Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2011 р. справа № 2а/0570/4592/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретарі Барковій В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом заступника прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні”
до Комунального підприємства “Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька”
про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 грн.
за участю прокурора - не з*явився
представника позивача - не з*явився
представника відповідача - не з*явився
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора Донецької області прокурор м. Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька” про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 15 грудня 2010 року позивачем було проведено перевірку КП «Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька» та встановлено, що не були виконані вимоги припису Інспекції від 03.08.2010 р. №02/11-0976 про усунення порушень законодавства про електроенергетику. За порушення законодавства та невиконання пунктів припису позивачем на відповідача постановою Д-367 від 28.12.2010 року було накладено штраф в розмірі 5100,00 грн. Суму штрафу відповідач у встановлений 30-денний строк з дня винесення постанови не сплатив, в зв’язку з чим штраф підлягає стягненню у судовому порядку. Просив стягнути з відповідача на користь державного бюджету штраф у розмірі 5100,00 грн.
У судовому прокурор у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник позивача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду письмову заяву з проханням розглядати справу у відсутності представника.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомлено.
Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».
Суд, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.
Ст. 20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру” передбачають можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.
Заступник прокурора Донецької області - прокурор м. Донецька у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.
Здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, покладено на Міністерство палива та енергетики України, яке є центральним органом державної виконавчої влади.
Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).
Відповідно до п. 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі - енергія).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 9 цього Закону Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, в тому числі, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області встановлено порушення відповідачем вимог законодавства про електроенергетику, а саме: не виконано у встановлений термін вимоги пунктів № 1-3, 6, 10-15, 17-18, 20-30, 33-38 Припису від 03.08.2010 року № 02/11-0976, про що складено Акт від 15 грудня 2010 р. планового заходу перевірки виконання вимог Припису від 03 серпня 2010 року № 02/11-0976.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про електроенергетику» у разі порушення енергопостачальником, який здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, умов і правил здійснення ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії та інших обов'язків, передбачених цим Законом, враховуючи зобов'язання щодо забезпечення захисту прав споживачів електричної енергії та проведення розрахунків за закуплену енергопостачальником електричну енергію, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює передачу належної енергопостачальнику електричної енергії, Національна комісія регулювання електроенергетики України застосовує до такого енергопостачальника такі санкції, зокрема, як штраф.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначається Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.
Відповідно до п. 2 цього Положення штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
28 грудня 2010р. заступником начальника відділу енергетичного нагляду державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області було винесено постанову № Д-367 про накладання штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на Комунальне підприємство «Керуюча компанія Будьоннівського району міста Донецька» у сумі 5100 грн. Зазначена постанова отримана відповідачем 10.01.2011р., про що свідчить поштове повідомлення. Доказів оскарження або скасування рішення позивача щодо накладення на відповідача штрафу та доказів сплати зазначеного штрафу суду не надано. Штраф у сумі 5100 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачений.
Згідно п. 11 Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Відповідачем рішення про накладення штрафу оскаржено не було.
Крім того, згідно з п. 10 цього Положення, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 121 Конституції України, Законом України “Про електроенергетику”, “Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, ст.ст. 7 –12, 69-71, 94, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов заступника прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька”
про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства “Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька” (83030, м. Донецьк, вул. Октября, 14, ЄДРПОУ 31534924) на користь бюджету суму штрафу за Постановою Держенергонагляду № Д-367 від 28.12.2010 року в розмірі 5100 (п*ять тисяч сто) гривень.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено в судовому засіданні 06 травня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Стойка В. В.