Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/6139/11
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 травня 2011 рокум. Хмельницький Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П., розглянувши матеріали справи за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Волочиському районі , Пенсійного фонду України про встановлення наявності повноважень та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до відповідачів про встановлення наявності повноважень та зобов'язання вчинити дії.
На підставі наведених у позові обставин позивач просить: 1) встановити наявність повноважень у відповідачів, як виконавців функцій виконавчої дирекції Пенсійного фонду України та його територіальних управлінь відповідно до абз. 1 п. 12 Прикінцевих положень ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", органу, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, відповідно до п. 1 статті 58 Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ч. 3 ст. 15, ч.3 ст. 20, ч.2 ст. 58 та ч. 2 ст. 76 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"; 2) зобов'язати відповідачів як виконавців функцій виконавчої дирекції Пенсійного фонду України та його територіальних управлінь відповідно до абз. 1 п. 12 Прикінцевих положень ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", органу, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, відповідно до п. 1 статті 58 Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вчинити певні дії, а саме: а) розробити статут Пенсійного фонду ; б) зареєструвати окремий рахунок виконавчого територіального органу Пенсійного фонду у м. Волочиськ; в) взяти на облік позивача в управлінні Пенсійного фонду України у м. Волочиськ.
В силу ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Згідно до п.8) ст.3 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
З урахуванням зазначених вище норм Кодексу, фізична особа має право звернутися з позовом до адміністративного суду, у випадку, якщо у сфері публічно-правових відносин відбулось порушення їх прав, свобод та інтересів.
У адміністративному позові, з яким позивач звернулася до суду, відсутнє будь-яке посилання на порушення відповідачами її прав свобод та інтересів у спірних відносинах.
Крім того, відповідно до приписів ст.3 КАС України справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У спірних правовідносинах стосовно затвердження Статуту, реєстрації окремого рахунку, тощо, відповідачі не виконують щодо позивача владні управлінські функції, засновані на підпорядкуванні одного учасника спору іншому (субєкту владних повноважень) та імперативності, відтак, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Волочиському районі , Пенсійного фонду України про встановлення наявності повноважень та зобов'язання вчинити дії.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук
"Згідно з оригіналом" СуддяО.П. Шевчук