Постанова № 15933457, 04.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.05.2011
Номер справи
2а/0570/4471/2011
Номер документу
15933457
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 травня 2011 р. справа № 2а/0570/4471/2011

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі

Головуючий суддя: Буряк І.В.

розглянувши у порядку скороченого провадження

позовну заявуГорлівської обєднаної державної податкової інспекції

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 299,73 грн.

ВСТАНОВИВ:

Горлівська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Горлівська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 299,73 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Суд, перевіривши матеріали та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області в якості фізичної особи-підприємця, місце проживання відповідача 84611, АДРЕСА_1, про що у відповідному свідоцтві Серія НОМЕР_2 та згідно довідки від 29.05.2007р. знаходиться на обліку у Горлівській ОДПІ (Калінінське відділення).

Горлівською ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці відповідача закусочна, за адресою 87500, м. Маріуполь, б-р Шевченко, 258, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Перевірка проведена в присутності представника відповідача.

За результатами перевірки був складений акт від 19.11.2008р., зареєстрований 24.11.2008р. в органі ДПС за місцем державної реєстрації субєкта господарювання за №2432/05/03/23/2614913274 (надалі акт перевірки від 19.11.2008р. №2432/05/03/23/2614913274/265).

Відповідно висновків акту перевірки від 19.11.2008р. №2432/05/03/23/2614913274/265 встановлені наступні порушення:

- у приміщені знаходяться два більярдних столи на які відсутні відповідні патенти;

- проведення розрахункової операції на загальну суму 56,00 грн. на загальну суму 56,00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій.

На підставі зазначеного акту Горлівською ОДПІ прийняті

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.12.2008р. №0001202352, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 280,00 гривень за порушення п.1 ст. 3, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.12.2008р. №0001212352, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 280,00 гривень за порушення п.1 ст. 5, Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Зазначені рішення, які були надіслані супровідним листом від 12.12.2008р. №16593/23-213, отримані відповідачем у 22.12.2008р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення установи звязку.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

До окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій діяльність відповідача не належить.

Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в редакції чинній на момент встановлення правопорушення, встановлено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1. зазначенної статті).

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17 вказаного Закону).

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.1 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» встановлено, що об'єктом правового регулювання згідно з цим Законом є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

Суб'єктами правовідносин, які підлягають регулюванню за цим Законом, є юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи, - резиденти і нерезиденти, а також їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо), які займаються підприємницькою діяльністю, передбаченою частиною першою цієї статті.

Частиною другою ст.2 зазначеного Закону передбачено, що торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», в редакції чинній на момент здійснення перевірки, встановлено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів (ч.1 заначеної статті). Під торговельною діяльністю розуміється роздрібна та оптова торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток (ч.2 заначеної статті). Під пунктами продажу товарів розуміються в тому числі кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців (ч.3 заначеної статті).

Згідно ч.1 ст. 5 зазнгаченого Закону встановлено, що патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, за здійснення зазначених операцій без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням (ч. 1 заначеної статті).

Штрафи, передбачені ст.8 азначеною статтею, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства (ч. 3 заначеної статті).

У відповідності до ч. 3 ст. 9 зазначеного Закону, контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України.

Частиною 4 ст. 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Акт перевірки від 19.11.2008р. №2432/05/03/23/2614913274/265 підписаний відповідачем, зауважень до нього не надано, про що мається відповідна відмітка із підписом відповідача на вказаному акті.

Письмові пояснення представника відповідача адміністратора підтверджують встановлені позивачем порушення.

Згідно розрахунку боргу по відповідачу, станом на 07.02.2011р. за ОСОБА_1 обліковується заборгованість за рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.12.2008р. №0001202352 та №0001212352 у загальному розмірі 299,73 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість за вказаними рішеннями по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у розмірі 299,73 гривень, що підлягає примусовому стягненню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158, 159, 161, 162, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; 84611, АДРЕСА_1) заборгованість у розмірі 280 (двісті вісімдесят) гривень 00 копійок на користь Державного бюджету України (рахунок №31118104700019, код 21080900, ОКПО 34686448, МФО 834016 в УДК у м. Горлівці Донецької області, одержувач: Державний бюджет у Калінінському районі м. Горлівки).

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; 84611, АДРЕСА_1) заборгованість у розмірі 19 (девятнадцять) гривень 73 (сімдесят три) копійки на користь місцевого бюджету у Калінінському районі м. Горлівки (рахунок 31414541700019, ЄДРПОУ 34686448, МФО 834016, ГУ ДКУ у Донецькій області).

2. Постанова складена та підписана 4 травня 2011 року.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.