Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2011 року Справа № 2а/2370/3550/2011
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
при секретарі Поштаренко О.І.
за участю: прокурора Максимової В.В. за посвідченням, представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Драбівського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Драбівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду, прокурор Драбівського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Драбівському районі Черкаської області (далі - позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 4076 грн. 20 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 13.04.2011 року відповідач має податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності в сумі 4076 грн. 20 коп. Вказана сума податкової заборгованості виникла в результаті несплати відповідачем задекларованих сум податкових зобовязань.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов повністю.
Відповідач в судове засідання представника не направив, відзив на позовну заяву не надав, хоча належним чином повідомлявся судом про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи прокурора, представника позивача та ознайомившись з матеріалами справи судом встановлено наступне.
Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Золотоніської міської ради Черкаської області 20.01.1995 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Драбівському районі Черкаської області, як платник податків та платежів до бюджету.
01.01.2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закон України «Про плату за землю» втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податкового боргу виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тому в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закон України «Про плату за землю».
Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю», платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування особам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю»- податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про плату за землю»та ст. 19 Закону України «Про оренду землі»використання земель в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
25.01.2008 року між відповідачем та Драбівською селищною радою Черкаської області укладено договір оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою: Черкаська обл., стм. Драбів, площею 0, 916 га., строк на 49 років.
01.02.2010 року відповідачем подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за вхідним № 1336, де відповідач самостійно визначив податкове зобовязання по орендній платі за землю державної і комунальної власності в сумі 24457 грн. 20 коп., яке відповідачем станом на 13.04.2011 року не сплачено в повному обсязі.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 12 січня 2011 року по справі № 2а-6293/10/2370 позовні вимоги державної податкової інспекції у Драбівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задоволено повністю та стягнуто 27758 грн. 88 коп. орендної плати за землю станом на грудень 2010 року. Виконавчий лист на дану суму переданий до державної виконавчої служби.
За грудень 2010 року та січень 2011 року відповідачу нараховано 4076 грн. 20 коп. орендної плати, визначеною декларацією від 01.02.2010 року за № 1336.
Таким чином, станом на час судового розгляду справи, на особовому рахунку відповідача обліковується податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності на загальну суму 4076 грн. 22 коп., що підтверджується витягом з облікової карти відповідача, як платника податків, станом на 31.12.2010 року та довідкою позивача про стан розрахунків відповідача з бюджетом станом на 13.04.2011 року.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У відповідності до пп. «а»та «б»п. 6.2.3 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ відповідачу направлено першу податкову вимогу форми «Ф1» № 1/52 від 05.08.2009 року про сплату боргу в сумі 1805 грн. 88 коп. та другу податкову вимогу форми «»Ф2»№ 2/1 від 07.09.2009 року на суму 3729 грн. 48 коп.
Заявлена до стягнення сума податкової заборгованості відповідно до ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ є узгодженою. Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону 2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Драбівському районі Черкаської області: 19800, Черкаська область, смт. Драбів, вул. Леніна, 83а (код ЄДРПОУ 34238486) податковий борг з орендної плати за землі державної і комунальної власності в сумі 4076 (чотири тисячі сімдесят шість) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя П.Г. Паламар