Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
27.04.2011р. 2а-4777/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства «Фірма «Західпостачторг»до ДПІ у Галицькому районі м. Львова про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в :
ПП «Фірма «Західпостачторг»звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнання протиправним дії ДПІ у Галицькому районі м. Львова щодо складення акту про результати перевірки від 31.03.2011 року за № 1102/23-209/36417519.
Згідно ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикції адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що фактично предметом оскарження є викладені у акті про результати перевірки від 31.03.2011 року за № 1102/23-209/36417519 висновки ДПІ у Галицькому районі м. Львова про нікчемність договорів товариства та його контрагентів.
Нормативно-правовий акт – це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Що ж до актів індивідуальної дії, то вони породжують права і обов’язки тільки у того суб’єкта (чи визначеного ними певного кола суб’єктів), якому вони адресовані.
Враховуючи вищенаведене, акт № 1102/23-209/36417519 від 31.03.2011 року не є рішенням суб'єкта владних повноважень індивідуальної дії, оскільки не має обов’язкового характеру для позивача та не тягне за собою для нього будь-яких прав та обов’язків, а відтак не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, проте суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Відсутність правовідносин виключає можливість судового захисту.
У разі незгоди позивача з прийнятими ДПІ у Галицькому районі м. Львова на підставі акту № 1102/23-209/36417519 від 31.03.2011 податковими повідомленнями-рішеннями та наявністю спору між сторонами з цього приводу, спір повинен вирішуватися шляхом пред’явлення адміністративного позову про визнання протиправними цих рішень.
Згідно п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Відповідно до ч. 6 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз’яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
Однак, з урахуванням положень пункту 1 статті 3 та частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що заявлений позивачем позов не підлягає розгляду як в порядку адміністративного, так і будь-якого іншого виду судочинства.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Приватного підприємства «Фірма «Західпостачторг»до ДПІ у Галицькому районі м. Львова про визнання протиправними дій.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п’яти днів з дня одержання ухвали, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Хома О.П.