Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2011 р. Справа № 2-а-5444/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені,
встановив:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 7415,00 грн. та пені в сумі 1077,46 грн. Загальна сума складає 8492,46 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на норми ст.ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, відповідно до яких підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. У разі меншої чисельності працевлаштованих інвалідів ніж це необхідно до визначених норм закону, підприємству нараховується адміністративно-господарські санкції, та пеня за несвоєчасну сплату санкцій. Відповідно до чого відповідачу нарахована адміністративно-господарську санкцію та пеню у сумі 8492,46 грн.
Відповідач до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача до суду не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином. Про що в матеріалах справи є розписка. До суду надав письмові заперечення, відповідно до яких проти позову заперечує, та просить відмовити позивачу в задоволені позову. Заперечення мотивує тим, що для застосування адміністративно-господарських санкцій до відповідача, необхідно знайти у діях приватного підприємця склад праворушення. Підставою для, стягнення штрафної санкції є незабезпечення відповідачем працевлаштування інвалідів. Однак відповідач вважає, що ним виконані необхідні дії, а саме надання позивачем неодноразової грошової допомоги територіальному центру соціального обслуговування управлінню праці а соціального захисту населення Комсомольського району, районному Товариству Червоного Хреста, що підтверджується копіями грамот та подяк.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, встановив наступне.
Відповідно до акту перевірки №9 від 24.09.2010 "Про проведення перевірки ФОП ОСОБА_1 щодо дотримання вимог ст. 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні за 2007-2009 р.р." встановлено наступне. В ході перевірки встановлено, що відповідач за 2007-2009 роки звіти про працевлаштування інвалідів не надавався. Відповідно до норм середньооблікової кількості штатних працівників 10 чоловік у 2007-2009 роках, на підприємстві повинно було працевлаштовано 1 інваліда. За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайнятого інвалідом відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі в період за 2007 - 1800,00 грн., за 2008 - 2530,00 грн., за 2009 - 3085,00 грн., 4493, 75 грн., загальна сума яких становить 7415,00 грн.
Згідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнятого інвалідом в 2007-2009 році, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 7415,00 грн. Дана сума заборгованості підтверджується актом перевірки №9 від 24.09.2010 та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Розмір пені в сумі 1077,46 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 8492,46 грн.
Посилання відповідача на недоведеність порушень норм законодавства належними доказами, суд вважає необґрунтованими виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем доведена обставина невиконання відповідачем нормативу працевлаштування інвалідів, що є підставою для нарахування та стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, самостійно несплачених відповідачем.
Натомість відповідачем не надано належних доказів, по підтвердженню відсутності підстав для сплати адміністративно-господарської секції та пені.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені, відповідачем не сплачено, сума заборгованості складає 8492,46 грн.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (отримувач УДК у м. Херсоні, код 24104230, МФО 852010, р/р 31219230700002, банк ГУДКУ по Херсонській області) адміністративно-господарські санкції у розмірі 7415,00 грн. (сім тисяч чотириста п'ятнадцять грн. 00 коп.) та пеню в сумі 1077,46 грн. (десять тисяч сімдесят сім грн. 46 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 10.3.4