ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2489/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гіглави О.В.,
при секретарі Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - Баженової О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка"про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
25 березня 2011 року Миргородська об'єднана державна податкова інспекціязвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка"про стягнення заборгованості у розмірі 490420,62 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказував, що в результаті порушення відповідачем приписів Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо своєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання у останнього утворилася заборгованість з податку на прибуток у розмірі 263721,20 грн, з податку на додану вартість у розмірі 1902,58 грн та з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 224796,84 грн.
22.04.2011 від Миргородської ОДПІ надійшла заява про зменшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просив стягнути з відповідача податкову заборгованість в загальній сумі 488561,08 грн, в тому числі з податку на прибуток у розмірі 263721,20 грн, по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 224796,84 грн та з податку на додану вартість у розмірі 43,04 грн.
20.05.2011 від позивача повторно надійшла заява про зменшення позовних вимог, відповідно до якої він просить стягнути з відповідача податкову заборгованість в загальній сумі 488492,09 грн, в тому числі з податку на прибуток у розмірі 263652,21 грн, з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 224796,84 грн та з податку на додану вартість в розмірі 43,04 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судові засідання, призначені на 08.04.2011 та 06.05.2011, не з'явився, надіслав до суду клопотання про відкладення розгляду справи.
В судовому засіданні, призначеному на 22.04.2011, представник відповідача проти позову заперечував, просив суд у задоволенні позовних вимог Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що позивач в позовній заяві обґрунтовує свої вимоги щодо стягнення коштів з рахунків відповідача нормами Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", проте такі вимоги є незаконними, оскільки з 01 січня 2011 року даний Закон втратив чинність.
В судове засідання, призначене на 20.05.2011, представник відповідача знову не зявився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" (ідентифікаційний код 01431676) 20.02.2003зареєстроване виконавчим комітетом Миргородської міської ради Полтавської області та знаходиться на обліку в Миргородській об'єднаній державній податковій інспекції.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 22.02.2010 порушено провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.10.2010 визнано вимоги Миргородської ОДПІ в сумі 574722,19 грн основного боргу та зобов'язано Миргородську ОДПІ в десятиденний термін подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка".
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2010 ухвалу Господарського суду Полтавської області від 11.10.2010 скасовано, припинено провадження у справі №23/8 про банкрутство Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка".
Судом встановлено, що податкова заборгованість з податку на прибуток відповідача виникла у зв'язку з несплатою ним донарахованої суми податкового зобов'язання, визначеної податковими повідомленнями-рішеннями №0000181501/0 від 26.02.2010, №0000711501/0 від 30.06.2010, №0000021501/0 від 11.01.2011, поточних зобов'язань по податковим деклараціям з податку на прибуток підприємства №9004930121 від 09.11.2010, №9006962202 від 09.02.2011, уточнюючими розрахунками №9000229997 від 09.02.2011, №3263 від 18.02.2011, а також пені, що нарахована у зв'язку із несплатою у встановлений строк узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток.
26.02.2010 Миргородською ОДПІ проведено камеральну перевірку податкової звітності відповідача з податку на прибуток за 2009 рік.
За результатами перевірки складений акт №15-145/28-01431676 від 26.02.2010, в якому встановлено порушення пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 №334/94-ВР (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) та наказу ДПА України від 29 березня 2003 року №143 "Про затвердження форми декларації з податку на прибуток підприємства та Порядку її складання" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), а саме, підприємством по декларації за 2009 рік визначено податкові зобов'язання з податку на прибуток звітного періоду в сумі 51399,00 грн та по р. 16 "сума нарахованого податку за попередній податковий період поточного року" - 51399,00 грн (фактично нарахування податку на прибуток за попередній період поточного року відсутні) і незаповнений р. 17 декларації "сума податку до сплати" - 51399,00 грн, в результаті чого занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток на суму 51399,00 грн.
На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000181501/0 від 26.02.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 53969,00 грн, в тому числі за основним платежем - 51399,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 2570,00 грн, яке вручене відповідачу 26.02.2010.
18.06.2010 Миргородською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку податкової звітності відповідача з податку на прибуток за 2009 рік.
За результатами перевірки складений акт №15-145/86-01431676 від 18.06.2010, відповідно до якого встановлено, що платником занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток за 2009 рік у зазначеній податковій звітності на 94653,00 грн.
На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000711501/0 від 30.06.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 206950,60 грн, в тому числі за основним платежем - 94653,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 112297,60 грн, яке вручене відповідачу 30.06.2010.
11.01.2011 Миргородською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток.
За результатами перевірки складений акт №15-145/1-01431676/7 від 11.01.2011, в якому встановлено порушення відповідачем пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), а саме, Дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" протягом граничних строків несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з податку на прибуток, оскільки датою виникнення боргу є 06.12.2010 (на підставі винесення постанови Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2010), а сплата ним фактично проведена 29.12.2010 (затримка 24 календарних дні) та 30.12.2010 (затримка 25 календарних днів).
