Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 травня 2011 року Справа № 2а-3523/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Горпенюк О.А.
при секретарі Мірвода А.М.
за участю сторін:
представник позивача:ОСОБА_1 (дов. від 23.03.2011 № 21/10)
представник відповідача:ОСОБА_2 (дов. від 25.05.2011)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Луганського обласного комунального підприємства «Луганськоптторг» про стягнення податкового боргу в сумі 22754,99 грн., -
ВСТАНОВИВ :
26 квітня 2011 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську звернулася до суду з позовом до Луганського обласного комунального підприємства «Луганськоптторг» про стягнення податкового боргу в сумі 22754,99 грн. з наявних розрахункових рахунків.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Луганське обласне комунальне підприємство «Луганськоптторг» зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 22.03.200 за № 25370169Ю0010203. Згідно довідки Луганського обласного управління статистики від 06.08.2002 за № 28438 КП «Первомайськ сервіс» внесено до Єдиного реєстру підприємств та організацій України код 24199733. Луганське обласне комунальне підприємство «Луганськоптторг», яке є платником податків і зборів, накопичено податкову заборгованість по земельному податку в сумі - 22754,99 грн., у тому числі :
- 20541,12 грн. основний борг;
- 2213,87 грн. пеня.
Податковий борг по земельному податку виник внаслідок несплати сум, узгоджених податкових зобовязань та самостійного нарахування по наступним документам:
- податковому розрахунку земельного податку № 5662 за 2010 рік (за листопад та грудень 2010 року) - в сумі 10116,26 грн.
- повідомлення рішення від 14.12.2010 № 0008941520/0 в сумі 15393,25.
У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі - 22754,99 грн. з наявних розрахункових рахунків.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві та просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 22754,99 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні надав відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що Луганське обласне комунальне підприємство «Луганськоптторг» погоджується з заборгованістю по земельному податку в сумі 22754,99 грн.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України , суд прийшов до наступного.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Луганське обласне комунальне підприємство «Луганськоптторг» зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 22.03.200 за № 25370169Ю0010203. (а.с. 5)
Згідно довідки Луганського обласного управління статистики від 06.08.2002 за № 28438 КП «Первомайськ сервіс» внесено до Єдиного реєстру підприємств та організацій України код 24199733. (а.с. 6)
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та Закон України “Про систему оподаткування ” втратили чинність.
З огляду на те, що податковий борг відповідача виник до набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу до 01.01.2011 року у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу, а саме ЗУ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” та ЗУ “Про систему оподаткування ”.
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, податок на додану вартість належить до загальнодержавних і справляється на всій території України.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок нарахування та сплати податку на додану вартість було визначено Законом України “Про податок на додану вартість ”.
Згідно зі ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, субєкти господарювання зобовязані у встановленому цим законом порядку сплачувати податок на додану вартість.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно акту № 894/152-214 від 14.12.2010 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання (а.с. 13), встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 5.3.1 п.п. 5.3 ст. 5 ЗУ № 2181, а саме платником податку несвоєчасно сплачено земельний податок.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст.5 ЗУ №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
П.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 вищезазначеного закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
14 грудня 2010 року у податковому повідомленні рішенні № 0008941520/0 відповідачу визначено податкове зобовязання в сумі 15392,25 грн.( а.с. 12).
Зазначене податкове повідомлення - рішення отримане заступником генерального директором головним бухгалтером ОСОБА_3 14.12.2010, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення рішення (а.с. 12) та у встановлені законом строки не оскаржене.
Відповідно до п.5.1. вказаного Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Згідно з п.п. 5.3, п. 5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Податкове зобовязання в сумі 10116,26 грн. було самостійно визначено платником податків в податковому розрахунку земельного податку за 2010 рік № 5662 (а.с. 14) та у встановлені строки не сплачене.
Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача з земельного податку сумі 22754,99 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідачвизнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
У звязку з чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 26 травня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 31 травня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 17,18, 94, 112, 136, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Луганського обласного комунального підприємства «Луганськоптторг» про стягнення податкового боргу в сумі 22754,99 грн. задовольнити повністю.
Стягнути кошти Луганського обласного комунального підприємства «Луганськоптторг» ЄДРПОУ 24199733 (91000 м. Луганськ проїзд 11-й Лутугинський,6) борг по земельному податку в сумі 22754,99 (двадцять дві тисячі сімсот пятдесят чотири грн. 99 коп.) гривень в дохід місцевого бюджету Ленінського району м. Луганська р/р 33215811700006 код платежу 13050100 отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ в Луганській області і.к. 24046582 Банк: ГУДКУ в Луганській областіМФО 80403 з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків:
-р/р 2600601611557 в Луганській філії ВАТ «Укрексімбанк», МФО 304289;
-р/р 35434002003647ГУДКУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 31 травня 2011 року.
СуддяО.А. Горпенюк