Ухвала суду № 15924595, 12.05.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2011
Номер справи
2а-13886/10/2670
Номер документу
15924595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-13886/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Шрамко Ю.Т.

Суддя-доповідач: Глущенко Я.Б.

У Х В А Л А

Іменем України

"12" травня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Глущенко Я.Б,

суддів Пилипенко О.Є., Романчук О.М.,

при секретарі - Світному Г.Г.,

за участю:

представника позивача Мавлонової М.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фронтменеджер», третя особа: Голосіївська районна у м. Києві державна адміністрація, про припинення юридичної особи, за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2010 року,

В С Т А Н О В И В:

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва звернулася у суд з позовом, в якому просила припинити юридичну особу ТОВ «Фронтменеджер», посилаючись на відсутність останньої за адресою місцезнаходження, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити у справі нове рішення про задоволення позову.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду без змін з таких підстав.

Суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність правових підстав для припинення юридичної особи відповідача з огляду на те, що позивач не має повноважень на звернення із позовом про припинення юридичної особи на вказаних підставах, та наявність заборгованості відповідача перед Державним бюджетом України.

З таким висновком суду не можна не погодитися.

Колегією суддів установлено, що ТОВ «Фронтменеджер»(код ЄДРПОУ 33145773) зареєстроване Голосіївською районною державною адміністрацією м. Києва 04 жовтня 2004 року за адресою: м. Київ, вул. Ізюмська, б. 7 та перебуває на обліку в органах державної податкової служби, починаючи з 12 жовтня 2004 року.

У якості підстави для припинення юридичної особи позивач посилається на наявність запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про відсутність позивача за вказаною адресою, що підтверджується довідкою від 29 жовтня 2010 року.

Згідно із ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним місцезнаходженням.

У відповідності до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Функції та повноваження органів держаної податкової служби в Україні встановлені ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

При цьому, основним завданням (функцією) державних податкових інспекцій в районах у містах є здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі, сплатою (надходженням) таких податків, зборів.

За правилами п. 17 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

Виконуючи надані Законом повноваження, органи податкової служби повинні діяти у відповідності до основних завдань та функцій, а саме: забезпечення дотримання податкового та іншого законодавства, повязаного з надходженням коштів до бюджетів. А тому, підставою для звернення податкового органу з позовом до суду про припинення юридичної особи може бути неподання такою особою податкової звітності до податкового органу протягом одного року відповідно до ч.2 ст.38 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Повноважень щодо звернення з позовом до суду про припинення юридичної особи, у зв'язку із внесенням до державного реєстру відомостей про відсутність особи за місцезнаходженням, орган податкової служби не має.

За таких підстав, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції щодо відсутності повноважень у позивача на звернення до суду з позовом про припинення юридичної особи, у зв`язку із внесенням до державного реєстру відомостей про відсутність особи за місцезнаходженням.

Разом з тим, як убачається із матеріалів справи, відповідач подав останню податкову звітність за перше півріччя 2010 року, тобто протягом одного року на момент звернення із позовом до суду, та має заборгованість перед Державним бюджетом України у розмірі 370,71 грн., що, у свою чергу, виключає можливість для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, на підставі ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Відтак, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

При цьому, з метою однакового застосування судами загальної юрисдикції положень Конституції та законів України, колегією суддів ураховується позиція адміністративних судів у даній категорії справ. А саме береться до уваги ухвала Вищого адміністративного суду України від 05 жовтня 2010 року у справі № К-9811/08 за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ред лайн»про припинення юридичної особи.

Отже, доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддяЯ.Б. Глущенко суддяО.Є. Пилипенко суддяО.М. Романчук Повний текст ухвали складений 17 травня 2011 року.