Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2011 р. № 2а-923/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-суддіКостіва М.В.,
при секретарі Билень Н.С.
за участю представників сторін:
від позивача: Свереда Г.З., Бігун Х.Р.,
від відповідачів: Лабінець М.М., Стебельський Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівський обласний центр зайнятості до Тернавської сільської ради про стягнення штрафних санкцій в розмірі 8 236, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Львівський обласний центр зайнятості, м. Львів, звернувся із позовом до Тернавської сільської ради, с. Тернава, Львівська область, про стягнення 8236 грн. штрафних санкцій.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 31.01.2011 р. відкрито провадження у справі.
Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Представник позивача позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердив, зокрема, що в порушення законодавства під час вивільнення 09.09.2010 р. ОСОБА_5 у звязку із змінами в організації виробництва і праці, відповідач не подав встановлену звітність, що є підставою для сплати штрафу. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача позов заперечив з мотивів, зазначених у запереченнях. Посилається на запізніле отримання інформації від працівника про звільнення, відсутність коштів. Просить у позові відмовити.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.
Відповідно до п.п. “ф” п. 4 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.91р № 47, державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Також, згідно із п.п. “л” п. 8 зазначеного Положення, державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення." З матеріалів справи вбачається, що на виконання вищезгаданих пунктів положення посадовими особами інспекції з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Львівського обласного центру зайнятості 18.11.2010 р. проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Тернавською сільською радою. За результатами перевірки встановлено, що після вивільнення 09.09.2010 р. працівника сільської ради - спеціаліста по кадастру землі - ОСОБА_5 у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці (реорганізація) про це не було повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості (не подано передбачені законодавством, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 за № 420, за погодженням з Держкомстатом України, форми звітів №4-ПН (план) та № 4-ПН (факт) про очікуване та фактичне вивільнення працівників).
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників (згідно з п.1 ст.40 КЗпП), підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі (форма № 4-ПН (план)) державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення надсилають до центру зайнятості списки фактично вивільнених працівників (форма № 4-ПН (факт)). У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів щодо працевлаштування та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Річна заробітна плата ОСОБА_5 відповідно до виданої виконавчим комітетом Тернавської сільської ради довідки № 738 від 18.11.2010 становить 8236 грн.. Вимога Львівського обласного центру зайнятості від 19.11.2010 № 13-4169/0-10 з пропозицією добровільно сплатити упродовж 1 місяця штраф в сумі 8236 грн. відповідачем залишена без відповіді та задоволення.
Посилання відповідача на запізніле отримання інформації від працівника про звільнення, про відсутність коштів не приймаються до уваги як такі, що не стосуються суті спору та не передбачені законодавством як підстава для звільнення від відповідальності.
Згідно із ч. 2 ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів субєкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, адміністративний суд перевіряє не лише вчинення дії чи бездіяльності на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а й чи вчинені вони з використанням повноважень з тією метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії, добросовісно, розсудливо і своєчасно.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Тернавської сільської ради (с. Тернава, Старосамбірський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 04371064) на користь Львівського обласного центру зайнятості (р/р 37174975900578, одержувач Старосамбірський районний центр зайнятості, ЄДРПОУ 23964383, Банк ГУДК у Львівській області МФО 825014, код платежу 50040500 штраф за неподання інформації про вивільнення) штрафні санкції в розмірі 8236 (вісім тисяч двісті тридцять шість) грн. 00 (нуль) коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 18.04.2011 року.
Суддя Костів М.В.