ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2011 р. Справа № 2-а-2543/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Нововоронцовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до агросервісного товариства з обмеженою відповідальністю "Машинотехнологічна станція" про стягнення податкового боргу по сплаті збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у сумі 2794,68 грн,
встановив:
Прокурор Нововоронцовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області (далі по тексту позивач або МДПІ) звернувся до суду з позовом до агросервісного товариства з обмеженою відповідальністю «Машинотехнологічна станція» (далі по тексту відповідач або АТОВ «МТС») про стягнення податкового боргу по сплаті збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 2794,68 грн.
У судове засідання сторони не з'явились. Прокурор надав суду заяву, відповідно до змісту якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі, а також просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Позивач надав суду клопотання, згідно із яким повідомляє про несплату відповідачем заявленої до стягнення суми, у зв'язку із чим позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Від відповідача надійшла заява, виходячи зі змісту якої відповідач визнає позовні вимоги у повному обсязі та просить суд розглянути справу у порядку письмового провадження. Враховуючи вищевикладене, на підставі ч. 4, ст. 122 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Відповідно до змісту позову вимоги позивача обґрунтовуються наступними обставинами.
АТОВ «МТС» має статус юридичної особи, перебуває на обліку у МДПІ як платник податків з 16.02.1992, у т. ч. зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (далі по тексту збір). АТОВ «МТС» подано до МДПІ розрахунок збору за ІІІ квартал 2010 року, згідно якого узгоджене податкове зобов’язання відповідача становить 2794 грн. 68 коп. Станом на 19.04.2011 зазначене податкове зобов’язання АТОВ «МТС» не погашене. Оскільки передбачені законом заходи МДПІ щодо погашення відповідачем податкового боргу результатів не дали, позивач просить стягнути зазначений податковий борг на користь державного бюджету.
Відповідач визнав адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідно до ст. 112 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Дослідивши наявні у справі матеріали, всебічно, повно та об’єктивно оцінивши обставини, що мають юридичне значення для вирішення справи, суд приймає визнання адміністративного позову відповідачем та постановляє рішення про задоволення позову у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Тобто до правовідносин стосовно оподаткування доходів, що отримані у 2007-2008 рр., слід застосовувати законодавство, яке було чинним до моменту вступу в законну силу Податкового кодексу України –01 січня 2011 року. Отже, до відносин оподаткування відповідача стосовно сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, слід застосовувати положення Законів України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 (далі по тексту Закон № 1251-ХІІ), «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 (далі по тексту Закон № 2181-ІІІ), Кодексу України про надра № 132/94-ВР (далі по тексту Кодекс про надра) та підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих на їх підставі.
Згідно п. 20.1.18, ст. 20 Податкового кодексу України органу державної податкової служби надано право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. Таким чином, МДПІ має право на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу, у тому числі зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.
АТОВ «МТС» зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності 14.07.1997 Нововоронцовською районною державною адміністрацією Херсонської області. Згідно копії довідки № 20 від 07.02.2011 відповідач взятий на облік у МДПІ як платник податків з 14.07.1997 за № 9715.
Відповідно до п. 1.3, ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно із ст. 13 Кодексу про надра користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземні юридичні особи та громадяни.
Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, встановлений ст. 14 Закону 1251-ХІІ як загальнодержавний податок. Згідно із ст. ст. 28, 33 Кодексу про надра збір є різновидом платежу за користування надрами, відрахування за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, справляються з користувачів надр, які здійснюють видобування корисних копалин на раніше розвіданих родовищах і повністю надходять до державного бюджету та спрямовуються на розвиток мінерально-сировинної бази. Порядок встановлення нормативів відрахувань за виконані геологорозвідувальні роботи та їх справляння визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 115 від 29.01.1999 «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння» збір за виконані геологорозвідувальні роботи справляється з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.
Згідно із Інструкцією про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, затвердженою наказом Комітету України з питань геології та використання надр і Державної податкової адміністрації України від 23 червня 1999 р. № 105/309 (далі по тексту – Інструкція) об'єктом обчислення збору за геологорозвідувальні роботи є обсяг видобутих корисних копалин, у тому числі і підземних вод. Податковим (звітним) періодом для нарахування і сплати збору визначено календарний квартал.
Відповідно до п. 5 Інструкції надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів. Розрахунки збору подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин. Тобто, граничний строк подання такого розрахунку за ІІІ квартал 2010 р. – 10.10.2010, а, враховуючи, що це вихідний день (неділя) – 11.10.2010.
08.11.2010 АТОВ «МТС» подано до МДПІ розрахунок збору за ІІІ квартал 2010 р. (вх. № 5543). Згідно із змістом цього розрахунку, відповідач використовував корисну копалину «Вода». Розрахована сума збору становить 2800 грн. 51 коп. Таким чином, податкове зобов'язання відповідача є ним узгодженим, проте він порушив строк подачі до МДПІ розрахунку збору.
Згідно п. 6 інструкції сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Таким чином, враховуючи граничний строк подання розрахунку 11.10.2010, строк сплати збору за ІІІ квартал 2010 р. настав для відповідача 21.10.2010. Однак, всупереч даному положенню, згідно копії зворотного боку облікової картки АТОВ «МТС» станом на 09.02.2011 узгоджене податкове зобов’язання відповідача зі сплати збору за ІІІ квартал 2010 р. не погашене і з урахуванням часткової його сплати становить 2794,68 грн. Виходячи з цього, воно визнається податковим боргом відповідно до п. 1.3, ст. 1 Закону 2181-ІІІ та підлягає стягненню.
Керуючись ст. ст. 112, 158 - 163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов прокурора Нововоронцовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до агросервісного товариства з обмеженою відповідальністю «Машинотехнологічна станція» про стягнення податкового боргу по сплаті збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 2794,68 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з агросервісного товариства з обмеженою відповідальністю «Машинотехнологічна станція» (код ЄДРПОУ 03582037) податковий борг зі збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у сумі 2794 (дві тисячі сімсот дев’яносто чотири) гривні 68 коп. (УДК м. Херсон, МФО 852010 код 24103667, рахунок №31419507700234 код бюджетної класифікації 13030200 Державний бюджет Нововоронцовський район).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Анісімов О.В.
кат. 8.1.5