Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2011 р. Справа № 2-а-2460/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1180,00 грн.,
встановив:
Позивач Державної податкової інспекції у м. Херсоні звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1180,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 14.12.2010 при проведенні перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 14.12.2010 №1742/21/22/23/3325510730/1231. На підставі акту перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 22.12.2010 №0017372307 на суму 1591,25 грн. №0017382307/0 на суму 180,00 грн. Загальна сума штрафної санкції становить 1180,00 грн. Позивач просить стягнути в відповідача фінансову санкцію на загальну суму 1180,00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 27.04.2011 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, поштове повідомлення повернулось на адресу суду, з відміткою про вручення28.04.2011 р.
Таким чином, суддя вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
14.12.2010 року було проведено перевірку щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, під час якої було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 14.12.2010 №1742/21/22/23/3325510730/1231.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій,
- не зберігання 2-х фіскальних звітних чеків з РРО в книзі обліку розрахункових операцій;
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, яка значиться у деному звіті РРО;
- порушення порядку використання торгового патенту.
Відповідно до норм п. 1, 9, 13, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1, 4 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг).
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, та не зберігання книги обліку протягом в встановленого терміну.
Згідно до ст.22 вказаного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
В порушення норм ст. 3 Закону "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (відповідно до редакції закону від 23.02.2006р.) у відповідача був відсутній торговий патент на здійснення торгівельної діяльності. За порушення даної норми ст. 8 вказаного закону передбачено штрафну санкцію у розмір вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийняті рішення про застосування фінансових санкцій 22.12.2010 №0017372307 на суму 1591,25 грн., та №0017382307/0 на суму 180,00 грн. Загальна сума штрафних санкцій складає 1180,00 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України № 265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Згідно до ст. п.41.5 ст. 40 Податкового кодексу України контролюючими органами є органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Пунктом 87.11 ст. 87 вказаного кодексу орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.
З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1):
- фінансову санкцію в сумі 1591,25 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто одна грн. 25 коп.) до державного бюджету - код платежу 3021080900, на р/р 31118104700002;
- фінансову санкцію в сумі 180,00 грн. (сто вісімдесят грн. 00 коп.) до державного бюджету - код платежу 5021080900, на р/р 31414541700002.
Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 8.1.4