Постанова № 15899288, 18.05.2011, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а/0370/1007/11
Номер документу
15899288
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2011 року Справа № 2а/0370/1007/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Головатій І.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представників відповідача Бусель Л.В., Стефанської О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Фінансового управління Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання дій протиправними та стягнення грошової винагороди державного службовця,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Фінансового управління Луцької районної державної адміністрації Волинської області (далі Фінансове управління Луцької РДА, відповідач) про визнання дій протиправними та стягнення грошової винагороди державного службовця, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що вона працювала у Фінансовому управлінні Луцької РДА і наказом начальника управління від 21.03.2011 року №2/3-47 її було звільнено з посади заступника начальника бюджетного відділу управління Луцької РДА з 21.03.2011 року у звязку з досягненням граничного віку перебування на державній службі і виходом на пенсію згідно поданої заяви та відповідно до ст.ст.23, 30 п.3 Закону України «Про державну службу». На час звільнення вислуга років державної служби складала 35 років 7 місяців.

Вказує, що вона має право на виплату грошової винагороди відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №212 від 24.02.2003 року «Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обовязків» ( далі Постанова КМУ №212 від 24.02.2003 року) в розмірі 15869,80 грн., яка виплачується за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обовязків. 01.03.2011 року позивач зверталася до відповідача із заявою про виплату грошової винагороди. Листом від 18.03.2011 року відповідач відмовив у виплаті вказаної допомоги.

Просила суд визнати дії відповідача по відмові у виплаті грошової винагороди неправомірними та стягнути з останнього вказану винагороду в розмірі 15869,80 грн. в примусовому порядку.

В судовому засіданні позивач позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, та просила його задовольнити. Додатково суду пояснила, що Фінансове управління Луцької РДА безпідставно відмовило у виплаті їй грошової винагороди у звязку з відсутністю коштів. Вважає, що відповідач, маючи економію коштів по виплаті заробітної плати, надбавки за вислугу років та виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності, міг і повинен був здійснити виплату грошової винагороди за рахунок наявної економії.

Відповідач Фінансове управління Луцької РДА у поданих суду запереченнях адміністративний позов не визнав з наступних підстав. Відповідно до Постанови КМУ №212 від 24.02.2003 року із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №1563 від 02.10.2003 року, витрати, повязані з видачею зазначеної грошової винагороди, здійснюються у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідного державного органу. Виплату грошової винагороди в 2011 році не було передбачено при формуванні видатків з державного бюджету на утримання Фінансового управління, тому відповідач вважає дії посадових осіб Фінансового управління Луцької РДА щодо невиплати позивачу грошової винагороди відповідно до Постанова КМУ №212 від 24.02.2003 року правомірними і в задоволенні позову просить відмовити повністю.

Представники відповідача в судовому засіданні, кожен зокрема, підтримали подані суду заперечення та просили відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі. Додатково суду пояснили, що у бюджетному запиті на 2011 рік Фінансового управління Луцької РДА останнім було заплановано кошти на виплату грошової винагороди двом працівникам Фінуправління, однак у затвердженому на 2011 рік кошторисі такі кошти не передбачені, у звязку з чим немає можливості провести виплату грошової виногороди не тільки позивачу, а і іншому працівнику Фінуправління.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов до задоволення не підлягає з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працювала у Фінансовому управлінні Луцької РДА і наказом начальника управління від 21.03.2011 року №2/3-47 її було звільнено з посади заступника начальника бюджетного відділу Фінансового управління Луцької РДА з 21.03.2011 року у звязку з досягненням граничного віку перебування на державній службі і виходом на пенсію згідно поданої заяви та відповідно до ст.ст.23, 30 п.3 Закону України «Про державну службу». На час звільнення вислуга років державної служби складала 35 років 7 місяців. Дані обставини підтверджуються відповідними записами в трудовій книжці позивача (а.с.6-9), копією наказу про звільнення ОСОБА_1 від 21.03.2011 року №2/3-47 (а.с.10).

