Постанова № 15933196, 26.04.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2011
Номер справи
2а/0570/5575/2011
Номер документу
15933196
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/5575/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шальєвої В.А.

при секретарі

Скокіні О.Л.

за участю представників позивача Перця В.С.

представника відповідача Крапивиної М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Шахтарська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що станом на 07.04.2011 р. відповідач має заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 285261,57 грн.

Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість із збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні позову.

Представник відповідача позовні вимоги в судовому засіданні визнав в повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи, щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Таким чином, позивач Шахтарська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Відповідач Державне підприємство «Орджонікідзевугілля» є юридичною особою, яка здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, діє на підставі статуту, перебуває на обліку у податковому органі, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.

Державне підприємство «Орджонікідзевугілля» у податковому розрахунку № 9006649688 від 02.02.2011 р. за 2010 р., самостійно нарахував податкові зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 285261,57 грн. (а.с 32-34).

Таким чином, станом на 07.04.2011 р. сума податкової заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища Державного підприємства «Селидіввугілля» складає 285261,57 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг-сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Статтею 14.1.156 Кодексу передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до ст. 15.1. Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п. 1 ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», основними принципами охорони навколишнього природного середовища є, зокрема, стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів, компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Судом встановлено, що податкові зобов`язання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища були самостійно визначені відповідачем в податковому розрахунку зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, але не сплачені до бюджету.

Згідно до п. 16.1.5 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Позивачем були здійснені заходи щодо погашення податкового зобовязання, а саме, відповідачу були направлені податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/244 від 23.11.2009 р. та другу податкову вимогу № 2/275 від 31.12.2009 р., які були отримані відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.

Пунктом 3 статті 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що органи, які контролюють справляння надходжень бюджету, забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків і зборів та інших доходів відповідно до законодавства.

Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

На момент звернення заявника до суду, податковий борг з зі збору на забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 285261,57 грн. Державним підприємством «Орджонікідзевугілля» не сплачений.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 цього Кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до довідки про відкриті рахунки Державного підприємства «Орджонікідзевугілля», має відкриті рахунки у банківських установах (а.с. 3).

Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку про необхідність стягнення коштів з Державним підприємством «Орджонікідзевугілля» в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 285261,57 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих зазначеного платника податків.

У відповідності до ст. 87.11. Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про державну виконавчу службу.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків Державного підприємства «Орджонікідзевугілля» на користь Місцевого бюджету Малоорловської сільської ради (код платежу 8519050205 на р/р 33113329700392 у УДК в Донецькій області ВДК м. Шахтарськ та Шахтарського району, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687038) кошти за податковим боргом зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 285261 (двісті вісімдесят пять тисяч двісті шістдесят одна) грн. 57 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя Шальєва В.А.