Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 травня 2011 року Справа № 2а-3451/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Горпенюк О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85000,00грн, -
ВСТАНОВИВ:
21 квітня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 85000,00грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ВАТ «Іванівський верстатозавод» в порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року, не розкрило регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і опублікування у офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010 року та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР до 01.06.2010 року. У звязку з цим, 20.07.2010 у відношенні ВАТ «Іванінвський верстатозавод» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів №79-ЛУ, відповідно до якого товариство повинно було у термін до 20.10.2010 року усунути порушення законодавства про цінні папери та розкрити регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР та у термін до 20.10.2010 року проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження. Відомостей про виконання розпорядження не надходило, доказів на його виконання надано не було. Дії ВАТ «Іванівський верстатозавод» підпадають під ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.8.ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. У звязку з чим 07.12.2010 начальником ЛТУ ДКЦПФР було винесено постанову № 445-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000,00грн. Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови позивачу не надходило. У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 85000,00грн.
Ухвалою від 26 квітня 2011 року справу призначено до розгляду в порядку скороченого провадження, яка була отримана відповідачем 06.05.2011 року.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ні заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.1996 року №448 (далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного Закону передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітня Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затверджене рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстроване в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення).
Відповідно до п1 гл.7 розділу V Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме в порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364, ВАТ «Іванівський верстатозавод» не розкрило регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і опублікування в офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010 та подання до Комісії до 01.06.2010р.
Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
На підставі ст.ст.8,9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96, 20.07.2010 уповноваженою особою Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №79-ЛУ, відповідно до якого відповідач у термін до 20.10.2010 повинен усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, розкрити річну інформацію за 2009 рік відповідно до вимог п.1 глави V Положення шляхом та у термін до 20.10.2010 проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.
Розпорядження було направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с. 7).
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
15.11.2010 уповноваженою особою комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якій серед іншого зазначено, що доказів, які підтверджують виконання розпорядження №79-ЛУ надано не було, по теперішній час зазначене розпорядження від 20.07.2010 не виконано. ( а.с.8)
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
24.11.2010 уповноваженою особою Комісії складений Акт №445ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.10). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 445-ЛУ від 24.11.2010 та постанова про розгляд справи №445-ЛУ від 25.11.2010 були направлені на адресу відповідача (а.с.10,11,12).
Пункт 8 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 445 ЛУ від 07.12.2010 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 85000,00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність відповідача, є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення, а саме за постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №396-ЛУ від 21.09.2010 року (а.с.15). Постанова №445ЛУ від 07.12.2010 була направлена відповідачу (а.с. 13, 14).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копій платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96, Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст.ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» суму штрафних санкцій у розмірі 85000,00 (Вісімдесят пять тисяч грн. 00 коп.) гривень в дохід Державного бюджету України - р/р 31111106700088 в ГУ ДКУ у Луганській області за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ 106.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Горпенюк