ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.04.11Справа №2а-976/11/2770
категорія 8.2.9
09 год. 59 хв.
каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю:
прокурора Балаклавського району м. Севастополя: Гукасян Христина Артушівна, посвідчення № 606 від 07 вересня 2010 року;
представника позивача: ОСОБА_2, довіреність № 8540/10 від 15.12.10, Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя;
представника відповідача: Дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд" Севастопольське СУ № 601 "Гідроспецфундаментбуд" - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурор Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. СевастополядоДочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд" Севастопольське СУ № 601 "Гідроспецфундаментбуд"про стягнення заборгованості 110 570,90 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Балаклавського району м. Севастополяв інтересах держави в особі Державної падаткової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доДочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд" Севастопольське СУ № 601 "Гідроспецфундаментбуд"про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 110 570,90 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 30 березня 2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-976/11/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 30 березня 2011 р. закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-976/11/2770, справу призначено до судового розгляду.
Прокурор у судовому засіданні просила уточнити адміністративний позов, вказує, що з відповідача була стягнута сума заборгованості в розмірі 27132, 28 грн., внаслідок чого розмір заборгованості перед бюджетом склала 83438,62 грн. Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 83438,62 грн.
Відповідно до частини 1 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Представник позивача проти уточнення позовних вимог не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані судом документи не представив, про дату і час судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши прокурора, представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладено представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Стаття 104 КАС України визначає, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Згідно з ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
У відповідності зі ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» однією з форм представництва інтересів громадянина або держави є звернення до суду з позовами, заявами про захист прав та свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій рішень органів і посадових осіб. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва в судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державна податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п.п.1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова інспекція звертається до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя є державним органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Судом встановлено, що за результатами проведеної прокуратурою Балаклавського району м. Севастополя перевірки матеріалів про порушення податкового законодавства, наданих ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя, встановлено, що у Державній податковій інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя перебуває на обліку як платник податків і зборів (обов'язкових платежів) Державне підприємство «Укргідроспецфундаментбуд» «Севастопольське СУ-601 «Гідроспецфундаментбуд» (далі ДП «ССУ-601 «ГСФБ»).
Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на час виникнення заборгованості, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п.3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю», який діяв на час виникнення заборгованості, користування землі на України є платним. Плата за землю стягується у вигляді земельного податку або орендної плати, яка призначається незалежно від грошової оцінки земель.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про плату за землю» об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка знаходиться у власності або користуванні. Суб'єктом плати за землю є власник або землекористувач земельної ділянки.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до державного акту на право постійного користування землею від 20.06.2000 ДП «ССУ-601 «ГСФБ» надано у постійне користування 1,8780 га землі для обслуговування адміністративного, виробничого та складських будинків і споруд з винесенням цих земель до категорії земель промисловості.
Судом також встановлено, що ДП «ССУ-601 «ГСФБ» є платником окремих податків та знаходиться на обліку у ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя, у зв'язку з наявністю земельної ділянки на території Балаклавського району, яка розташована за адресою: м.Севастополь, вул.Погорелова,б.1.
Згідно наданого ДП «ССУ-601 «ГСФБ» податкового розрахунку земельного податку за 2009р. всього до сплати за земельний податок підлягало 56542,32 грн., з них з січня по грудень - 4711,86 грн. (за кожен місяць). Постановою Окружного адміністративного суду м.Севастополя від 01.12.2009р. № 2а-2131/09/2770 за позовом ДПІ У Балаклавському районі м.Севастополя за період з лютого по липень 2009 року було прийняте рішення про стягнення з ДП «ССУ-601 «ГСФБ» заборгованості за земельний податок у розмірі 27132,28 грн.
Однак, за декларацією №719 від 29.01.2009 у ДП «ССУ-601 «ГСФБ» існує заборгованість за земельний податок з серпня по грудень 2009 року у розмірі 23559,30 грн., яка боржником не сплачена до сьогодення.
Згідно наданого ДП «ССУ-601 «ГСФБ» податкового розрахунку земельного податку за 2010 рік всього до сплати за земельний податок підлягало 59879,32 грн., з них з січня по листопад 4989,95 грн., за грудень - 4989,87 грн. Однак, за декларацією № 719 від 29.01.2009 у ДП «ССУ-601 «ГСФБ» існує заборгованість за земельний податок з січня по грудень 2010 року у розмірі 59879,32 грн., яка боржником не сплачена до сьогодення.
Таким чином, станом на 17.03.2011 ДП «ССУ-601 «ГСФБ» має податковий борг перед бюджетом Балаклавського району м.Севастополя з орендної плати за землю у розмірі 83438,62 грн.
Відповідно до ст. 17 Закону України „Про плату землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» платнику податків були виставлені податкові вимоги.
Перша податкова вимога від 31.03.2009 № 1/51 надіслана ДП «ССУ-601 «ГСФБ» та отримана 13.04.2009 , про що свідчить підпис керівника.
Друга податкова вимога від 18.05.2009 № 2/78 надіслана ДП «ССУ-601 «ГСФБ» рекомендованим листом та отримана 10.06.2009.
Заходи примусового стягнення, що вживаються інспекцією, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», до погашення заборгованості не призвели.
Відповідно до п.п. 15.2.1. п. 15.2 ст. 15 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Згідно п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» з метою виконання своїх функцій органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані на законі та підлягають задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 26.04.2011р .
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Державного підприємства «Укргідроспецфундаментбуд» «Севастопольське СУ-601 «Гідроспецфундаментбуд» на користь бюджету заборгованість з орендної плати на землю в розмірі 83438 (вісімдесят три тисячі чотириста тридцять вісім) грн. 62 коп. на р/р 33214811700003, одержувач: бюджет м.Інкерман, Балаклавського району м.Севастополя, ЄДРПОУ 24035629, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, з надсиланням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяО.В. Гавура