ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 квітня 2011 р. (11:15) Справа №2а-3303/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімова О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Судак в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення.
Обставини справи: Прокурор м. Судак звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим (далі позивач) до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення 1799,50 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, застосовані за порушення вимог законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та патентування деяких видів підприємницької діяльності.
Прокурор у судове засідання 29.04.2011р. не зявився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
Позивач у судове засідання 29.04.2011р. не зявився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, однак від нього 07.04.2011р. надійшло до суду клопотання, в якому просить провести судове засідання без участі його представника, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач двічі у судові засідання не зявлявся, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою (а.с.24), про поважність причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних матеріалів.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Судацької міської ради АР Крим 04.07.2005 року як фізична особа - підприємець, видане відповідне свідоцтво серії В01 № 177177 та зроблений запис про включення відомостей до ЄДР за № 21440000000000594 (а.с.12) та перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Судак АР Крим з 11.07.2001р. за номером 5171 (а.с.13).
На підставі направлень № 0483/23-050 та №0484/23-050 від 24.06.2010р. працівниками Державної податкової адміністрації в АР Крим 16.07.2010 року проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці торгової точки, що належить відповідачу (а.с. 9-10).
За результатами проведеної перевірки було складено акт № 196/01/10/23/НОМЕР_1 від 29.06.2010р., в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО, невидача розрахункового документу; ч. 1 ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (тут та надалі, в редакції до 01.01.2011р.), а саме: здійснення підприємницької діяльності без наявності торгового патенту (а.с. 7-8).
Зазначений віще акт був отриманий відповідачем 26.06.2010р., що підтверджується наявною у матеріалах справи відміткою про отримання на примірнику акта (а.с.10 зворотній бік).
На підставі акут перевірки позивачем 10.12.2010р. було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00005212330 в розмірі 1799,50 грн. (а.с.5), оскільки за результатами службової перевірки ДПА в АР Крим було виявлено, що до відповідача не були застосовані фінансові санкції в розмірі 1799,50 грн.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00005212330 було направлено відповідачу поштою, та отримано останнім 15.12.2010р., що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 5).
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснювали розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовувались фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” було встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
За результатами розгляду скарги відповідача рішенням Державної податкової адміністрації в АР Крим від 17.01.2011р. № 343/7/25-023 було залишено без змін рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00005212330 від 10.12.2010р. Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим. (а.с. 15-16).
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 1799,50 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
Права органів державної податкової служби передбачені ст. 20 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів сплати штрафних (фінансових) санкцій, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позовні вимоги Державної податкової інспекції в АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 29.04.2011р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 04.05.2011р.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (98000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) до державного бюджету м. Судака (р/р 31118104700031, код платежу 21080900, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740672) заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1799,50 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Євдокімова О.О.