Постанова № 15901181, 16.05.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
2а-0870/1713/11
Номер документу
15901181
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2011 року 12:31 Справа № 2а-0870/1713/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Калашник Ю.В.,

при секретарі судового засідання Корольові О.О.,

за участю представників:

позивача ОСОБА_1 (довіреність від 27.01.2011 №81);

відповідача ОСОБА_2 (довіреність від 13.05.2011 №641)

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»

до Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області

про стягнення штрафу

ВСТАНОВИВ:

24 березня 2011 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» (далі позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області (далі відповідач), у якому просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 5100,00грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову не заперечив, визнав наявність несплаченої суми штрафу, та пояснив що Відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області неодноразово звертався зі зверненнями до Виконавчого комітету Бердянської міської ради з листами про надання коштів для виконання вимог припису, але отримував відповіді про відсутність коштів. Пояснив, що вимоги припису не виконані з незалежних від нього причин.

На підставі ст. 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані документи, заслухавши пояснення представників сторін, судом установлені наступні обставини.

17.12.2010 старшим Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області Малишенко Р.П. до Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області було винесено Припис №01/20-5424 із зазначенням обовязкових для виконання заходів та строків для виконання.

Припис від 17.12.2010 №01/20-5424 отриманий начальником Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області Кондратюк Є.В. особисто, про що свідчить її підпис, скріплений печаткою підприємства. Заперечень від відповідача не надходило.

16.09.2010 при перевірці Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області на предмет виконання припису від 17.12.2010 №01/20-5424 у присутності начальника групи централізованого господарчого обслуговування ОСОБА_2 встановлено факт його невиконання, а саме не виконано вимоги припису 17.12.2010 №01/20-5424, про що було складено Акт перевірки від 16.09.2010 №01/20-5696 та протокол від 16.09.200 №01/20-5696.

Відповідно до ст.31 Закону України « Про теплопостачання», п.п.7,8 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику начальник інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області Драний Р.В. виніс Постанову від 20.10.2010 №01/20-70 про накладення на Відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області штрафу у розмірі 5100грн.

Постанова була отримана уповноваженою особою 25.10.2010, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.

У звязку із несплатою відповідачем штрафу у встановлені строки позивач звернувся до суду.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ч.І ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі - енергія).

Згідно Статуту Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» дане підприємство засноване на державній власності і підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України» є юридичною особою (пункти 1.2, 4.1 Статуту).

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) виконує функції, покладені на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.11.2006 № 422. Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (відповідно п.1.1 Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні).

Згідно п.2 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області, яка діє на підставі Положення, затвердженого Головним Державним інспектором України з енергетичного нагляду 03.03.2009.

Правовідносини сторін є публічними, при цьому НЕК "Укренерго" у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить підрозділ, що здійснює державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії в частині виконання функцій, покладених на нього чинним законодавством.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (далі - Положення).

Це Положення визначає порядок накладення державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції.

Абзац 4 ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» встановлює, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати в межах своїх повноважень обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів. Таке ж право закріплене і в пункті 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Пункт 2 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» встановлює, що суб'єкт господарювання несе відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживанняелектричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподаткованих доходів громадян.

Таким чином, підставою для накладення штрафу є ухилення від виконання несвоєчасне виконання приписів Держенергонагляду.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем порушені вище указані норми та не виконані вимоги припису позивача. Указаний факт представником відповідача не заперечується.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», п.п. 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення відповідачем законодавства про електроенергетику позивачем винесено Постанову про накладення на відповідача штрафу у розмірі 5100,00 грн.

Згідно ст. 31 Закону «Про теплопостачання» суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Як свідчать матеріали справи у встановлений законодавством України строк відповідачем сума штрафу не сплачена.

Згідно із вимогами ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, а тому позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області (ЄДРПОУ 02136324) штраф у розмірі 5100,00грн. (пять тисяч сто грн. 00 коп) на користь Державного бюджету України (п/р 31113106700011, МФО 813015, ЄДРПОУ 34676953, код бюджетної класифікації 21081100, ГУДКУ у Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 23.05.2011.

Суддя ( підпис) Ю.В.Калашник