Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 травня 2011 р. справа № 2а/0570/5700/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі
Головуючий суддя: Буряк І.В.
розглянувши у порядку скороченого провадження
позовну заявуМакіївської обєднаної державної податкової інспекції
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 10 450,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Макіївська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Макіївська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ОСОБА_1) про стягнення заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 10 450,00 грн.
Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.
Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Суд, перевіривши матеріали та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрована Виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області у якості фізичної особи-підприємця, місце проживання відповідача 86145, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про що зазначено у відповідному свідоцтві Серія НОМЕР_2 та згідно довідки від 04.04.2011р. знаходиться на обліку у Макіївській ОДПІ (Совєтське відділення).
Макіївською ОДПІ проведено документальну позапланову перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства відповідача за період з 01.10.2007р. по 06.10.2010р., за наслідками якої складений акт від 22.10.2010р. №9111/17-2303221040.
Відповідно висновків акту від 22.10.2010р. №9111/17-2303221040 встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не проведення розрахункової операції на повну суму наданих послуг через реєстратор розрахункових операцій на суму 2090,00 грн.
На підставі зазначеного акту Горлівською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.11.2010р. №0000012330, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 10 450,00 гривень за порушення п.1 ст. 3, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зазначене рішення отимане відповідачем 05.11.2010р., про що свідчить відповідна відмітка на корінці вказаного рішення.
Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
До окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій діяльність відповідача не належить.
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в редакції чинній на момент встановлення правопорушення, встановлено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1. зазначенної статті).
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17 вказаного Закону).
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Акт перевірки від 22.10.2010р. №9111/17-2303221040 підписаний відповідачем без заперечень.
Надана відповідачем пояснювальна від 01.11.2010р. не спростовує факт здійснення правопорушення.
Згідно зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900) станом на 31.12.2010р. та на 21.03.2011р. ОСОБА_1 має заборгованість за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.11.2010р. №0000012330 у розмірі 10450,00 грн.
Таким чином, відповідач має заборгованість за вказаним рішенням по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 10450,00 грн., що підлягає примусовому стягненню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158, 159, 161, 162, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (86145, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України штрафні санкції у розмірі 10450 (десять тисяч чотириста пятдесят) гривень 00 копійок (на рахунок №31116104700066, отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686736, код платежу 21080900).
2. Постанова складена та підписана 10 травня 2011 року.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Буряк І. В.