Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 січня 2011 року Справа № 2а-9731/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Секірської А.Г.
за участю секретаря Кулигіна А.Є.
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 3/10 від 04.01.2011)
представника відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугпромбудремонт» про стягнення заборгованості в розмірі 19841,68 грн., -
В С Т А Н О В И В:
13 грудня 2010 року позивач Ленінська МДПІ у м. Луганську звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом, в обґрунтування якого послався на наступне.
Станом на 10.11.2010 ТОВ «Лугпромбудремонт» має заборгованість перед бюджетом у розмірі 19841,68 грн. за такими платежами: з податку на додану вартість в розмірі 9642,27 грн., з податку на прибуток в розмірі 3360,37 грн., з податку з власників транспортних засобів в розмірі 6839,04 грн. Заборгованість перед бюджетом утворилася внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань з вказаних податків і підтверджується податковими деклараціями та податковими повідомленнями рішеннями. Позивачем з метою погашення податкового боргу платника податків здійснювались заходи, передбачені Законом № 2181, а саме: згідно п.6.2 ст.6 Закону № 2181 на адресу відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/661 від 09.03.2010, у звязку з невиконанням якої направлено другу податкову вимогу № 2/973 від 19.04.2010. Відповідно до ст.10 Закону № 2181 заступником начальника Ленінської МДПІ у м. Луганську прийняте рішення від 30.06.2010 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з ТОВ «Лугпромбудремонт» суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 9642,27 грн., податку на прибуток підприємств у розмірі 3360,37 грн., податку з власників транспортних засобів у розмірі 3603, 95 грн., разом 19841,68 грн. в доход Державного бюджету України.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, просив стягнути з ТОВ «Лугпромбудремонт» суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 9642,27 грн., податку на прибуток підприємств у розмірі 3360,37 грн., податку з власників транспортних засобів у розмірі 6839,04 грн., разом 19841,68 грн. в доход Державного бюджету України, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач Ленінська МДПІ у м. Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб-підприємців щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Частиною 1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) передбачено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об`єднаних державних податкових інспекцій, серед яких, п.11 закріплено - подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ від 04.12.1990 №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) (далі Закон № 2181) визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобов'язання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.
У відповідності зі ст. 1 Закону № 2181 передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що відповідач ТОВ «Лугпромбудремонт» зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 03.12.2007, № запису 1382102 0000 014227, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 179622 (а.с.4), та взятий на облік в Ленінській МДПІ у м. Луганську.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що субєкти господарювання зобовязані у встановленому цим законом порядку сплачувати податок на додану вартість.
Відповідач є платником податку на додану вартість, з якого має заборгованість, яка складається з основного боргу, самостійно визначеного відповідачем в податкових деклараціях з податку на додану вартість № 52112 від 10.06.2010 на суму 1667,00 грн. та нараховано пені 73,84 грн. (сплачено 44,31 грн. основного боргу) (а.с.14-15), № 68803 від 19.07.2010 на суму 1620,00 грн. (а.с.20-21), № 83903 від 10.08.2010 на суму 1667,00 грн. (а.с.22-23), № 93846 від 16.09.2010 на суму 1667,00 грн. (а.с.24-25), № 109974 від 19.10.2010 на суму 1667,00 грн. (а.с.26-27), та штрафних санкцій, визначених органом державної податкової служби податковими повідомленнями рішеннями № 0027971600 від 25.06.2010 на суму 666,80 грн. (а.с.17), № 0034251600 від 18.10.2010 на суму 657,94 грн. (а.с.28) які надсилалися на адресу відповідача, проте повідомлення про вручення поштового відправлення поверталися до Ленінської МДПІ у м. Луганську з приміткою «за зазначеною адресою не проживає», про що складено відповідні акти № 18/1/16/35555031 від 29.06.2010 (а.с.19) та № 39/1/16/35555031 від 23.10.2010 (а.с.30).
Порядок нарахування та строки сплати податку на прибуток визначено ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Відповідач є платником податку на прибуток, з якого має заборгованість в розмірі 3360,37 грн., яка складається з основного боргу, самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток № 79917 від 05.08.2010 на суму 3396,00 грн. (а.с.16) Відповідачем було добровільно сплачено 35,63 грн., непогашеною залишається сума податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 3360,37 грн.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 12.11.1991 року №1963-ХІІ, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідач є платником податку з власників транспортних засобів, з якого має заборгованість в розмірі 6839,04 грн., яка складається з боргу, самостійно визначеного відповідачем в розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 6393 від 16.02.2010 на суму 6876,00 грн. (а.с.51-52). Відповідачем було добровільно сплачено 36,96 грн., непогашеною залишається сума податкового боргу в розмірі 6839,04 грн.
Зазначені обставини підтверджуються наведеними деклараціями, податковими повідомленнями рішеннями, розрахунками, а також висновком Ленінської МДПІ у м. Луганську (а.с.6), довідкою розрахунків з бюджетами (а.с.11), розрахунком податкового боргу (а.с.12).
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідачу відповідно до цієї статті було направлено першу податкову вимогу №1/661 від 09.03.2010 на суму 2618,59 грн.(а.с.7), яка була отримана відповідачем 16.03.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, та другу податкову вимогу за № 2/973 від 19.04.2010 на суму 4285,59 грн. (а.с.8), яка направлялася відповідачеві, але 31.05.2010 складено акт про неможливість вручення вимоги у звязку з незнаходженням платників податків за юридичною адресою від 31.05.2010 (а.с.9).
Рішенням Ленінської МДПІ у м. Луганську № 93 від 30.06.2010 вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків ТОВ «ЛПБР», а також тих активів, права власності на які він набуде в майбутньому в рахунок погашення узгодженої суми боргу цього платника податків (а.с.13).
Позивачем вживалися встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заходи щодо погашення відповідачем зазначеної заборгованості, однак позитивних результатів не досягнуто.
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно є податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка ним не оспорена, до теперішнього часу не сплачена.
Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугпромбудремонт» про стягнення заборгованості в розмірі 19841,68 грн. підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнені позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугпромбудремонт» про стягнення заборгованості в розмірі 19841,68 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугпромбудремонт» (код ЄДРПОУ 35555031, 91019, м. Луганськ, вул. 395-ї Шахтарської дивізії, 10-Г) суму податкового боргу в розмірі 19841,68 (девятнадцять тисяч вісімсот сорок одна гривня 68 коп.) грн., а саме: з податку на додану вартість в розмірі 9642,27 (девять тисяч шістсот сорок дві гривні 27 коп.) грн. в доход Державного бюджету України (р/р 31117029700006, код платежу 14010100, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області МФО 804013); з податку на прибуток підприємств в розмірі 3360,37 (три тисячі триста шістдесят гривень 37 коп.) грн. в доход Державного бюджету України (р/р 31115009700006, код платежу 11021000, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013); з податку з власників транспортних засобів у розмірі 6839,04 (шість тисяч вісімсот тридцять девять гривень 04 коп.) грн.. в доход Державного бюджету України (р/р 33218807700006, код платежу 12020100 УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області МФО 804013).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 18 січня 2011 року.
СуддяА.Г. Секірська