На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000021501/0 від 11.01.2011, яким визначено суму штрафу за затримку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання у розмірі 3999,94 грн, яке вручене відповідачу 11.01.2011.
Як свідчать матеріали справи, спору між сторонами щодо підстав застосування штрафних санкцій та їх розміру, визначення розміру податкових зобов'язань згідно зазначених податкових повідомлень-рішень немає.
Крім того, відповідно до статті 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення спору та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Отже, для вирішення цього спору значення мають обставини виконання відповідачем своїх зобовязань по сплаті податкових зобовязань у встановлений законодавством строк та на дату вирішення спору судом, а також наявності у позивача права вимоги на стягнення вказаного виду платежу у судовому порядку.
Упродовж 2010 року діяв Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Закони та інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить нормам цього Закону (пункт 19.6 статті 19 цього Закону).
Відтак, з набранням чинності зазначеним Законом 01 квітня 2001 року уніфіковано зокрема порядок та строки подання податкових декларацій (розрахунків), строки сплати сум податкових зобовязань, підстави та розмір відповідальності за порушення податкового законодавства.
З огляду на викладене, оплата податкових повідомлень-рішень №0000181501/0 від 26.02.2010 та №0000711501/0 від 30.06.2010 мала здійснюватись за правилом абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього Закону, відповідно до якого у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в"підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
За визначенням пункту 1.20 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" апеляційне узгодження - узгодження податкового зобов'язання у порядку і строки, які визначені цим Законом за процедурами адміністративного або судового оскарження.
У матеріалах справи відсутні докази здійснення відповідачем передбаченої підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" процедури адміністративного оскарження податкових повідомленьрішень №0000181501/0 від 26.02.2010 та №0000711501/0 від 30.06.2010.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Таким чином, оплата податкового повідомлення-рішення №0000021501/0 від 11.01.2011 мала здійснюватись за правилом пункту 57.3 статті 57 зазначеного Кодексу, відповідно до якого у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (пункт 56.1 статті 56 зазначеного Кодексу).
Судом не виявлено доказів здійснення відповідачем передбаченої пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України процедури адміністративного оскарження податкового повідомленнярішення №0000021501/0 від 11.01.2011, а також його оскарження до суду.
Отже, суд не знаходить правових підстав та фактичних даних для висновку про те, що вказані податкові повідомлення-рішення Миргородської ОДПІ порушують права та охоронювані законом інтереси Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" у сфері публічно-правових відносин і тому не створюють для нього обов'язку виконати їх владні приписи у частині сплати податкового зобовязання/грошового зобов'язання.
Абзацом 2 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що відповідачем подано до Миргородської ОДПІ податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 3 квартали 2010 року №904930121 від 09.11.2010, відповідно до якої ним самостійно визначено поточні зобов'язання з податку на прибуток у загальному розмірі 1491708,00 грн.
В подальшому відповідачем подано до Миргородської ОДПІ податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2010 рік №9006962202 від 09.02.2011 та уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за 3 квартали 2010 року та за 2010 рік №9000229997 від 09.02.2011, №3263 від 18.02.2011 з від'ємними значеннями, на підставі яких було зараховано суми відємного значення у зменшення боргу з податку на прибуток.
Таким чином, у зв'язку із проведенням перерахунку боргу відповідача з податку на прибуток, сума несплачених поточних зобов'язань з даного податку становить 11353,00 грн.
Вказана сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 11353,00 грн у встановлені строки відповідачем сплачена не була.
Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення, встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Як вбачається із матеріалів справи, в картці особового рахунку відповідача по платежу 11020100 "податок на прибуток підприємств, що перебувають в державній власності" в автоматичному режимі нараховувалась пеня згідно наказу ДПА України від 11.06.2003 №290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 27.06.2003 за №522/7843 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин). Пеня нараховувалась на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120% річної облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Нарахування пені розпочалось в грудні 2010 року в зв'язку із скасуванням мораторію на задоволення вимог кредиторів Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" згідно постанови Харківського апеляційного господарського суду про припинення провадження у справі про банкрутство №23/8 від 06.12.2010. Сума пені нараховувалась на часткову суму погашення, а саме, на суму 35000,00 грн (термін прострочення з 06.12.2010 по 29.12.2010) та 5000,00 грн (термін прострочення з 06.12.2010 по 30.12.2010). На початок 2011 року сума нарахованої пені становила 245,26 грн.
Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
В лютому 2011 року нарахування пені продовжувалось згідно наказу ДПА України від 17.11.2010 №953 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби" (надалі - Наказ №953) та пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України.
Відповідачем 09.02.2011 подано уточнюючі документи №9000229997 та №3263, що зменшують суму боргу на 406307,00 грн та 200000,00 грн, таким чином за період з 06.12.2010 по 09.02.2011 Миргородською ОДПІ нарахована пеня у розмірі 6729,12 грн та 3770,96 грн відповідно.
