Постанова № 15936135, 21.04.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2011
Номер справи
2а-0870/1835/11
Номер документу
15936135
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1835/11

за позовом: Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Токмак

до: ОСОБА_1, м. Токмак

про: стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн., -

У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.

при секретарі судового засідання Бриль А.В.

за участі представників сторін:

від прокуратури Марков І.О.

від позивача ОСОБА_3(довіреність № 9762/10/10-07 від 09.09.2010)

від відповідача не прибув

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області ДПІ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів.

Ухвалою суду від 29.03.2011, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-0870/1835/11 та призначено судове засідання на 12.04.2011. Розгляд справи було відкладено на 21.04.2011.

Позивач та прокурор позовні вимоги підтримали, з підстав, викладених у позовній заяві, просять позов задовольнити у повному обсязі та, посилаючись на Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та зазначають, що відповідач має зареєстрований відповідно до чинного законодавства України транспортний засіб, транспортний податок за який з 2006 року не сплачений, в результаті чого заборгованість відповідача складає 1068,75 грн. Враховуючі, що добровільно відповідач заборгованість не погасив, представники прокуратури та позивача стягнути заборгованість у судовому порядку.

Відповідач, належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Проти позову не заперечив.

Зважаючи на приписи ст.128 КАС України, згідно якої неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи, суд визнав за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, за наявними у справі документами.

У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».

У засіданні 21.04.2011, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником прокуратури докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи(далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (далі Закон) передбачено стягнення з громадян, які мають транспортні засоби, податку з власників транспортних засобів, як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування.

Згідно ст. 5 Закону, податок з власників транспортних засобів сплачується щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону, у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за 3 попередніх роки.

Податок з власників транспортних засобів сплачується за місцем проживання фізичної особи та зараховується до бюджету місцевого самоврядування.

Гр. ОСОБА_1, згідно інформації наданої відділенням ДАІ з обслуговування адміністративної території Токмацького району та автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Запорізькій області має у власності автомобіль ЗИЛ 4331, державний номер НОМЕР_1.

Технічний огляд даних автотранспортних засобів не проводився з 2006 року і відповідно не сплачувався транспортний податок, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів, яка станом на 10.03.2011 складає 1068,75 грн., яка розрахована відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

Термін сплати заборгованості скінчився, але в добровільному порядку заборгованість по податку відповідачем не сплачено.

На момент розгляду справи в суді, вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена, заборгованість не погашена.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн. - задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) заборгованість по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн. (одна тисяча шістдесят вісім гривень 75 коп.) на користь державного бюджету місцевого бюджету м. Токмак (р/р № 33212808700014, код платежу 12020200, банк - ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015, код ЄДРПОУ34676874). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову у повному обсязі, відповідно до вимог ст. 160 КАС України, оформлено і підписано 20.05.2011.

Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко

за позовом: Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Токмак

до: ОСОБА_1, м. Токмак

про: стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн., -

У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.

при секретарі судового засідання Бриль А.В.

за участі представників сторін:

від прокуратури Марков І.О.

від позивача ОСОБА_3(довіреність № 9762/10/10-07 від 09.09.2010)

від відповідача не прибув

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області ДПІ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів.

Ухвалою суду від 29.03.2011, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-0870/1835/11 та призначено судове засідання на 12.04.2011. Розгляд справи було відкладено на 21.04.2011.

Позивач та прокурор позовні вимоги підтримали, з підстав, викладених у позовній заяві, просять позов задовольнити у повному обсязі та, посилаючись на Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та зазначають, що відповідач має зареєстрований відповідно до чинного законодавства України транспортний засіб, транспортний податок за який з 2006 року не сплачений, в результаті чого заборгованість відповідача складає 1068,75 грн. Враховуючі, що добровільно відповідач заборгованість не погасив, представники прокуратури та позивача стягнути заборгованість у судовому порядку.

Відповідач, належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Проти позову не заперечив.

Зважаючи на приписи ст.128 КАС України, згідно якої неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи, суд визнав за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, за наявними у справі документами.

У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».

У засіданні 21.04.2011, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником прокуратури докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи(далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (далі Закон) передбачено стягнення з громадян, які мають транспортні засоби, податку з власників транспортних засобів, як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування.

Згідно ст. 5 Закону, податок з власників транспортних засобів сплачується щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону, у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за 3 попередніх роки.

Податок з власників транспортних засобів сплачується за місцем проживання фізичної особи та зараховується до бюджету місцевого самоврядування.

Гр. ОСОБА_1, згідно інформації наданої відділенням ДАІ з обслуговування адміністративної території Токмацького району та автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Запорізькій області має у власності автомобіль ЗИЛ 4331, державний номер НОМЕР_1.

Технічний огляд даних автотранспортних засобів не проводився з 2006 року і відповідно не сплачувався транспортний податок, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів, яка станом на 10.03.2011 складає 1068,75 грн., яка розрахована відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

Термін сплати заборгованості скінчився, але в добровільному порядку заборгованість по податку відповідачем не сплачено.

На момент розгляду справи в суді, вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена, заборгованість не погашена.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн. - задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) заборгованість по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1068,75 грн. (одна тисяча шістдесят вісім гривень 75 коп.) на користь державного бюджету місцевого бюджету м. Токмак (р/р № 33212808700014, код платежу 12020200, банк - ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015, код ЄДРПОУ34676874). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову у повному обсязі, відповідно до вимог ст. 160 КАС України, оформлено і підписано 20.05.2011.

Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко