстрацію транспортних засобів задовольнити повністю.

Зобов'язати Управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ВРЕР м. Рубіжне Луганської області провести реєстрацію транспортних засобів Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська хіміко-енергетична компанія" відповідно до переліку:

Додаток 1

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська хіміко-енергетична компанія", м. Київ, вул. Фізкультури, 30, ід. код 35981289 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 3 грн. 40 коп. (три гривні 40 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 21.12.2010

СуддяА.М. Каюда