Відповідно до ст.34 Закону України «Про державну службу» за сумлінну безперервну працю в державних органах, зразкове виконання трудових обов'язків державним службовцям видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів.

Згідно наказу начальника Фінансового управління Луцької РДА від 25.10.2005 року №9/6-06 позивачу в жовтні 2005 року було виплачено грошову винагороду за 30 років безперервної праці в органах державної влади. Таким чином право на виплату наступної винагороди ОСОБА_1 набула в 2010 році.

Згідно довідки відповідача від 01.04.2011 року №366/3-37 сума грошової винагороди відповідно до Постанови КМУ №212 від 24.02.2003 року, право на виплату якої набула позивач, становила б 15869,80 грн. (а.с.19).

01.03.2011 року позивач зверталася до відповідача із заявою про виплату грошової винагороди. Листом від 18.03.2011 року відповідач відмовив у виплаті такої допомоги у звязку з відсутністю на березень 2011 року в плані асигнувань управління асигнувань на вищевказану грошову винагороду.

Відповідно до пунктів 1-5 Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обовязків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №212 (з наступними змінами та доповненнями), грошова винагорода державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обовязків (далі грошова винагорода) видається особам, які пропрацювали безперервно на посадах державних службовців в одному або кількох органах державної влади не менше ніж 10 років. Грошова винагорода видається один раз на пять років за умови зразкового виконання посадових обовязків та відсутності порушень трудової дисципліни з урахуванням щорічної оцінки виконання державним службовцем покладених на нього завдань та обовязків. Грошова винагорода видається у таких розмірах: від 10 до 15 років роботи одна середньомісячна заробітна плата; від 15 до 20 років дві, від 20 до 25 років три, від 25 до 30 років чотири, від 30 років і більше пять, у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади. Сума грошової винагороди включається до фонду оплати праці та відповідно до законодавства враховується під час визначення бази (обєкта) для оподаткування, для нарахування страхових внесків до фондів загальнообовязкового державного соціального страхування та збору до Пенсійного фонду. Грошова винагорода керівним працівникам і спеціалістам видається на підставі рішення керівника відповідного органу державної влади, а керівникам органів та їх заступникам рішення керівника органу вищого рівня.

З цього слідує, що виплата грошової винагороди, передбаченої статтею 34 Закону України «Про державну службу», проводиться виключно у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади.

З представленого відповідачем Повідомлення про обсяг бюджетних асигнувань згідно витягу з помісячного розпису асигнувань загального фонду Державного бюджету України на 2011 рік, затвердженого Міністром фінансів України 21.01.2011 року (а.с.28), плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету на 2011 рік 02311827 фінансового управління Луцької РДА (а.с.29), розрахунку до кошторису видатків по фінансовому управлінню Луцької РДА на 2011 рік (а.с.30-31) вбачається, що за кодом видатків «1110 Оплата праці працівників бюджетних установ» не були передбачені кошти на виплату грошової винагороди державним службовцям Фінансовому управлінню Луцької РДА за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обовязків, тому відсутні правові підстави для виплати позивачу такої винагороди.

Суд вважає, що відповідач, відмовляючи у виплаті ОСОБА_1 грошової винагороди, діяв у відповідності до вимог Закону України «Про державну службу», Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №212 «Про порядок видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків», тому дана відмова є правомірною.

Таким чином, суд приходить до висновку щодо безпідставності вимоги ОСОБА_1 стосовно визнання неправомірними дій (осадових осіб Фінансового управління Луцької районної державної адміністрації Волинської області щодо відмови у виплаті грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади та зразкове виконання посадових обовязків та стягнення з відповідача на її користь грошової винагороди в розмірі 15869,80 грн.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №212 «Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Фінансового управління Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання дій протиправними та стягнення грошової винагороди державного службовця відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 23 травня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій