ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 березня 2011 р. 15:10Справа №2а-10759/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі Лиган М.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК
до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод"
про стягнення заборгованості у сумі 44141,01 грн.,
за участю представників:
від позивача – не з’явився
від відповідача – не з’явився
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АРКрим з позовом до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод»про стягнення 44141,01грн. заборгованості з відшкодування витрат на доставку та виплату пільгових пенсійза липень 2009 року, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Список №1) у розмірі 13402,44грн. та п.п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Список № 2) у розмірі 30738,57грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.09.09р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду
Позивач явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02р. за № 442/6730, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду в м. Керч АРК, реалізуючі свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами, виступає як суб’єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.
Юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 5 частини 2 якої юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичними, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року, що діяв на час виникнення спірних правовідносин між сторонами, всі відносини, які виникали між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» N 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Судом встановлено, що Державне підприємства «Керченський судноремонтний завод» зареєстровано як платник в Управлінні ПФУ в м. Керч АРКрим.
Таким чином, відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах:
а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:
20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;
30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;
40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;
50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;
60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;
70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;
80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;
90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;
100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Згідно з п.6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Судом встановлено, що УПФУ в м. Керч направлені до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод»листи від 13.07.09р.№7550/04-02 та №7551/04-02, в яких зазначено, що розмір щомісячного відшкодування з 01.07.2010 року складає 44141,01грн., в тому числі за списком №1 –13402,44грн. та за списком №2 –30738,57грн. (а.с. 7, 10)
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за червень 2009 року ДП «Керченський судноремонтний завод» зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянам:ОСОБА_1 – 1286,74грн., ОСОБА_2 – 747,99грн., ОСОБА_3 – 735,02грн., ОСОБА_4 – 589,44грн., ОСОБА_5 – 123,32грн., ОСОБА_6 – 407,98грн. Крім того, у зв’язку зі зміною суми відшкодування пенсії ОСОБА_1 з червня 2009 року з 1281,41грн. на 1286,74грн., сума перерахунку склала 5,33грн. (а.с. 8) та залипень 2009 року, ДП «Керченський судноремонтний завод» зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянам: ОСОБА_7 –603,62грн.,ОСОБА_8 –766,42грн., ОСОБА_9 –936,83грн.,ОСОБА_10 –323,82грн., ОСОБА_11 – 817,82грн., ОСОБА_12 –817,10грн.,ОСОБА_13 –669,77грн.,ОСОБА_14 –982,02грн., ОСОБА_15 –780,02грн., ОСОБА_16 –778,08грн.,ОСОБА_17 –234,62грн.,ОСОБА_18 –681,18грн.,ОСОБА_19 –310,46грн., ОСОБА_20 – 148,29грн., ОСОБА_21 – 656,57грн. (а.с 11).
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за липень 2010 року, ДП «Керченський судноремонтний завод» зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянам: ОСОБА_22 – 897,12грн.,ОСОБА_23 – 988,17грн., ОСОБА_24 – 749,29грн., ОСОБА_25 – 101,78грн.,ОСОБА_26 – 385,12грн., ОСОБА_27 – 493,70грн., ОСОБА_28 – 895,79грн., ОСОБА_29 – 1191,45грн., ОСОБА_30 – 778,49грн., ОСОБА_31 – 2112,62грн., ОСОБА_32 – 1285,79грн., ОСОБА_33 – 649,40грн., ОСОБА_34 – 1424,71грн., ОСОБА_35 – 735,49грн., ОСОБА_36 – 1104,71грн., ОСОБА_37 – 263,82грн., ОСОБА_38 – 346,07грн., ОСОБА_39 – 723,89грн., ОСОБА_40 – 782,23грн., ОСОБА_41 – 825,27грн., ОСОБА_42 – 605,56грн., ОСОБА_43 – 1175,63грн., ОСОБА_44 – 958,29грн., ОСОБА_45 – 910,23грн., ОСОБА_46 – 1108,47грн., ОСОБА_47 – 1669,26грн., ОСОБА_48 – 42,56грн., ОСОБА_49 – 52,70грн., ОСОБА_50 – 953,31грн., ОСОБА_51 – 660,79грн., ОСОБА_52 – 1189,92грн., ОСОБА_53 – 498,23грн., ОСОБА_54 – 607,29грн., ОСОБА_55 – 809,91грн., ОСОБА_56 – 583,08грн., ОСОБА_57 – 810,04грн., ОСОБА_58 – 1357,08грн. та та суму доплати даного підприємства за період з дати призначення пенсії до дати формування розрахунку –12,31грн., а всього –30738,57грн. (а.с. 210-211).
