Постанова № 16036894, 17.05.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а-0770/487/11
Номер документу
16036894
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/487/11

Ряд стат. звіту № 8.3.2

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Державна податкова інспекція у місті Ужгороді, представник -БарановськаВ.В.;

відповідача: Приватне підприємство "Лавр-Сервіс", представник - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства "Лавр-Сервіс" про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Лавр-Сервіс" про припинення юридичної особи

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав і просив суд його задовольнити з підстав зазначених в позовній заяві.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Лавр-Сервіс", місцезнаходження 88000 м. Ужгород, вул. Заньковецька, 1, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області 06 червня 2005 року.

Підставою для звернення податкової інспекції з даним позовом у справі є неподання відповідачем звітності більше одного року по теперішній час до податкових органів, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка Державної податкової інспекції у м. Ужгороді від 19 січня 2011 р., згідно якої відповідач не подає податкову звітність (а.с. 4).

Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 року № 77/97-ВР з подальшими змінами і доповненнями, платники податків зобов'язані подавати в податкову інспекцію бухгалтерську звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків в строки, визначені законом.

Згідно довідки від 26 січня 2011 року відповідач станом на 26 січня 2011 року податкової заборгованості не має (а.с. 3).

Пунктом 15 статті 58 Господарського кодексу України зазначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечить законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.15.2003 року № 755-ІУ передбачено, що підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

У відповідності до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями), органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства "Лавр-Сервіс" - задовольнити повністю.

2. Припинити юридичну особу - Приватного підприємства "Лавр-Сервіс" (88000 м. Ужгород, вул. Заньковецька, 1, код ЄДРПОУ 33614421).

3. Відповідачу у відповідності до ч. 5 ст. 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" здійснити заходи для державної реєстрації припинення юридичної особи Приватного підприємства "Лавр- Сервіс" .

4. Надіслати державному реєстратору копію постанови після набрання нею законної сили.

5. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після" закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шешеня О.М.