Постанова № 15937235, 15.04.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2011
Номер справи
2а-2191/11/1370
Номер документу
15937235
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2011 р. № 2а-2191/11/1370

12 год. 25 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Качур Р. П.

За участю секретаря судового засідання Подібки М. З.

представника позивача Проців Г. М., представників відповідача Мокрицького О. П., Ікави Л. В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Миколаївського комунального підприємства «Житлово комунальне управління»про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2011 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Миколаївського комунального підприємства «Житлово комунальне управління»про стягнення заборгованості. З урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 14.04.2011 року позивач просить стягнути заборгованість у сумі 94560,32 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а відповідачем по справі створено заборгованість зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій та пені у розмірі 94560,32 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задовольнити.

В судовому засіданні представники відповідача позов визнали повністю, несплату пояснили складним фінансовим становищем.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи в їх сукупності, суд встановив наступні факти та правовідносини.

Міське комунальне підприємство «Житлово комунальне управління»зареєстроване 09.06.2003 р., про що свідчить Довідка про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 2934 від 18.06.2010 року.

01.01.1992 року відповідача взято на облік в управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області за № 1702-00015, про що свідчить Повідомлення про взяття на облік фізичної особи підприємця № 69.

Згідно звітів про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та сум нарахованих внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад грудень 2010 року, самостійно поданих відповідачем, до сплати підлягають внески в сумі 98253,02 грн.

04.02.2011 року позивачем виставлено Міському комунальному підприємству «Житлово комунальне управління» вимогу про сплату боргу № Ю-12, згідно якої загальна сума боргу платника страхових внесків станом на 01.02.2011 року становить 94285,84 грн. Вказана вимога отримана відповідачем 11.02.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

21.02.2011 року позивачем прийнято Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 52, яким за несвоєчасну сплату (несвоєчасне нарахування) страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду застосовано до Миколаївського комунального підприємства «Житлово комунальне управління»штраф в розмірі 9917,45 грн. та нараховано пеню в розмірі 3327,94 грн. за період з 29.10.2010 року до 11.02.2011 року.

Станом на 14.04.2011 року заборгованість відповідача зі сплати внесків, штрафних санкцій та пені в повному обсязі не сплачена та становить 94560,32 грн., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад грудень 2010 року, рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, копіями платіжних доручень, поданими відповідачем, вимогою про сплату боргу, карткою особового рахунку відповідача. З пояснень представника позивача, рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, а також вимога про сплату боргу відповідачем не оскаржені.

Приймаючи рішення, суд виходив з наступного.

Згідно ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно ст. 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 цього ж Закону, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зокрема, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону, страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно ч. 6 ст. 20 цього ж Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно ч. 12 ст. 20 цього ж Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно ст. 23 цього ж Закону, спори, що виникають із правовідносин за цим же Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 106 цього ж Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього ж Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно п. 8.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ч. 3 ст. 106 цього ж Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Згідно п. 2. ч. 9 ст. 106 цього ж Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчими органами Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Беручи до уваги те, що суму заборгованості до управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачено, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, позовні вимоги відповідачем визнано у повному обсязі суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Миколаївського комунального підприємства «Житлово комунальне управління»(вул. Д. Галицького, 8, м. Миколаїв, Львівська область, код ЄДРПОУ 05759646) на користь Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області (ЄДРПОУ 22361460, Львівська область, м. Миколаїв, пл. Ринок, 18) заборгованість в сумі 94560 (девяносто чотири тисячі пятсот шістдесят) грн. 32 коп.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано 20 квітня 2011 року.

Суддя Качур Р.П.