Як свідчать матеріали справи, відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з червня 2009 року, що надійшов позивачу від УПФУ в Ленінському районі АР Крим, ДП «Керченський судноремонтний завод» зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії за червень 2010 року громадянам: ОСОБА_1 в розмірі – 1286,74грн. та суму доплати підприємства за період з дати призначення пенсії до дати формування розрахунку – 10,66грн., а загалом 1297,40грн.(а.с. 9).
Таким чином, загальна сума заборгованості ДП «Керченський судноремонтний завод» за списками № 1,2 за липень 2010 року складає 44141,01грн. (13402,44грн. +30738,57грн.).
Судом перевірена обґрунтованість призначення пільгових пенсій, та суд проаналізувавши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності погоджується з призначенням позивачем пенсій зазначеним громадянам саме на підставі п. «а» та п. «б»- «з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Суд підкреслює, що позивачем правомірно призначено пенсію зазначеним особам на підставі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до наданих пенсіонерам ДП «Керченський судноремонтний завод» довідок про особливий характер та умови праці у зв’язку з достатністю пільгового стажу роботи пенсіонерів. Отже, позивачем правомірно стягується з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгової пенсії зазначеним особам.
Судом також перевірені доводи відповідача, щодо правомірності розміру витрат, що заявлені УПФУ в м. Керч АР Крим до відшкодування, та будь-яких спростований правомірності заявленого позивачем розміру з фактичних витратам на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, під час розгляду справи суду не представлено та про існування таких не повідомлено. Твердження відповідача, що на його думку, є незрозумілим за яких самий період позивач ставить питання про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій спростовується матеріалами справи, у тому числі текстом позовній заяви, розрахунком позовних вимог, розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій та іншими матеріалами справи, з яких вбачається, що позивач звертається саме з вимогами до відповідача про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за липень 2010 року.
Крім того, самим відповідачем не зазначено стосовно яких пенсіонерів здійснений невірний розрахунок витрат, в чому вимоги УПФУ в м. Керчі не відповідають закону. Отже, доводи відповідача є необґрунтованими та не знайшли підтвердження в судовому засіданні.
Представлені відповідачем матеріали позовній заяви та постанови Господарського суду АР Крим від 11.12.2008 року по справі № 2-22/7160-2007А за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод» (а.с. 27-29) про стягнення заборгованості по пільговим пенсіям, та висновок експерта № 467 по господарської справі № 2-17/322-2007 судово-економічної експертизи (а.с. 30-33), свідчать про вирішення спору між тими самими сторонами, але про інший предмет і з інших підстав.
Той факт, що всі пільгові пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно також підтверджується матеріалами справи та не спростовується наявними в матеріалах справи документами, наданими відповідачем.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач повинен був відшкодувати позивачеві за липень 2010 року витрати за виплату та доставку пільгових пенсій - за списком № 1 в розмірі 13402,44грн. та за списком №2 – 30738,57грн., що підтверджується також поясненнями позивача, оскільки всі пільгові пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно.
Згідно з пунктом 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату та доставку пенсій за липень 2010 року за списками № 1, 2 до 25.07.2010 року в розмірі 44141,01грн.
Суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов’язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов’язкових платежів.
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Приймаючи до уваги, що відповідач не погасив суму боргу, вона підлягає стягненню з відповідача, та позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод»(98300, АР Крим, м. Керч, вул. Кірова, 22,ЄДРПОУ 01124997) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. КерчАР Крим44141,01грн. заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі проголошення відповідно до ст. 160 КАС України вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні , або, у разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Котарева Г.М.