18.02.2011 відповідачем подана декларація №9006962202, що зменшує суму боргу на 874048,00 грн, відповідно за період з 06.12.2010 по 18.02.2011 позивачем нарахована пеня у розмірі 16702,70 грн.
Отже, загальна сума нарахованої пені за 2010 та 2011 роки склала 27448,04 грн, що підтверджується наданою позивачем обліковою карткою особового рахунку платника з податку на прибуток - відповідача у справі.
Таким чином, загальна сума боргу відповідача з податку на прибуток підприємств (з урахуванням часткової сплати 29-30 грудня 2010 року в сумі 40000,00 грн) на момент подання позову становила 263721,20 грн.
Проте, станом на 17.05.2011 змінилася сума боргу з податку на прибуток підприємств, яка згідно даних облікової картки платника податків за платежем 11020100 "податок на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності" становить 263652,21 грн. Зміна суми боргу відбулася внаслідок зарахування грошових коштів в сумі 69,85 грн з одного бюджетного рахунку на інший. В результаті чого сума основного боргу зменшилася і становить 236201,76 грн, а також була донарахована пеня на підставі пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України та Наказу №953 в сумі 2,37 грн і становить 27450,45 грн.
Таким чином, загальна сума боргу по сплаті податку на прибуток підприємств станом на 17.05.2011 становить 263652,21 грн, в тому числі 236201,76 грн - основний борг та 27450,45 грн пені.
Крім того, позивачем було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.06.2008.
За результатами перевірки складений акт №3/23-418/01431676 від 12.01.2009, в якому зафіксовано, зокрема, порушення відповідачем пункту 1.1 статті 1, підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4, пункту 7.1 статті 7 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".
На підставі даного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000031702/2 від 27.04.2009, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 224796,84 грн, в тому числі 74932,28 грн за основним платежем та 149864,56 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями, яке отримане відповідачем 05.05.2009.
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (оскарження платником податків рішення).
Відповідач, не погодившись з вказаним рішенням, оскаржив його до Полтавського окружного адміністративного суду.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2009 у справі №2-а-45546/09/1670 позов Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" до Миргородської ОДПІ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень було задоволено.
Проте, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2010 постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2009 скасовано, позовні вимоги Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" залишено без задоволення і відповідно податкове повідомлення-рішення №0000031702/2 від 27.04.2009 визнано правомірним.
В установлені строки відповідачем сума узгодженого податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб сплачена не була та становить 224796,84 грн. Доказів сплати вказаної суми боргу відповідач суду не надав.
Крім того, у відповідача, внаслідок часткового погашення боргу з податку на додану вартість, утворилася податкова заборгованість з вказаного податку, що складається з залишку несплаченої пені, яка становить 43,04 грн.
Судом встановлено, що станом на момент звернення позивача до суду борг відповідача по сплаті податку на додану вартість становив 1902,58 грн.
21.02.2011 Дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" подано до Миргородської ОДПІ податкову декларацію №9000624269 з податку на додану вартість за січень 2011 року з відємним значенням. На підставі даної декларації за підсумками березня 2011 року було зараховано відємне значення у зменшення боргу з податку на додану вартість в сумі -1903,00 грн, в результаті чого проведено перерахунок боргу відповідача по даному податку.
В березні 2011 року сума податкового боргу відповідача становила 1624,50 грн. Нарахування пені проведено в автоматичному режимі на суму боргу 1624,50 грн відповідно до Наказу №953 та пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України.
Таким чином, сума боргу відповідача по сплаті податку на додану вартість становить 43,04 грн, що підтверджується обліковою карткою платника з даного податку, що наявна у матеріалах справи.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Докази повної оплати чи погашення відповідачем в інший спосіб спірної суми боргу у матеріалах справи відсутні.
Пунктом 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Аналогічна за змістом норма міститься і у підпункті 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Миргородської ОДПІ є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" (ідентифікаційний код 01431676) податкову заборгованість:
- по податку на прибуток підприємств в сумі 263652 (двісті шістдесят три тисячі шістсот пятдесят дві) грн 21 (двадцять одна) коп. на р/р 31113002700012, код платежу 11020100, одержувач державний бюджет м. Миргорода, код одержувача 34698720, банк одержувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019;
- по податку на додану вартість в розмірі 43 (сорок три) грн 04 (чотири) коп. на р/р 31118029700012, код платежу 14010100, одержувач державний бюджет м. Миргорода, код одержувача 34698720, банк одержувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019;
- по податку з доходів найманих працівників в сумі 224796 (двісті двадцять чотири тисячі сімсот дев'яносто шість) грн 84 (вісімдесят чотири) коп. на р/р 33216800700012, код платежу 11010100, одержувач місцевий бюджет м. Миргорода, код одержувача 34698720, банк одержувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 24 травня 2011 року.
СуддяО.В. Гіглава