Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.04.11Справа №2а-894/11/2770
м. Севастополь
15 год. 45 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой"про стягнення бюджетної заборгованості у розмірі 41676,25 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" про стягнення заборгованості перед бюджетом з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 41676,25 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків сплати орендної плати за землю.
Ухвалами суду від 25.03.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справа призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання не зявився, до початку розгляду справи надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі (а.с. 44).
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Союзстрой", в судове засідання повноважного представника не направив, про причини неявки представника суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, за адресою, зазначеною у позові, про що свідчить поштове повідомлення, прикладене до матеріалів справи (а.с.44- 45).
Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначками „за закінченням терміну зберігання”, „адресат не значиться” і таке інше, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Відповідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справи, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідків чи експерта.
Суд, встановивши обставини по справи, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до юрисдикції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" (далі - ТОВ "Союзстрой") має державну реєстрацію та є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи, та є платником податків і зборів (обов'язкових платежів) (а.с. 13, 19).
20.02.2006р. між Севастопольською міською Радою та ТОВ "Союзстрой" укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано в арену земельну ділянку загальною площею 0,2156 га., розташовану по вул. Завгордна балка, 2Г в м.Севастополі, строком до 01.10.2030р. Цільовим призначенням орендованої ділянки є будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями.
Згідно вищезазначеного договору розмір річної орендної плати за використання земельної ділянки встановлюється згідно з Методикою визначення розміру орендної плати при складанні договорів оренди, затвердженою рішенням міської Ради № 1348 від 14.10.2003р., в розмірі 2,5% від грошової оцінки земельної ділянки.
Розмір річної плати за використання земельної ділянки складає:
на період будівництва - 342482,00 грн. х 0,025 = 8562,05 грн.,
на послідуючий період - 1712411,00 грн. х 0,025 = 42510,28
При цьому, грошова оцінка земельної ділянки для періоду будівництва приймається до уваги не більше ніж два роки, від дня прийому - передачі земельної ділянки.
Відповідно статті 2 Закону України “Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992р. (далі Закон № 2535), який був чинний на час виникнення правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно статті 13 Закону № 2535, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 Закону № 2535 визначене, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 від 21.12.2000р., який діяв на час виникнення правовідносин, (далі Закон № 2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що самостійно узгодженим податковим зобов'язанням вважається податкове зобов'язання, яке самостійно визначено платником податків у податковій декларації та вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідачем надано до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, податкова декларація № 1480 від 27.01.2010р., в якій відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання з орендної плати на 2010р. у розмірі 166704, 97 з відповідною розбивкою за кожний місяць у розмірі 13892,08 грн. (у грудні 13892,08 грн.) (а.с. 31).
Самостійно нарахована сума зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб за земельні ділянки державної та комунальної власності:
- за жовтень 2010р. у розмірі 13892,08 грн. по терміну сплати 30.11.2010р.
- за листопад 2010р. у розмірі 13982,08 грн. по терміну сплати 30.12.2010р
- за грудень 2010р. у розмірі 13892,08 грн. по терміну сплати 27.01.2011р.,
підприємством у встановлений законом строк сплачена не була, що з урахуванням пені у розмірі 3528,86 грн. призвело до збільшення заборгованості з орендної плати 41676,25 грн.
Наявна заборгованість підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.7-10).
Відповідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статі 6 Закону № 2181, у звязку з заборгованістю по сплаті орендної плати за землю, Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя, на адресу відповідача направлено перша податкова вимога № 1/3 від 12.01.2010р. та друга податкова вимога № 2/200 від 03.06.2009р., яки були отримані відповідачем (зворотний бік а.с. 12).
Відповідачем підтверджень сплати заборгованості до суду не надано.
Відповідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення
З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя обґрунтовані та підлягають задоволенню, сума заборгованості - стягненню з відповідача.
Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 26.04.2011р.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" (юридична адреса: Ген. Крейзера, б.5 в м. Севастополі, р/р 2600433032301, ПАТ "Енергобанк", МФО 300272, ЄДРПОУ 24501965) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (юридична особа: вул. Кулакова, 37 в м. Севастополі, р/р 3321981270000, ГУДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 13050200) заборгованість у розмірі 41676 (сорок одна тисяча шістсот сімдесят шість) грн. 25 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько