Постанова № 16037350, 13.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2011
Номер справи
2а-3478/11/1270
Номер документу
16037350
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 травня 2011 року Справа № 2а-3478/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2550 грн.,

ВСТАНОВИВ:

22 квітня 2011 року прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача СВАТ «Батьківщина», в якому послався на наступне. У порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення), відповідач не розкрив річну інформацію за 2009 рік. Дії відповідача мають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неопублікування інформації; п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У звязку з цим ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанови № 239-ЛУ, № 240-ЛУ, № 241-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, що в сумі складають 2550 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанови про накладення санкцій не оскаржувалися. Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 2550 грн. у дохід Державного бюджету України.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591 (далі Положення) розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Судом встановлено, що відповідач, який зобовязаний розкривати річну інформацію, цей обовязок не виконав, що було встановлено під час перевірки, внаслідок чого позивачем було складено акти: від 14.07.2010 № 239-ЛУ, від 14.07.2010 № 240-ЛУ, від 14.07.2010 № 241-ЛУ про те, що СВАТ «Батьківщина» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» - не подало річну інформацію за 2009 рік до Комісії, не розмістило річну інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних, не опублікувало річну інформацію за 2009 рік в офіційному друкованому виданні.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:

5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановами уповноваженої особи позивача т.в.о. начальника Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.07.2010 № 239-ЛУ до відповідача застосовано штраф у сумі 850 грн., від 26.07.2010 № 240-ЛУ штраф у сумі 850 грн., від 26.07.2010 № 241-ЛУ штраф у сумі 850 грн. Доказів сплати штрафу надано не було.

Вказані обставини підтверджуються постановами ЛТУ ДКЦПФР від 05.07.2010 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 6, 13, 20), актами від 14.07.2010 про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 8, 15, 22), постановами від 26.07.2010 № 239-ЛУ, № 240-ЛУ, № 241-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 11, 18, 25), реєстрами відправки поштової кореспонденції (а.с. 7, 10, 12, 14,17, 19, 21, 24, 26).

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2550 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 03739800) у дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700312 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048187, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 850 грн. (вісімсот пятдесят грн.).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяІ.О. Свергун