Головуючий у 1 інстанції - Чернявська Т.І.
Суддя-доповідач - Старосуд М.І.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2011 року справа №2а-9521/10/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Старосуда М.І.
суддів Юрченко В.П. , Чебанова О.О.
розглянула у письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року у справі № 2а-9521/10/1270 за позовом кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» до Державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція в м. Лисичанську Луганської області, про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 29 листопада 2010 року № 0000592342/0, -
ВСТАНОВИЛА:
09 грудня 2010 року кредитна спілка «Лисичанська кредитна спілка» звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області про визнання недійсним податкового повідомлення рішення від 29 листопада 2010 року № 0000592342/0, яким визначено суму податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з комунального податку у загальному розмірі 1380,40 грн., у тому числі 20,40 грн. за основним платежем, 1360,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року у справі № 2а-9521/10/1270 позовні вимоги задоволено, визнано протиправним податкове повідомлення - рішення державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області від 29 листопада 2010 року № 0000592342/0, яким кредитній спілці "Лисичанська кредитна спілка" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з комунального податку у загальному розмірі 1380,40 грн., у тому числі 20,40 грн. - за основним платежем, 1360,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Податковим органом на вказане судове рішення подано апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати в звязку з порушенням норм матеріального та процесуального права, прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову.
Колегія суддів, заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, обговорила доводи апеляційної скарги і дійшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, в період з 21.10.2010 року по 10.11.2010 року державною податковою інспекцією в м. Лисичанську Луганської області проведена планова виїзна перевірка кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.06.2010 року.
За результатами перевірки складено акт від 17.11.2010 року за № 42/23/25876348, згідно якого кредитною спілкою «Лисичанська кредитна спілка» порушено: статтю 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93 «Про місцеві податки і збори», із змінами та доповненнями, Положення про комунальний податок, затверджене рішенням Лисичанської міської ради від 18 червня 2003 року № 880 (зі змінами, внесеними рішенням від 29 жовтня 2004 року № 762), рішення Ровеньківської міської Ради від 04 червня 2003 року № 9/293 «Про внесення змін в рішення Ровеньківської міської Ради від 24 червня 1998 року № 2/36 «Про затвердження Положення про місцеві податки та збори», порядок заповнення рядку 01 (Кількісний склад працівників за базовий податковий (звітний) період) податкового розрахунку комунального податку, форма якого затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2003 року № 625 «Про затвердження форми податкового розрахунку комунального податку».
З акту перевірки вбачається, що суми належного до сплати комунального податку до місцевого бюджету м. Ровеньки Ровеньківським відділенням кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» не розраховувались та податкові розрахунки комунального податку за період з 01.04.2008 року по 31.07.2008 року до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області не надавалися. Комунальний податок, нарахований за перевіряємий період як за працівників кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» так і за працівників Ровенківського відділення кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» сплачувався на рахунки ГУДКУ у Луганській області, до місцевого бюджету м. Лисичанська, в результаті чого встановлено завищення суми комунального податку до місцевого бюджету м. Лисичанська на загальну суму 20,40 грн., у тому числі у періодах: 2 квартал 2008 року у розмірі 15,30 грн.; 3 квартал 2008 року у розмірі 5,10 грн. та заниження суми комунального податку до місцевого бюджету м. Ровеньки на загальну суму 20,40 грн., у тому числі у періодах: квітень 2008 року у розмірі 5,10 грн.; травень 2008 року у розмірі 5,10 грн.; червень 2008 року у розмірі 5,10 грн.; липень 2008 року у розмірі 5,10 грн.
Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині неподання податкових розрахунків комунального податку до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області за податкові періоди квітень 2008 року, травень 2008 року, червень 2008 року, липень 2008 року.
29 листопада 2010 року державна податкова інспекція в м. Ровеньки Луганській області на підставі вказаного акту перевірки згідно з підпунктом «а» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, підпунктами 17.1.1 та 17.1.2 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) винесла податкове повідомлення рішення № 0000592342/0, яким кредитній спілці «Лисичанська кредитна спілка» визначено суму податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з комунального податку у загальному розмірі 1380,40 грн., у тому числі 20,40 грн. за основним платежем, 1360,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Як вбачається з матеріалів справи, Ровеньківське відділення кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» взято на облік платника податків у державній податковій інспекції в м. Ровеньки Луганської області з 04.08.2008 року за № 93.
Згідно пункту 4.1 розділу 4 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за № 172/2612 (надалі Порядок обліку платників податків № 80), узяття на облік як платників податків - юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру або, у випадках, передбачених законодавством, після присвоєння ідентифікаційних кодів за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.
Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (додаток 4). Довідка про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби (пункти 4.17 та 4.18 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80).
Пунктом 4.14 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80 визначено, що з моменту взяття на облік платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства.
Отже, платник податків - Ровеньківське відділення кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» перебуває на загальній системі оподаткування з 04.08.2008 року, тому саме з цієї дати у нього виникає обовязок та можливість подавати до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Таким чином, з огляду на приписи Порядку обліку платників податків № 80, Ровеньківське відділення кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» до 04.08.2008 року не могло розраховувати і подавати до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області податкові розрахунки комунального податку за період з 01.04.2008 року по 31.07.2008 року та сплачувати комунальний податок до місцевого бюджету м. Ровеньки.
За таких обставин, кредитна спілка «Лисичанська кредитна спілка», нараховуючи та сплачуючи у перевіряємому періоді комунальний податок, як за працівників кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка» так і за працівників Ровенківського відділення кредитної спілки «Лисичанська кредитна спілка», на рахунки ГУДКУ у Луганській області, до місцевого бюджету м. Лисичанська, не порушила вимоги статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93 «Про місцеві податки і збори».
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач не порушив вимоги податкового законодавства в частині заниження суми комунального податку до місцевого бюджету м. Ровеньки на загальну суму 20,40 грн. та неподання податкових розрахунків комунального податку до державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області за податкові періоди: квітень 2008 року, травень 2008 року, червень 2008 року, липень 2008 року, тому відсутні підстави для застосовування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1360,00 грн. згідно із підпунктами 17.1.1 та 17.1.2 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року№ 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 195 ч.1, ст. 197, ст. 198 ч.1 п.1, ст. 200, ст. 205 ч.1 п.1, ст. 206, ст. 212, ст. 254 ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року у справі № 2а-9521/10/1270 залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року у справі № 2а-9521/10/1270 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
ГоловуючийМ.І. Старосуд
СуддіВ.П. Юрченко
О.О. Чебанов