Постанова № 15906975, 14.04.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2011
Номер справи
2а/1770/679/2011
Номер документу
15906975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/679/2011

14 квітня 2011 року 11 год. 55 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В. за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з`явився;

відповідача: представник не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м.Рівне

доТовариство з обмеженою відповідальністю ЛТД "АЕК"

про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю ЛТД «АЕК» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки.

Позов обґрунтований тим, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 246897,87 грн., зокрема з податку на прибуток в сумі 1272,56 грн., податку з власників транспортних засобів в сумі 24760,22 грн., орендна плата за землю в сумі 220687,74 грн., збір за забруднення навколишнього середовища в сумі 177,35 грн.

Позивачем вживались заходи щодо погашення податкової заборгованості визначені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, які в свою чергу не призвели до надходження коштів до бюджету внаслідок погашення податкового боргу відповідачем. У зв’язку з чим та на підставі ст. 95 Податкового Кодексу України позивач просить надати дозвіл на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків та стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки.

Представником позивача подано клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання представників не направив, про дату і місце судового розгляду повідомлений належним чином, заперечень до суду не подавав.

З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх наявними у справі письмовими доказами, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що ТОВ ЛТД «АЕК» зареєстроване розпорядженням виконавчого комітету Рівненської міської ради 17.08.1995 року №3464-р. Платник взятий на облік в ДПІ у м.Рівне 20.06.1997 року №040/0255.

За ТОВ ЛТД «АЕК» рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 246897,87 грн., що підтверджується довідкою ДПІ у м.Рівне від 26.01.2011 року №2954/24-29.

Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Як встановлено судом, ДПІ у м.Рівне направлено відповідачу першу податкову вимогу від 03.12.2009 року та другу податкову вимогу від 02.12.2009 року.

Після отримання зазначених податкових вимог відповідач податковий борг не погасив.

Відповідно до п.п.14.1.175. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу п.15.1 ст.15 Кодексу, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п.16.1.4. ст.16 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.20.1.18. ст.20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Пунктом 87.5. ст. 87 Кодексу передбачено, що у разі якщо здійснення заходів щодо продажу майна платника податків не привело до повного погашення суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погашення податкового боргу дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби.

Згідно із п. 88.1. та п. 88.2. ст. 88 Податкового кодексу України, метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

В силу п. 89.3.ст. 89 Податкового кодексу України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

В силу п.п. 95.3, 95.4 ст. 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини; орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З огляду на вищевикладене подання податкового органу –Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції (Рокитнівське відділення) підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна товариства з обмеженою відповідальністю ЛТД «АЕК» (м.Рівне, вул.Будівельників, 4, код 22579880), що перебуває у податковій заставі.

Надати дозвіл на здійснення стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю ЛТД «АЕК» за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                   Томчук А.В.