Постанова № 15953362, 27.04.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2011
Номер справи
2а-1690/11/1270
Номер документу
15953362
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 квітня 2011 року Справа № 2а-1690/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Качуріної Л.С.,

за участю секретаря судового засідання Єретикової К.В..,

в присутності сторін:

від позивача: не прибув

від відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафної (фінансової) санкції, -

В С Т А Н О В И В :

24 лютого2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафної (фінансової) санкції в сумі 3239,25 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 13 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області було здійснено перевірку господарської одиниці спецвідділу в павільйоні, що розташований за адресою: АДРЕСА_1. У результаті перевірки було встановлено порушення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

п. 1 проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій;

п. 2 не видано розрахунковий документ особі, що придбала товар;

п. 13 не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій;

п. 9 не забезпечено щоденний друк на реєстраторах розрахункових операцій фіскального звітного чеку і не забезпечено його зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

За результатами перевірки складено акт № 0095/12/14/23/НОМЕР_1 від 13 серпня 2010 року.

31 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 :

1) рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 на підставі ст.. ст.. 17, 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді штрафу у розмірі 2079,25 грн.;

2) рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_3 на підставі абз. 3 п. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23 березня 1996 року у вигляді штрафів у розмірі 160,00 грн.;

3) рішення про застосування фінансових санкцій № 12140036/23-455 на підставі абз. 12 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» у вигляді штрафу у сумі 1000,00 грн.

В судове засідання позивач не прибув, був повідомлений про слухання справи належним чином. Від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач в судове засідання не прибув, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд на підставі наявних у справі доказів дійшов до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , зареєстрований виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 27 листопада 2008 року № НОМЕР_4 (а. с. 10).

Згідно п.4 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право :

-п.1 здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

- п.2 здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

- п.11 застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.

Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно з п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

13 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області в було проведено перевірку господарської одиниці спецвідділу в павільйоні, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, субєкта господарювання ОСОБА_1. За результатами перевірки було складено акт від 13 серпня 2010 року № 0095/12/14/23/НОМЕР_1, яким встановлено порушення п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» :

п. 1 не проведення розрахункової операції через зареєстрований, опломбований, переведений у фіксований режим роботи РРО;

п. 2 не отримання розрахункового документу встановленої форми;

п. 13 не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення, сумі коштів яка зазначена в денному звіті РРО;

п. 9 щоденний друк відсутній на РРО фіскальних звітних чеків та зберігання їх в КОРО.

Відповідач був ознайомлений із актом перевірки, зауважень до акту не мав.

На підставі акту перевірки № 0095/12/14/23/НОМЕР_1 від 13 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області 31 серпня 2010 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ОСОБА_1 за порушення ст.. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» в сумі 160,00 грн. (а. с. 8).

На підставі акту перевірки № 0095/12/14/23/НОМЕР_1 від 13 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області 31 серпня 2010 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ОСОБА_1 за порушення п. 1,2,9,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 2079,25 грн. (звор. бік а. с. 8).

Рішенням ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 31 серпня 2010 року № 12140036/23-455 застосовано до відповідача фінансові санкції на підставі акта перевірки № 0095/12/14/23/НОМЕР_1 від 13 серпня 2010 року за порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів від 23 вересня 2009 року № 1055 «Про встановлення розміру мінімально оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» в розмірі 1000,00 грн. (а. с. 9)

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31 серпня 2010 року були направлені відповідачу поштою 14 вересня 2010 року, вказані рішення ОСОБА_1 не оскаржувались, тобто є чинними.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Таким чином, позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача застосованих штрафних (фінансових) санкцій за виявлені правопорушення, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафної (фінансової) санкції задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 (ід. номер НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 3239,25 грн. (три тисячі двісті тридцять девять гривень двадцять пять копійок), з яких

-штрафна (фінансова) санкція в розмірі 2079,25 грн., яку перерахувати на р/р 31111104700080, код 24046627, одержувач Управління державного казначейства в м. Сєвєродонецьку, в установі банку ГУДКУ у Луганській області м. Луганськ МФО 804013;

-штрафна (фінансова) санкція в розмірі 160,00 грн., яку перерахувати на р/р 31111104700080, код 24046627, одержувач Управління державного казначейства в м. Сєвєродонецьку, в установі банку ГУДКУ У Луганській області м. Луганськ МФО 804013;

-фінансова санкція в розмірі 1000,00 грн., яку перерахувати на р/р 31119106700080 код платежу 3021081100, код банку 24046627, ГУДКУ У Луганській області м. Луганськ МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 04 травня 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна