Постанова № 15940933, 20.04.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2а-1122/11/2770
Номер документу
15940933
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.04.11

м. СевастопольСправа №2а-1122/11/2770

14 год. 49 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Трігуб Г. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг УкраїнидоКредитної спілки "Мультізайм"про стягнення штрафу у розмірі 8500 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до адміністративного суду з позовом до Кредитної спілки "Мультізайм" про стягнення штрафу у розмірі 8500 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем вимог законодавства про фінансові послуги.

Ухвалою суду від 06.04.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою суду від 06.04.2011 р. закінчено підготовче провадження і справу призначено до розгляду .

Позивач, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг), у судове засідання повноважного представника не направив, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, в прохальної частини позову просив розглянути справу у відсутність представника.

Відповідач, Кредитна спілка "Мультізайм", у судове засідання повноважного представника не направив, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, до початку розгляду справи надав до суду письмову заяву, просив розглянути справу у відсутність представника, проти позову не заперечував (а.с. 41).

Згідно частини 2 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, враховуючи те, що сторони у судове засідання викликались, але в судове засідання не з'явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін.

Суд, встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно з пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Діяльність Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України регулюється Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157 (далі -Положення № 157).

Так, пунктом 1 Положення № 157 визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Пунктом 3 Положення № 157 визначено зокрема, що основними завданнями Держфінпослуг є здійснення в межах своїх повноважень державного регулювання та нагляду за наданням фінансових послуг і дотриманням законодавства у відповідній сфері, захист відповідно до законодавства прав споживачів фінансових послуг.

Згідно з пунктом 4 Положення № 157 зокрема, Держфінпослуг відповідно до покладених на неї завдань, здійснює відповідно до законодавства державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових установ (крім банків, професійних учасників фондового ринку, інститутів спільного інвестування, фінансових установ, які мають статус міжурядових міжнародних організацій, Державного казначейства та державних цільових фондів), приймає та надсилає фінансовим установам і саморегулівним організаціям обов'язкові до виконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства про фінансові послуги та вимагає надання необхідної інформації та документів, звертається до суду з позовами (заявами) щодо порушення законодавства про фінансові послуги, а також в інших передбачених законом випадках, визначає особливості створення, державної реєстрації, ліцензування та діяльності об'єднаної кредитної спілки, проводить у межах своїх повноважень самостійно або разом з іншими уповноваженими органами виїзні та безвиїзні перевірки діяльності фінансових установ, у разі порушення законодавства про фінансові послуги накладає адміністративні стягнення за правопорушення та застосовує відповідно до закону заходи впливу,

Відповідно статті 1 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" № 2664-III від 12.07.2001р. (далі - Закон №2664) до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.

Встановлено, що Кредитна спілка „Мультізайм" набула статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг.

З 01.11.2010р. по 11.11.2010р. Держфінпослуг проведено перевірку Кредитної спилки "Мультизайм" з питань дотримання вимог законодавства про фінансові послуги та вимог законодавства про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та фінансування тероризму за період з 01.11.2009р. по 01.11.2010р.

За результатами перевірки складений акт № 3011/42/10-п від 11.11.2010р., в якому встановлені порушення законодавства України про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг (а.с. 9-15).

З 01.11.2010р. по 11.11.2010р. Держфінпослуг проведено перевірку Кредитної спілки "Мультізайм" з питань дотримання вимог законодавства про фінансові послуги та вимог законодавства про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та фінансування тероризму за період з 01.11.2009р. по 01.11.2010р.

Частиною третьою статті 5 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" № 249-IV від 28.11.2002р. передбачено, що суб'єктами державного фінансового моніторингу є: Національний банк України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції, України, Міністерство транспорту та зв'язку України, Міністерство економіки України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.

Відповідно до частини третьої статті 23 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" у разі невиконання (неналежного виконання) суб'єктом первинного фінансового моніторингу вимог цього Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на нього в установленому законом порядку може бути накладено штраф.

За результатами перевірки складений акт № 3011/42/10-п - ФМ від 11.11.2010р., якім встановлено порушення законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму(а.с. 18-22).

Частиною 1 статтею 39 Закону № 2664, у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Пунктом 6 частини 1 статтею 40 Закону № 2664, уповноважений орган може застосовувати заходи затверджування плану відновлення фінансової стабільності фінансової установи.

Зокрема, в пункті 3 частини 1 статті 40 Закону № 2664, визначено штраф, як один із заходів впливу, розміри і порядок застосування якого передбачено статтями 41 і 42 Закону.

Порядок стягнення штрафу регулюється законодавством України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги регулюється Положенням про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13 листопада 2003 р. № 125, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 грудня 2003 р. за № 1115/8436. Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ, що фіксується у відповідних актах про порушення.

Кредитна спілка "Мультізайм" була зобов'язана повідомити Держфінпослуг в термін до 22.12.2010р. та до 28.12.2010р. про сплату штрафу та надати копії підтверджуючих документів.

За порушення відповідачем Кредитної спілки "Мультізайм" вимог Закону № 2664, Держфінпослуг на підставі акту № 3011/42/10-п застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 5100,00 грн. накладеного постановою про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги № 3011/42/10 від 26.11.2010р.

За порушення відповідачем, Кредитної спілки "Мультізайм", вимог Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму", Держфінпослуг на підставі акту № 3011/42/10-п - ФМ застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. накладеного постановою про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму від 26.11.2010 № 3011/42/10-п-ФМ.

Кредитної спилки "Мультизайм", Держфінпослугом надісланий лист щодо виконання вимог актів, який отриманий уповноваженою особою відповідача 06.12.2010р. (а.с. 28).

Частиною третьою статті 41 Закону 2664, передбачено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

На момент розгляду справи доказів виконання відповідачем вимог постанов № 3011/42/10-п від 11.11.2010р., та № 3011/42/10-п - ФМ від 11.11.2010р., не надходило, отже, суми штрафу у розмірі 5100,00 грн. та 3400,00грн. не були перерахована до Державного бюджету України.

Враховуючи наведене, аналізуюче діюче законодавство України, те що відповідач визнав позов, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України обґрунтований та заснований на законі підлягає задоволенню в повному обсязі, а сума заборгованості стягненню з відповідача.

Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 26.04.2011 року.

Керуючись статтями 158-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України,задовольнити.

Стягнути з Кредитної спилки "Мультизайм" (юридична адреса: вул. В.Морьска/А. Октябрьского 46/2 в м. Севастополі, р/р 26507733577001, Севастопольська філія ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 324935; р/р 265070236201, Севастопольська філія АТ "Банк "Фінанси та Кредит", МФО 384812; р/р 26505858, Центрально - Севастопольське відділення ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805; р/р 26505000558900, Севастопольське відділення ПАТ "Універсал Банк", МФО 322001, ЄДРПОУ 26457079) на користь Державного бюджету України (р/р 31113095700007, ГУДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) штраф у розмірі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) грн.

Відповідно частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови буде складено 26.04.2011р.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяпідписО.В. Мінько

З оригіналом згідно

СуддяО.В. Мінько