Постанова № 15870940, 24.05.2011, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
24.05.2011
Номер справи
19/65-б
Номер документу
15870940
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом

Від "24" травня 2011 р. Справа № 19/65-Б. Суддя Макаревич В.А.

Розглянув заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" (с. Гізівщина Любарського району)

про визнання банкрутом Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" (с. Гізівщина Любарського району)

Присутні:

від кредиторів: Дударко О.П., дор. № 5 від 18.04.2011р. ( представник Чуднівської МДПІ Житомирської області)

від боржника (заявника) Савченко П.С. - голова ліквідаційної комісії, паспорт серії НОМЕР_1

Розглянувши матеріали справи про визнання банкрутом Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" (с. Гізівщина Любарського району), заслухавши пояснення голови ліквідаційної комісії, кредитора, господарський суд

ВСТАНОВИВ

Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк" (13130, Житомирська область, Любарський район, с. Гізівщина, вул. Леніна,5, ідентифікаційний код 03744770) зареєстрований Любарською районною державною адміністрацією Житомирської області 30.03.2000р., № запису 12901200000000195 (а.с.26).

Відповідно до Статуту СВК "Маяк" , кооператив є правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства (п.2.2 статуту).

Кооператив відповідає за свої зобов'язання всім належним йому майном ( п.2.2 статуту).

Ухвалою суду від 30.12.2010 р. господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі -Закон) за заявою голови ліквідаційної комісії Савченко П.С.

Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті передачі всього майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов"язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до ЄДР відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Відповідно до вимог ч. 4 ст.105 Цивільного кодексу України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 110 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартості майна юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів, вона ліквідується відповідно до закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

На виконання вимог вищевказаних норм вказаного Закону, здійснено наступне.

13 жовтня 2008р. на зборах членів СВК "Маяк" було прийнято рішення про ліквідацію СВК "Маяк" та створення ліквідаційної комісії у складі: голови ліквідаційної комісії - Роженюка Миколи Васильовича, членів ліквідаційної комісії: Величко Олександра Павловича, Вітенко Олександра Олександровича, Крисюк Ольги Олександрівни, Козак Наталії Іванівни (а.с.8).

21.10.2008р. у газеті "Голос України" №200 (4450) надруковано оголошення про те, що СВК "Маяк" ліквідується; претензії кредиторів приймаються ліквідаційною комісією протягом двох місяців з дня публікації оголошення (а.с.21).

Після встановленого Законом строку до ліквідаційної комісії звернулись кредитори з вимогами до боржника, в результаті чого ліквідаційною комісією було затверджено реєстр вимог кредиторів (а.с.11-12).

26.03.2009р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців внесено запис №5 про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи ( а.с.71-73).

Відповідно до протоколу загальних зборів членів СВК "Маяк" від 01.07.2009р. головою ліквідаційної комісії СВК "Маяк" було обрано Савченко Петра Семеновича (а.с. 28).

В процесі здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором було проведено інвентаризацію майна, в результаті якої було виявлено майна під забезпечення боргових зобов'язань залишковою вартістю на суму 351528 грн., що підтверджується актом приймання-передачі майна під забезпечення кредиторської заборгованості від 03.07.2009р. та що зазначено у ліквідаційному балансі (а.с.9-10).

В результаті продажу майна частково були погашені вимоги кредиторів; залишок нереалізованого майна (активів) становить - 64892 грн., про що свідчать ліквідаційний баланс та звіт про наявність (відсутність) майна, зазначеного в проміжному ліквідаційному балансі СВК "Маяк".

Як вбачається з матеріалів справи, залишок боргу перед кредиторами станом на 01.11.2010р. становить 166843,58 грн.

Ліквідаційною комісією не виявлено заборгованості по виплаті заробітної плати (а.с. 110).

На виконання вимог ч.1 ст. 11 ЦК України ліквідаційною комісією Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" (с. Гізівщина, Любарського району) складено проміжний ліквідаційний баланс боржника станом на 03.07.2009р. та станом на 01.11.2010р., із якого вбачається перевищення пасиву, який становить - 166843,58 грн. над активом - 64892 грн.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджено 03.07.2009 року загальними зборами членів СВК "Маяк".

Згідно протоколу №19 від 03.11.2010р. засідання ліквідаційної комісії СВК "Маяк", комісією було вирішено звернутися до Господарського суду Житомирської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

У зв'язку з недостатністю у Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" майна для задоволення грошових вимог кредиторів та у відповідності до ч.3 ст.110 ЦК України ліквідаційна комісія звернулась 27.12. 2010р. до господарського суду Житомирської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.

У засіданні суду головою ліквідаційної комісії боржника Савченко П.С. надано згоду на призначення його ліквідатором у справі про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк".

Дослідивши матеріали справи в сукупності відповідно до ст. 43 ГПК України та на предмет їх відповідності вимогам Закону, господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед вказаними вище кредиторами, оскільки пасив перевищує актив, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Господарський суд прийшов до висновку визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором Савченка Петра Семеновича.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22-32, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», - господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати банкрутом Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк" , що зареєстрований Любарською районною державною адміністрацією Житомирської області 30.03.2000р., ідентифікаційний код 03744770.

2. Відкрити ліквідаційну процедуру.

3. Призначити ліквідатором у справі про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк", Савченка Петра Семеновича, місце проживання: АДРЕСА_1

4. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

5. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав.

6. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.

7. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 24.05.2011 р.

8. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

9. Зобов'язати ліквідатора банкрута Савченко П.С. подати до офіційногодрукованого органу у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови оголошення про визнання банкрутом боржника та відкриття ліквідаційної процедури.

10. Зобов'язати ліквідатора банкрута Савченко П.С., за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", надати суду ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків, передбачених ст. 25 вказаного Закону.

11. Призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на 12.07.2011р. - 11:00 год. в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. 409.

12. Зобов"язати ліквідатора Савченко П.С. надати до господарського суду звіт про проведену роботу, підтверджений документально та погоджений з кредиторами.

В засідання суду викликати ліквідатора Савченко П.С.

Суддя Макаревич В.А.

Друк. :

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - ліквідатору Савченко П.С.АДРЕСА_1

3 - Державному реєстратору Любарської районної державної адміністрації ( рек. з пов.)

4 - ДПІ у Любар. р-ні - рек.

6- ВДВС Любарського району ( смт Любар, вул. Ватутіна, 3) - рек.,

7 - Любар. район. суду